Pot a krev

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Mark Wahlberg, Dwayne Johnson, Ed Harris, Rebel Wilson, Tony Shalhoub, Anthony Mackie, Rob Corddry, Tony Plana, Bar Paly, Jeff Chase, Ken Jeong, Kurt Angle (více)

Cvičitel ve fitness studiu, Daniel Lugo, touží po velkých penězích. Poté, co navštíví motivační kurz jakéhosi Asiata, je rozhodnut pro to, aby zbohatl, udělat cokoliv. Ve fitness studiu se setkává s různými bohatými lidmi, a tak se rozhodne jednoho z nich, milionáře Victora Kershawa, unést. Ke svému plánu si najde i společníky. Jedním z nich je jeho kolega, cvičitel z klubu, Adrian Doorbal. Druhým je zákazník studia a bývalý, propuštěný vězeň, Paul Doyle. Skupina skutečně po několika nezdařených pokusech Kershawa unese. Násilníci ho mučí a Lugo je přesvědčený, že donutí Kershawa podepsat převod svého majetku na své mučitele. Po několika dnech, kdy je Kershaw vystaven skutečně tvrdému mučení, se Lugovi podaří donutit oběť převod majetku podepsat. K tomu, aby byl převod platný, však potřebují i notáře. Tím je shodou náhod majitel fitness studia. Daniel ho přemluví, a on skutečně převod posvětí a svým podpisem stvrdí. Lugo a jeho kumpáni se teď potřebují zbavit Kershawa. Muže se pokusí zabít několika různými způsoby. Kershaw však vše doslova zázrakem přežije a nakonec se po dlouhém mučení a věznění dostává do nemocnice. Přivolaní policisté mu nevěří, že byl mučen a že se mu skupina násilníků pokusila vzít život. Kershaw dá na radu soukromého detektiva, kterého si najal, a z nemocnice prchne. Je to právě včas. Jeho tyrani se ho pokoušejí v nemocnici znovu zabít. Kershaw pověřuje případem soukromého detektiva, Eda DuBoise. Ten o případu skutečně sežene dostatek důkazů a uvědomí policejního ředitele. To už však povedené trojici násilníků docházejí Kershawovy peníze. Proto trojice unese krále místního pornoprůmyslu i s jeho přítelkyní a chce z něj dostat majetek podobným způsobem, jako to udělali u Kershawa... (TV Prima)

WillyMarks

Toto je stále skutečný příběh :D zábavné, smutné a s povzdychem.....bilionkrát divákovo řečené "WTF?" doprovázené Facepalmovými momenty aneb jak tlupa steroidových moronů se rozhodne žít si svůj americký sen! Velice motivační akční snímek se svižným tempem, trochou legrace, posmutnění...s troškou krve, s hromadou tupejch svalů, jedním svislým penisem a s finálem jak má být!!! 75% ()

Rikky007

Michael Bay mě velice mile překvapil. Jeho možná nejlepší kousek paradoxně bez přehnaných speciálních efektů a monstrózní akce. Prostě hodně černá, skoro surrealistická komedie podle skutečné události (to je vážně neskutečný, co se vážně může přihodit), která je dynamicky natočená a dokáže vás vtáhnout. Sice by musela mít i něco navíc, abych ohodnotil výš, ale jinak - pokud se vám líbil Pulp fiction nebo Jackie Brown, skoro určitě vám tohle přijde k chuti. ()

finn

Z podstaty je to tenhle film sračka. Je to povýšení sloupků o zločinech tří vypatlanců na filmovej scénář. Fakt, že se (skoro) všechno skutečně stalo, je jediná věc, nad kterou se v souvislosti s filmem dá zamyslet. Jinak je ve vlastním zájmu lepší vnímat jen komediální stránku filmu, protože hledat v něm něco víc nemá smysl a zbytečně to film shodí. Nejde o glorifikaci násilí, natož o banalizování vraždy. Hlavní trio těžko brát jako trojici "hrdinů". Samozřejmě hodně momentů, kdy tvůrci moc tlačí na pilu nebo vytasí primitivní vtípek, je mimo. Holt ne každá ?komedie? musí pocházet z Norska a/nebo vypadat jako Fargo. Občas potěší i floridská omalovánka po lobotomii. Mizerové fungovali daleko líp jako celek a (hlavně jedničku) je fajn občas potkat v televizi, ale P&G je zábavnější jednorázovka. ()

Rockerman

Slabé tři hvězdy. Příběh únosců - diletantů mě nenadchnul, "jen" slušně pobavil. Je to taková směs žánrů. Akční, krimi komedio parodie. Dobré hlášky i humorné scény s prvky toho černého, ale i trochu nuda hlavně v první části. Dívatelné, ale zapomenutelné. ()

mala_kea

Zklamání. Vzhledem k obsazení jsem čekal nabušenou jízdu řízlou špetkou černého humoru, u které nebudu muset příliš přemýšlet. Ostatně od Baye nějaké sofistikované dílo nešlo čekat. Jenže právě o to se, bohužel, pokusil. Chvilku si hrál na Coeny, chvilku na Ritchieho, ale málokdy se snažil být sám sebou. Zkrátka je tu příliš kecajících svalů a nic víc. Takhle teda ne. ()

Kirman

Ze začátku komedie, fakt taková pohoda a těm klukum svalnatejm i přejete trochu toho "štěstí" (ví ár livin in amériká), ale potom jak se to začíná rozvíjet... Fakt jsem zvažoval, jestli si nedám pauzu, protože jsem se na ty kretény už nemohl dívat - kam se hrabou Pat a Mat. Normálně bych dal asi průměr za ***, ale protože mi z nich na konci bylo fakt špatně, tak to má hvězdu k dobru. Vždyť se to přeci prý stalo. Takové natočené GTA. //Na druhé podívání mi teprve došlo, jak hrozně prázdnej může být život fitnesáka (vlastně kohokoliv), mrazilo mě z toho víc než prvně. ()

BOURQUE

Čistý americký film od začiatku až do konca, kde M. Wahlberg a spol. sú schopní čokoľvek spraviť za to, aby sa im splni americký sen. Film od M. Bay bez veľkých boomov! PS: T. Shalhoub (alias Monk) bol skvelý! Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

Toka

Zvláštní film. Zvláštně na mě hlavně působil Dwayne Johnson. Nic proti jeho výkonu, ale takhle nehorázně tupá postava mi k němu prostě nějak nesedí. Druhá polovina filmu je znatelně lepší. Film se tak trochu strefuje do těch testosteronových hlav, který mají místo mozku "bobule". Tak doufejme, že si toho kulturisti-diváci nevšimnou. ()

Eeuanmainyaq

Predtým, než som pozrel tento film som si prečítal kúsok popisu deja, ktorý patril zrejme k inému filmu. Celý čas som potom očakával kedy konečne prídu tí mimozemšťania... Až v posledných minútach mi došlo, že naozaj neprídu. Napriek tomu to bola výborná komédia, trochu uletená, no ja som sa bavil. ()

Joey(1)

Sice to Michaelovi trvalo dlouhých 8 let, ale opět natočil film, který neslouží jen jako jedna velká reklama pro nějaké nevkusné hračky! Bay nám po pořádné odmlce naservíroval další výborný výplach, který jen podporuje dobře zvolené herecké obsazení, skvělá černá komedie "dle skutečných událostí". ()

aslavey

Svižný, zábavný, dobře zahraný všema zúčastněnejma, typicky Bayovsky zrežírovaný, s velmi prapodivně zajímavým námětem, až se skoro nechce věřit tomu "based on true story". A pokud to tak doopravdy bylo, tak je to jen důkaz toho, jak je Amerika v devadesátkách fakt plná jen vypatlanejch hroud steroidů a na druhý straně vypatlanejch hroud tuku. Všichni v tomhle bijáku jsou tak nehorázně hloupí.. Ale tak to asi fakt má bejt. Nicméně líbí se mi, že the Rock už konečně hraje i jiný vocasy, než jen namachrovaný fízly, ale umí i debilního svat(l)ouše. ()

Puol

Po dlhej dobe som si pozrel film od Michaela Baya (s Transformermi som skončil po druhej časti). Je to taký Blbý a blbejší v efektnom prevedení. Sledovanie filmu mi dvakrát príjemné nebolo, hlavne keď sa upozorňovalo, že to je podľa skutočnosti. Herecky prekvapil najmä Wahlberg, The Rock len potvrdzuje svoj hviezdny status. ()

helloween93

Sympatičtí záporní hrdinové, kterým musíte fandit od začátku až do konce. Upřímně, nevěděl jsem, co mam od filmu čekat, přeci jen krimi od Michaela Baye...a ani to moc nebouchalo, čekal jsem že to bude akčnější...Nebylo, ale já se i tak bavil. 4* ()

Bohnice05

Mě se film bohužel do noty netrefil. Tento styl humoru mi blízký není a k postavám jsem díky jejich chování sympatie zkrátka nedokázal získat. Přitom mám vážně moc rád The Rocka i Wahlberga. ()

hEROic

nevim jestli jsem ten film nekdy vubec videl celej, ale uz jsem na nej koukal tolikrat, ze ho ohodnotim... ac mam hlavni protagonisty rad, cely je to tak nejak debilni az slizky, ze u toho proste nemuzu vydrzet dve hodiny :) fraze podle skutecneho pribehu, me dlouhodobe spise odpuzuje, takze za to plusovy body taky nebudou... je tam par seku, ktery to drzi nad vodou, ale nejak to nestaci... i pres zminene v sobe tenhle film neco ma a jestli to nekdy dokoukam na jeden zatah, treba hodnoceni zvednu... 55% ()

BeranSon

-- V RÁMCI FILMOVÉHO ÚTERKU -- Co se týče myšlenky hlavního hrdiny, že člověk je schopný všeho a že se k úspěchu každý musí vypracovat bolestí pouze sám, jsem nadšený. Vlastně celý snímek jako zakulacený celek na mě působí velice kladně. Je plný zvratů, někdy bych je doslova nazval zvraty typu Pulp Fuction , což je snad nejlepší a mé nejoblíbenější možné pozměnění děje v branži.Nedávno jsem začal chodit do posilovny a tak musím říci, že každej namakanec se v tomhle snímku prostě najde, teda né že bych si myslel že jsem nějaká horda svalů, ale jiní jsou na tom i hůře. I když ve finále vlastně nejde o svaly, nebo steroidy, jde spíše o drastickou situaci do které se všichni účinkující dostanou. V některých sekvencích je prostě vidět rukopis Michaela Baye , který svou akcí nabitou tvůrčí ruku prostě zapřít nemůže. - 7/10 - ()

Raziel_cz

This is still a true story. Film tak parádně natočený a neuvěřitelně zábavný, až přitom člověka mrzí, na jakou dobu Bay ustrnul u Transformerů. Je na tom totiž vidět, jak si natáčení museli všichni užít. Scénář na motivy skutečných událostí bych bral hodně s rezervou, ale o to tady nejde. Je to to neuvěřitelná hlína. Akční, plná černého humoru a nezapomenutelných scén, jíž režisérova zkušená ruka dodává finesu, barvy i typické kamerové oblety. Lidé tu dělají špatné věci, ale musíte je milovat. Je to plné násilí, ale bere se to s nadsázkou. Stálo to třicet mega, ale vypadá to jako záležitost za sto. A natočil to Michael Bay, ale prakticky bez explozí. Pain & Gain, film, který nejde nemilovat. ()

P.J.2

Film kdy hlavním hrdinům víceméně fandíte ne protože jsou sympatičtí ale protože to jsou idioti a smějete se jejich blbosti. Nikdy bych nevěřil že Rock umí tak hrát. ()

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák

12.08.2015

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Michael Bay opustí Transformery?

Michael Bay opustí Transformery?

12.08.2014

O tom, že série Transformers vymění režiséra, se spekuluje řadu let. Michael Bay si chtěl dát od robotů pauzu už po dvojce, kdy chystal menší projekt nazvaný Pot a krev. Studioví kamarádi ho ale… (více)

Michael Bay se vrátí do reality

Michael Bay se vrátí do reality

19.03.2014

Fanoušky eRkových akčních klasik jako Skála a Mizerové jejich režisér Michael Bay v minulých letech asi moc nepotěšil. S výjimkou bizarnosti Pot a krev se totiž uzavřel do světa mimozemských robotů,… (více)