Jurský svět

• USA Jurassic World (více)

Před dvaadvaceti lety tragicky skončil sen excentrického milionáře Johna Hammonda, který chtěl na odlehlém ostrově z dinosauří DNA vypěstovat Jurský park s živými exponáty. Od té doby se ale mnohé změnilo, park jede na plné obrátky, ročně jím projdou milióny nadšených návštěvníků, kteří s očima navrch hlavy sledují v akci desítky „vyhynulých" živočichů. Jenže vedení parku stále hledá nové způsoby, jak tuto jedinečnou atrakci ještě víc zatraktivnit. A v tu chvíli přijdou komplikace. Vědecké experimenty s novými druhy mohutně podporuje strohá manažerka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), která ve zvířatech vidí především čísla. Na rozdíl od ní v nich biolog Owen Grady (Chris Pratt ze Strážců galaxie) vidí hlavně nebezpečí, zvlášť ve tvorech, které nestvořila příroda, ale laboratoř. Události mu dají za pravdu, když se jeden z takových mazlíčků doslova urve ze řetězu a začne si vylepšovat jídelníček zaměstnanci parku a posléze také návštěvníky, mezi nimiž jsou také dva synovci Claire, kteří za tetou přijeli na prázdniny. Teď už nejde o vyšší tržby ani o udržení prestiže. Cílem všech začalo být holé přežití. (Cinemart)

Pierre

Velmi příjemné překvapení. Vizuál je parádní, strašně dobře se na to všechno kouká a barvy jsou úžasné. Funguje jak napětí, tak akce, vztahy mezi postavami i humor. Vše prostě šlape, jak má. Nemám rád podobné popcornovky, ale tohle mě bavilo. Jestli mě jednička Parku dvakrát neoslovila, dvojka se mi nelíbila a trojku jsem nedokoukal, tak musím Svět velmi pochválit a dát čtyři. ()

Sawyer815

Největší překvapení letošního filmového léta. Blockbuster se vším, co k pravé popcornové zábavě patří. I přes pár drobných chybek na kráse, rozhodně film, na který se vyplatí zajít. ()

Alementina

Nejsem zadny fanda Jurskeho parku a nikdy me zadny z predchozich dilu nenadchl a ani si nejsme jista, ze jsem videla ten posledni, ale tohle pro me bylo velmi prijemne prekvapeni. Pekna popcornovka, ktera az na ten zaver, funguje bez vetsiho trapneho patosu. Opravdu velmi povedene. Nadprumerne povedene! ()

Žralok

Jak jsem se bál a vznik filmu neprovázeli vysoké naděje. Nakonec se film vydařil nadmíru dokonale. Hlavní potvora, Idominius Rex je naprosto krvelačná a inteligentní bestie s níž budou mít hrdinové veliké problémy. Film provází několik perfektních lekaček a zvratů. Samotný závěr hravě predčí vše co jsme doposud v sérii viděli. Nová krev ve všech ohledech sáze prospěla a snímek šlape jako hodinky. I přesto že se jedná o již čtvrtý zářez a ve své podstatě jde stále o stejnou zápletku. Je zde několik scén kdy jsem měl opravdu doslova hubu dokořán. Nostalgie funguje perfektně ale i přesto je zde méně scén než by se dalo očekávat. Což rozhodně není na škodu. Naopak. Největší obavy celkově vzbuzovalo pojetí raptorů kteří v trailerech vypadaly jako hodní cvičení pejsci. V celkovém vyznění filmu je to ale naštěstí úplně jinak a není to nijak rušivý element. Ve výsledku se rozhodně jedná o druhý nejlepší film série který jí perfektně oživuje. Prvnímu filmu se rovná mnohem lépe než by se dalo čekat. Rozhodně doporučuji nečekat na DVD/Blu-ray či dokonce TV. Kdo může ať jde do kina. ()

Compote

Skvělý zážitek! Úplně mě to vrátilo o těch několik let, co jsem viděla prvotní Jurský park, zpátky. I když se film neobešel bez klišé monologů a předvídatelných událostí, vůbec to nevadilo a naopak to i bavilo. Napínavé, děsivé i zábavné. Super! ()

kaylin

Chtěl jsem dinosaury, dostal jsem dinosaury. A dostal jsem některé skutečně skvělé dinosaury. Hlavně ten vodní je boží. Raptoři jsou využiti nově, nelogicky, ale pro potřeby děje a diváka skvěle, má to emoce, má to dobré hrdiny a Bryce Dallas Howard, kterou pořád nemusím, ale Chris Pratt si hraje svoje a je to borec. Zábava, nic víc, ale pro to na film jdete. ()

Tony.cs

Bryce není tak sexi jako Laura Dern. Chris nemá tak velké charisma, jako Sam Neil a děti nedokázali zahrát tak přesvědčivě, jako dvojice v jedničce. Ale i tak je to parádní film. Opravdu výborný film. A když vám říkám, že i přesto je jednička lepší, věřte mi. Tu už nic nepokoří. Jurský Park bude navždy nejlepší z celé série. Ale tohle je jasná dvojka, v těsném závěsu. ()

BloodyVamp

Inovativní, dynamické a proklatě zábavné ! Jurský svět strčil zbytečnou dvojku a trojku do kapsy a doposud neznámý Colin Trevorrow mile překvapil. Přestože jsem k dalšímu filmu o dinosaurech přistupoval s notnou dávkou nedůvěry (podobný typ filmů mě nechává roky chladným), s radostí konstatuji, že po odvázaných Kingsman se jedná o blockbuster roku. Nostalgie u mě fungovala na 100% s dravou režií koresponduje ještě dravější hudba z pera Michaela Giacchina a užití legendárního motivu Maestra Johna Williamse. Některé záběry ve spojení s Williamsovou a Giacchinovou hudbou dělají z tohoto "tuctového" rodinného dobrodružství úchvatný zážitek, počínaje opulentními záběry z helikoptéry na ostrov a grandiozním finále konče. A scény s nálety pterodaktylů rulez. ()

buldock

Po první projekci dost nečekaná pecka, kterou od plného hodnocení dělily jen centimetry, ale po projekci druhé se mi už dostalo všeho mírou vrchovatou, hlavně toho audiovizuálního blaha. Film: 85% ()

Tirion

Já jsem od Jurského světa asi čekal něco úplně jiného, než hloupý blockbuster. Ačkoliv je třeba říct, že si na nic jiného než právě na klasický letní biják tenhle film nehraje. A přesto... Herci hodně špatní. Obzvláště chlapecká dvojka byla dost tragická. A to jsem si říkal, kolik mají v Américe skvělých dětských herců. To by zvládl při trošku trpělivějším režijním vedení i leckterý český seriálový klučina. Tady ale režisér asi slepě věřil hercům, jinak to nepobírám. Snaha o vtípky působí křečovitě a naopak ty takzvané epické momenty působí vtipně. Opravdu jsem se nad nimi upřímně pobavil. Prostě špatenka. Nehledě na scénář. Při některých momentech jsem se fakt červenal za tvůrce (raptoři a jejich alfa samec na motorce, dinosauří konverzace atp.). A tak tu jednu hvězdu dávám jen za trošku nostalgické atmosféry, která se do mě vlila při tónech původní hudby od Johna Williamse. ()

gogos

Jasně. Na filmu je vidět každý dolar. Epické scény zasazené do nádherné přírody mají fantastickou výpravu, vizuál je úžasný, akční scény kulervoucí. Potěší několik zajímavých vtípků a reflexí, celkem obstojí dětské duo i hlavní ženská hrdinka. Celé vše samozřejmě táhne bourák Pratt. Jurský svět tasí plno zajímavých momentů a nápadů, má slušně propracovaný systém atrakcí, reflexí a kontinuit se současným světem a na pozadí všeho je i slušná hudební stránka. Co mě ovšem mrzí je neskutečně tupý scénář, u kterého se mi ani nechce věřit, že za ním stojí autoři tak chytrých a zajímavých nových Planet opic. Jurský svět je bezmozková svižná akční (místy až solidně krvavá) podívaná pro celou rodinu s báječným vizuálem, avšak s neskutečně tupým jednáním prakticky všech postav a veškerých sledů náhod/nehod. Přiznám se, že jsem se u Jurského světa dost bavil, ale na druhou stranu jsem se často načapal se spadlou bradou a slovy "ty vole, todle je už vážně moc..." 3* ()

blackrain

Spielbergův Jurský park je nesmrtelná klasika, která mnohé diváky velmi mile překvapila včetně mě. Jurský svět je Jurský park pro novou generaci, taky se to tu hemží technologiemi, které ocení především mladší diváci. Nicméně, posunout tímto směrem se to muselo. Je to celkem logické. Nostalgie zapracovala, je tu plno odkazů na původní film. To mě potěšilo. Já jsem si tuhle jednohubku užila. ()

Philcze

Od filmu, který se prezentuje plakátem s Chrisem Prattem na motorce mezi flotilou "hodných" raptorů, jsem rozhodně nečekal tak sebevědomé režijní vedení a úspornost. V uspěchaném závěru trochu klopýtající, ale jinak neskonale zábavný blockbuster, který na jedničku splňuje formuli rodinného blockbusteru a přitom se nebojí riskovat. Přiznejte se, kdo z vás si myslel, že linka s ochočením raptorů skončí jako velikánská katastrofa, připomínající svou mimózností leda tak Wahlbergovu legendární rozmluvu s kytkou v Happening? Nehlaste se všichni. Jenže ten film to ustál, a dokonce dost suverénně. Nakolik v tom má roli nevyčerpatelné charisma Chrise Pratta, zatím zůstává záhadou. 80% P.S. Menší osobní mínus za de facto nevyužitého Jakea Johnsona. ()

DH3Factor

Jurský svět je megalomanská zubatá epopej, ze které je daleko víc cítit tatíka Speilberga než skutečného režiséra. Pokud by zůstalo u efektních záběrů samotných dinoušů, chroustajících všechno co jim přijde pod hubu a nostalgického vzpomínání na jedničku, označil bych to za jeden z nejlepších vymejváků poslední doby. Když se však postupem času přejde od šupinaté bad girl, na osudy celé plejády lidských charakterů sypajících ze sebe jeden cukrkandlový dialog za druhým je zle. Jakoby si Trevorrow od půlky vzpomněl na osnovu "Jak správně ukuchtit príma americký biják!" a násilně tam narval rodinné, moralizující a milostné linky, které jsou protivnější než nerudná sousedka z přízemí. V záplavě srdcervoucích citů a líbaček při západu slunce se sice sem tam urodí vtipný moment, ale kdyby pánové ve střižně nebyli tolik zdrženliví mohli dopadnout mnohem líp než Pejsek s Kočičkou. Samotná myšlenka konfrontace laboratorně vyšlechtěných monster se zástupci matičky přírody totiž není vůbec špatná a vychytaný závěr celou značku vykopává nad nepovedené předchůdce. Ostatně pokračování na sebe asi nenechá dlouho čekat. ()

Rakosnicek77

Hodně velká spokojenost! Dosahuje to ještě lepší kvality, než byl první, doposud nejlepší díl série... Nečekané o to víc zasloužené hodnocení... ()

Mikita

Jsem naprosto unešena. Až na pár drobných překlepů (pro mě např.úplně zbytečné a nepochopitelné tajnůstkaření ohledně původu toho mazlíka). Stejně jako u prvního filmu, přišlo mi to všechno tak reálné a věrohodné. Až na to, že u prvního filmu jsem byla prcek, teď by nemělo být tak snadné mě oblbnout. Hodně zapůsobil začátek. Pro někoho nuda (půl hoďky a nikde žádná ještěrka), pro mě jedno velké "kde se dají koupit lístky do parku".Cameo role Jimmyho Fallona byla výborná. Supr podívaná v kombinaci s fajn obsazením a rodinnými tématy, to je mix, který se neomrzí. ()

italka63

Byla jsem spokojena, triky a celkově vizuální stránka skvělá, charismatický hlavní hrdina a chvílemi mě myšlenky zalétly ke Godzille. Co si přát v horkém letňáku víc. .. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (více)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (více)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru