Reklama

Reklama

Zebra Khumba byl už od narození terčem posměchů svého stáda, protože se narodil napůl pruhovaný a napůl bílý. Navíc když začalo období sucha, příbuzní Khumbu obvinili, že je prokletý a že je příčinou všech nepříjemností. Stádo v čele s jeho otcem ho tedy vyhnalo. Odvážná, polopruhovaná zebra se vydává do nebezpečného ale zároveň zábavného dobrodružství, aby našel chybějící proužky a získal zpět respekt své rodiny... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (37)

honajz2 

všechny recenze uživatele

Zatímco Marty z Madagaskaru neustále řešil, jestli je bílý s černými pruhy nebo černý s bílými, tak kam se jeho starosti hrabou na Khumbu - ten je chudák pruhovaný jen do půlky těla a tu druhou má celou bílou, s pár sotva viditelnými pruhy. Na animák pro děti je to fajn a svůj účel to splní. Děj bůhvíjak originální rozhodně není, ale moc jsem se u toho nenudil, rychle to uteklo, postavy tu jsou většinou docela sympatické a celá ta cesta přinese nejedno zajímavé setkání, takže svůj účel ten film splní. Znova bych to vidět sice nemusel, rozhodně bych tomu měl co vytýkat (třeba ten konec, kde se všichni zničehonic sejdou) ale něco do sebe to mělo a na jedno zhlédnutí mi to postačilo. 3* ()

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Zebra co se narodila bez poloviny pruhů, buvolice a pštros hledají zázračný pramen kde by mohla ta zebra získat druhou polovinu těch pstruhů po nich tam jde jednooký leopard , který tam a tom místě měl dříve útočiště. Průměrný animák s jednou fekální scénou. P.s. s myšlením nadávat na animáky kde zvířata mluví můžete dávat rovnou odpady snad všem počínaje sérii Madagaskar a konče je třeba Životem Brouka. ()

Reklama

Terva 

všechny recenze uživatele

CITÁT - Jak se říká poloviční zebře? Zeb?.......... Zebry co hrají fotbal a používají zebří roztleskávačky mě vůbec neberou. Mají až zbytečně lidské chování a zvyky. To že je africká příroda? Jo, dětem se to možná bude líbit, já to těm svým snad ani nepustím, vlastně viděly trailer a moc je to neoslovilo. Já čekal trochu něco jiného. CITÁT - Vetřelci!! Vetřelci!!........... ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Velké putování za zebřími pruhy ... a za zebří identitou - pro všechny malé (i velké - pokud mají zájem) outsidery. Možná je (opět) až zbytečně polidštěné, na druhou stranu je i zvídavé a hravé a nápadité ... a po většinu stopáže i SROZUMITELNÉ - pro dětského diváka přiměřeného věku. Pštros ovšem na onoho dětského diváka zvysoka kálí - jeho píseň je toho důkazem. Nicméně ... v každém správném dobrodružství bývá přítomný nějaký ten rušivý element. Pokud bych chtěla příběh detailně rozebírat ... víte ... čistě mezi námi: V opravdové africké divočině se nenachází jen jeden jediný leopard ... a jen jedna jediná (nepříliš úspěšná) smečka psů hyenovitých. Našlo by se tady nepřeberné množství rozličných predátorů, kteří disponují ostrými zuby - a třeba i drápy ... včetně samotného krále zvířat. Neloví primárně proto, že jsou zabijáci, ale poněvadž jim nic jiného nezbývá - pokud nechtějí dobrovolně zemřít hladem. Jenomže dětský svět se nachází v líbezných krajinách duhové fantazie a drsné reality se jen zlehka dotýká, tak proč předčasně zabíjet dětské iluze. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Takový klasický film, který se inspiroval snímkem "Hledá se Nemo". Je tu hlavní postava, která je do jisté míry vyčleněná, v tomhle případě, protože je to zebra, která není celá barevná. Udělá ale všechno proto, aby se stala hrdinou. A to se nakonec povede. Zazvonil zvonec a pohádky je konec. Nic světoborného. ()

Galerie (45)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení probíhalo ve filmovém studiu Cape Town v Jižní Africe. (Terva)
  • Film je věnován Reinholdu Raulovi, který zemřel 11. února 2006 a byl známý tím, že se snažil znovuobnovit chov guaggů. (Terva)

Reklama

Reklama