Jurský svět

• USA Jurassic World (více)

Před dvaadvaceti lety tragicky skončil sen excentrického milionáře Johna Hammonda, který chtěl na odlehlém ostrově z dinosauří DNA vypěstovat Jurský park s živými exponáty. Od té doby se ale mnohé změnilo, park jede na plné obrátky, ročně jím projdou milióny nadšených návštěvníků, kteří s očima navrch hlavy sledují v akci desítky „vyhynulých" živočichů. Jenže vedení parku stále hledá nové způsoby, jak tuto jedinečnou atrakci ještě víc zatraktivnit. A v tu chvíli přijdou komplikace. Vědecké experimenty s novými druhy mohutně podporuje strohá manažerka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), která ve zvířatech vidí především čísla. Na rozdíl od ní v nich biolog Owen Grady (Chris Pratt ze Strážců galaxie) vidí hlavně nebezpečí, zvlášť ve tvorech, které nestvořila příroda, ale laboratoř. Události mu dají za pravdu, když se jeden z takových mazlíčků doslova urve ze řetězu a začne si vylepšovat jídelníček zaměstnanci parku a posléze také návštěvníky, mezi nimiž jsou také dva synovci Claire, kteří za tetou přijeli na prázdniny. Teď už nejde o vyšší tržby ani o udržení prestiže. Cílem všech začalo být holé přežití. (Cinemart)

SAINTS

Jursky svet je trošku pokračovanim a trocha aj reštartom.Chris Pratt je v ulohe dobrodruha trocha menej presvedčivy.Bryce Dallea Howard podava presvedčivy vykon či už hra workoholičku alebo akčnu hrdinku ktora odhodi sako a vyhrnie suknu.Novy druh dinosaura je krvilačny a akcia s nim ma spad od začiatku až po finale.Divak sa pri tomto filme bavi naplno. ()

helrohir

Skvelý blockbuster, ktorý má všetko, čo by mal mať každý ambiciózny kinohit. Dynamický a napínavý dej, sympatické postavy, ktorých vzájomná chémia funguje dokonale, množstvo dych berúcich scén a prvotriedne vizuálne efekty. V tomto smere filmu naozaj nie je čo vytknúť. Snáď až na to, čo ma trochu iritovalo aj pri nových Star Wars, teda to, že miesto budovania niečoho nového sa príbeh príliš zameriava na poctu pôvodnej klasike (vrátane hudby). Ale dôvod, prečo filmu nedám päť hviezd je iný. Budem parafrázovať vyjadrenie hlavne ženskej postavy a poviem, že dnes už dinosaury neoslnia tak ako pred dvadsiatimi rokmi, a aj napriek lepším vizuálnym efektom či väčšiemu množstvu vyhynutých oblúd, som nepociťoval taký silný filmový zážitok, ako keď som pozeral prvé dva diely Jurského parku. 80%. ()

Gamekeeper77

Po nepříliš úspěsném prvním a druhém pokračování se po letech strádání opět pozvolna přibližujeme ke kvalitám kultu, který světu poprvé ukázal, že rčení "kde nic není, ani smrt nebere" nemusí být vždycky pravda a že i z ničeho se dá stavět a vytvořit něco neskutečně skutečného. Jen se tvůrci po tom čtvrtstoletí s divákem trošku míň mazlí. Takhle krvavě naservírovanou řezničinu jsem vážně nečekal. Ale bavil jsem se skvěle. 82%. ()

Pohodex odpad!

Raptor na dálkové ovládání? Není problém. Bohužel jen snaha vydojit z úspěšné série další peníz. ()

PlayEasy

PECKA! BLOCKBUSTER! PROSTĚ VŠECHNO DOBRÉ! Tak po slabé 2 jsme se po dlouhé době odvážili podívat na další díl a je to opravdu velké překvapení! Tak na tomto Spielberg fakt vydělal a navíc nám to připomnělo nezapomenutelnou jedničku. Chris Pratt fakt překvapil, ale hlavně efekty! V každém díle jsou super efekty a tohle není rozhodně vyjímka! navíc skvělý konec v dodávce... 80% ()

JajinkaBec

Jurský park je srdcovka. Už pár let stará, ale pořád srdcovka řadící se na mém žebříčku mezi Mumii, Masku, Jumanji a Godzillu. A trochu překvapeně musím konstatovat, že Jurský svět se nejlépe srovnává s Jurským parkem "jedničkou". V ničem nezaostává, naopak, přídavkem je tu pompéznější akce a opulentnější výprava. Není třeba, aby nás seznamovali s dinosaury, krátce poznáme jen chod nového parku a představí se hlavní postavy. Následuje akce, která bere dech až do posledního okamžiku. Čím to uzavřít? Kéž by měly sequely častěji takovou úroveň a nápaditost, nemluvě o skvělém castingu. ()

marek29

Pokračování jurskýho parku se nese v duchu Hollywoodské ždímačky na peníze. A je to škoda. Nelogismy, klišé a přemíra bojůvek tě nutí omezit hvězdy shora tak na 3.. Jako jo 2 hodiny se bavíš, přemýšlíš jak moc horor to je, jestli vůbec je to pro děcka a nakonec to všechno klasicky skončí Happy endem. Za mě slabé 3, ale lepší než čučení do zdi Máte-li však po ruce omalovánky, sáhněte raději po nich, prosím! ()

subic

S dětmi bych na to někdy odpoledne do kina zašel, protože pro ně to je, ale mě to fakt moc nebavilo. Vizuální stránka je fajn, chybí tomu nějaká star, a ještě něco, co z toho udělá film i pro dospělé. Ten prototyp Mercedesu G AMG 6x6 že by? ()

horor2

Potěší návaznost a velikost filmu, ale pro mě zatím zůstává první díl nepřekonaný. Chris Pratt je sympaťák a myslím, že se sem hodně hodil a navíc i zahláškoval :-) Bryce Dallas Howard taktéž zaujala nejedno oko :-) Jak jsem měl obavy, tak mě nakonec Jurský svět mile překvapil. ()

Mykhaluu

Jako výlet v čase do kina před třiceti lety. Ale jen "jako", těch třicet let je přeci jenom znát. Nejen na technice zpracování, ale i kýčovité záležitosti byly mírně obroušeny k módnějšímu lesku. Na barevném až kýčovitém pozadí mě nejvíce šokovala ukrutně kruťácká smrt nešťastné asistentky Zary. Prostě capina, ale našlapaná na čtyři z pěti. ()

ilclassico

Tuctový prefabrikát natočený pro malé dětičky a nedospělé jedince. Urážka originálního filmu. Ale tržby všechno vyléčí, že jo? V rámci žánru za 2. ()

Blazkowicz

Původního Jurského parku fanoušek nejsem. Jako na tehdejší dobu to ujde, ale necvrkám si z toho do trenek. Jurský svět je nejspíš to obdobné, jen v novějším kabátu. Nejlepší je vypnout mozek a prostě se jen dívat, protože je to solidní podívaná. No ale jak jsem se k tomu vůbec dostal. Ve vánočním výprodeji na Steamu jsem koupil Jurassic World Evolution za 5 éček. Hodnocení nic moc, ale vypadá to dobře (a taky se to zatím dobře hraje), tak nekupto za ty prachy. Takže abych se správně naladil, tak to chtělo stejný film. Navíc většina postav je i ve hře. 4* ()

ostravak30

Bylo vcelku jasné, že tak oblíbený a populární film, jakým Jurský park bezpochyby je, se dočká pokračování. Ani mě nepřekvapilo, že čtrnáct let po posledním filmu se dinosauři vrací. Návraty k populárním sériím se nevyhnul ani Matrix, Terminátor nebo Star Wars. Leckdy je to na škodu. Jen málokdy lze být originální a něco nového vymyslet. Ani filmaři zde se nevyhnuli opakováním, které logicky muselo přijít. Nebezpečný dinosaurus uniká, žere lidi a je třeba ho chytit. Opět ho též honí dvojička muž-žena, mezi kterými to jiskří a opět jsou v ohrožení děti. Z těch originálních věcí je pak třeba vyzdvihnout způsob, jakým Indominus Rex utekl. Nepřeskočil zeď, nezničil ji a překvapivě neselhalo bezpečnostní zařízení ani člověk jako jednotlivec. Ošetřovatelé totiž rexe pustili sami a to vlastní hloupostí. Další originalitou je fakt, že z Velociraptorů jsou v podstatě domácí mazlíčci, kteří nakonec pomáhají novou zrůdu chytat. Že se filmaři nevykašlali na předchozí filmy a nejedou si to své od začátku můžeme slyšet prakticky ihned. Zní původní hudba a postavy se baví o Johnu Hammondovi a o tom, že jednou už tady podcenění situace bylo. Stejně kvalitní jsou i efekty, které se posunuly dopředu a vše vypadá dokonale reálně. Milovníci Jurského parku a celé série budou nadšení a film rozhodně nezklame očekávání, i když ruku na srdce, nic nového a hlavně originálního už nám tvůrci nepředvedou a tento film je toho docela důkazem. ()

Joe16210

Pokračování dinosauří série vzalo vše od píky a vytěžilo z toho maximum. Perfektní jedničce se to samozřejmě nevyrovná, ale jako moderní pojetí přes 20 let staré klasiky je to super. ()

koty2201

No musím povedať, že pôvodne som túto novú trilógiu sledovať nechcel a asi to pri druhom a treťom dieli oľutujem ako aj pri pôvodnej trilógii. Síce sme sa nedozvedeli, že ako je na tom ten druhý ostrov, kde 14 rokov pred týmto filmom žili dinosaury vo voľnej prírode. Možno na to odpovie druhý diel.  Napojenie na pôvodnú sériu je prekvapivo celkom rozumné a nie je to niečo nasilu. Je to známkou toho, že ľudia sa nikdy nepoučia a tak to funguje aj v našej každodennej realite. A úhlavný “záporák” z prvého dielu série je tiež celkom pekné spojenie.  Síce vo výsledku ide prakticky o remake jednotky, lebo prakticky sa udialo niečo veľmi podobné ako v pôvodnom filme, ale nevadilo mi to až tak veľmi. Ale aspoň to nebolo až tak nudné, bez života a bez nápadu ako tretí diel.  Takže vo výsledku sa to celkom dá stráviť ako fajn pokračovanie, ktoré si udržalo kvalitu pôvodného snímku. Len škoda, že to zrejme opäť nebude mať uspokojivé finále.  Na záver dodám len komentár k niektorým recenziám na tento film - že je to hlúpe a nemá to logiku a že to mení to, co hlásal pôvodný film. Ja som ten prvý diel videl pred pár dňami a bol rovnako hlúpy a nelogický ako Jurský Svet. Čiže nič hrozné. A že to nerešpektuje pôvodné myšlienky - veď ľudstvo toto robí aj v reálnom svete. Málokedy sa z niečoho poučíme a robíme stále tie isté chyby dookola. ()

PlysovyMacko

Extrémne zábavný film s typickou premisou o najväčšom dinosaurovi, ktorý sa vymkne kontrole a začne zabíjať. Obzvláštňujúcim prvkom sú vycvičení raptory v kladnej úlohe. Sexy Chris, výborné efekty aj akcia. Finálny súboj  monštier je pecka aj so šteklami. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (více)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (více)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru