Jurský svět

• USA Jurassic World (více)

Před dvaadvaceti lety tragicky skončil sen excentrického milionáře Johna Hammonda, který chtěl na odlehlém ostrově z dinosauří DNA vypěstovat Jurský park s živými exponáty. Od té doby se ale mnohé změnilo, park jede na plné obrátky, ročně jím projdou milióny nadšených návštěvníků, kteří s očima navrch hlavy sledují v akci desítky „vyhynulých" živočichů. Jenže vedení parku stále hledá nové způsoby, jak tuto jedinečnou atrakci ještě víc zatraktivnit. A v tu chvíli přijdou komplikace. Vědecké experimenty s novými druhy mohutně podporuje strohá manažerka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), která ve zvířatech vidí především čísla. Na rozdíl od ní v nich biolog Owen Grady (Chris Pratt ze Strážců galaxie) vidí hlavně nebezpečí, zvlášť ve tvorech, které nestvořila příroda, ale laboratoř. Události mu dají za pravdu, když se jeden z takových mazlíčků doslova urve ze řetězu a začne si vylepšovat jídelníček zaměstnanci parku a posléze také návštěvníky, mezi nimiž jsou také dva synovci Claire, kteří za tetou přijeli na prázdniny. Teď už nejde o vyšší tržby ani o udržení prestiže. Cílem všech začalo být holé přežití. (Cinemart)

Torpid

Pokud vám stačí ještěrky v prostoru, jděte a dívejte se. Do kina jsem nešel a tak jsem si více než je třeba všímal rodinné a "milostné" linie, dialogů, logiky příběhu a wtf záporáka.. To vše bolelo. Colin Trevorrow natočil film podle Spielbergovi kuchařky posledních dvaceti let a jen přidal trochu brutality. Tenhle pokrm nemusím. Místy originální filmařinu ve výsledku přebíjí výše zmíněné. Asi není v pořádku /možná jen se mnou/, když si celý film přeju, aby ten ....saurus všechny herce rychle a bezbolestně sežral a byl klid. ()

journeyman

Raptoři, raptoři, raptoři! To je podívaná! A ta dávka nostalgie! Baví, baví, baví! Nečekaně baví. A raptoři v noci oujé! Stále nemám rád Chrise Pratta. ()

hospoda96

Povedený letní blockbuster, který nedělá této sérii vůbec žádnou ostudu a nostalgicky pomrkává na první díl byl jsem velmi spokojen. ()

siloalampa

Doteraz neviem, či si tvorcovia z toho robili srandu, alebo to mysleli úplne vážne. Celkom by ma zaujímala cieľová skupina, pre ktorú bol film vytvorený. Ono to v tom filme všetko vyzerá dobre, strašidelne a možno aj napínavo, ale viac logiky isto bude mať rovnomenná počítačová hra. ()

Navi01

Hodně, hodně váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. 3 mi pro takový film přijdou trochu málo a 4 zase až dost. Jurský svět se hodně odkazuje na původní Jurský park. To se jim povedlo a zážitku to hodně pomáhá. Chování postav je ale dost iracionální až totálně tupé. To mi zážitek zase hodně pokazilo. Také mohli filmaři víc využít dosavadní poznání o chování a pohybech dinosaurů. Poslední zápas mnoha set tunových monster alá Godzilla mi nevadí v Godzille, ale tady mě to moc nebralo. Méně je někdy více. ()

Dm1tr1j

Solídna nuda ako pozerať sa na spiaceho slona. Nič sa nedalo a len ukazovali logá starého parku. Nemôžem každý deň vidieť dobrý film... ()

xxENDxx

predchozi dily me: jednicka nenadchla, dvojku jsem nevidel celou a trojka byla hrozna sracka, takze jsem se na JW musel sakra prekecavat, obzvlast po trailerech, jejichz material pusobil obsahove jak z produkce chranene dilny. nabuzen par pivkama jsem do toho nakonec sel a bavil jsem se celou dobu (nejvic asi u sceny s umirajicima brontosaurama, protoze to bylo hrozne zdimaci, az to do oci mlatilo). Pusobilo to na me jak dvouhodinovej skec z SNL. Pratt super, ta random redhead chick byla asi nejvetsi vizualni zradlo, ze kteryho me ty jesterky furt rusily, deti ukazkove dementni a clovek k nim dokazal prilnout (at uz ty smrady neco sezere / zaslapne) kazdopadne jsem se VELMI bavil a povazuju to za nejlepsi dil serie, i kdyz jsem si to asi uzival jinak, nez tvurci zamysleli. Napada me jedina mozna varianta, jak by to mohlo bejt jeste o chlup lepsi... a to ... aby to nebylo pokracovani Jurskyho parku, ale Vesmirny pechoty!!! Stejnej feeling, stejnej styl, klidne i stejnej scenar i herci, ale ve fasounsky budoucnosti s "chcete vedet vic??" TO BY BYLA ABSOLUTNI BOMBA!!! takhle jen 9/10 ()

bararich8

Fajn akční snímek na léto, který ale nepřináší vůbec nic nového a jede v zajetých kolejí svých předchůdců. Plus herecké dětské duo bylo dost nesympatické a na přesdržku. Všechno ostatní ale šlape parádně, čili dinosauři pobíhají/lítají atd. najde se i bad guy, občas se utrousí vtípek, sem tam někoho sežerou, půlka lidi se opět chová naprosto dementně, ale pokud se chcete jen bavit, jste tu správně. Zbytek jsem tak nějak prospal, sorry. Solidní 3*. [Filmový víkend 2015] ()

Mukunda

Je to pěkně udělané, docela. Někdy směšně předvídatelné, někdy šablonovité, ale přece to dá vzpomenout na první Jurský park. Otravná je Giacchiniho "hudba" marně se snažící rozvzpomenout si na Williamsovo mistrovské dílo. Jinak se snímek snaží upozornit na konzumní společnost, chtějící neustále "víc", "lepší" a "větší", přičemž sám se nechtěně do této řady řadí. A ten kulturní imperialismus, kdy snímek sice chce ukázat, že příroda je mocná, ale člověk ji stejně ovládne, je otřesný. ()

emdvojka

Parádne predstavenie prastarého sveta verzus ľudské pokolenie, kde opäť ako už to v takýchto filmoch býva hrajú ľudia len bezvýznamné bábiky a kde sa ako všetci očakávame stretnú v gigantickom súboji prehistorický dinosauri. Má to všetko čo si prajete. Veľké inteligentné monštrá, vystrašených ľudí, charizmatických hercov, komediálne vsuvky, dramatické scény, akčné sekvencie, dych berúce efekty a všadeprítomnú modernú technológiu roku 2015. Takže zábava je zaručená. Na druhej strane, sa to ani neviem prečo, niekedy vlečie, pretože páni a dámy na placi, preberajú nepodstatné a nezáživné somariny, ktoré nijako príbehu nepomáhajú. Ale áno, jurský svet sa obhájil na jednotku. ()

FanKalEl

Atmosféra jurského sveta vtiahne ihneď do deja, ale tá dejová linka začne byť po cca 45 trochu čudná a miestami i mierne nudná. Dialógy sú skvelé bez nejakého viditeľného klišé, za čo som bol veľmi potešený. Technická stránka je samozrejme v profi kvalite, ale určite by som si ten audiovizuál viac užil v imax 3D než cez domáce zariadenia. Takéto filmy by sa mali premietať len na veľkých plátnach. Minuloročné príšery (Godzilla) ma zaujali citeľne viac. (70%) ()

KafuR

Vizuálně krásná a trikově nabušená hollywoodská zábava, které ale podráží nohy chabý nenápaditý scénář (až na ten nápad s raptory), společně s převzetím tuny k nim odpovídajícím klišé, včetně nemožnosti strachovat se o hlavní postavy, protože je od začátku jasné, jak to dopadne. Nicméně závěr je ozdoben takovou bitkou, která jen tak z hlavy nevyprchá, a množství odkazů na původní Spielbergův počin včetně Williamsovy hudby dokáže nejednomu na tváři vykouzlit nostalgický úsměv. Je ale otázkou, jestli by nebylo zajímavější do budoucna zvážit i nějaký temnější námět bez klasické zábavy pro celou rodinu. ()

darkreider

Veľa sa popísalo o tom ako sa tento sequel nadmieru podaril a uznanlivo pritakávam, že je tomu tak. Pekné dobrodružstvo s množstvom referencií na jurský park. Jurksý svet zaujíma právoplatne miesto po boku svojho už veľmi starého predka. Snáď len nepokračovať, tak ako on, sadou absolútne ohavných častí, ktoré sa majú priživiť na prvotnom úspechu. ()

Stíba

Povedená popcornovka a asi maximum co sem tak vůbec mohl očekávat. I když to místy možná působí více jako reklamní spot na Mercedes-Benz. ()

Raaavenek

Opravdu jsem necekal zadnou inteligentni jizdu, ale hloupost filmu predcila nejdivocejsi ocekavani, vse je nalinkovane, predvidatelne a hlavne nesmyslne od zacatku do konce. A kdyby se film jmenoval Starlord vs Supersaurus (co si budem, Chris Pratt tyhle dve role vzal smahem na jeden herecky vyraz), asi to bude o dost vystiznejsi :) ()

Jeand´Boa

Čekáte propadák a jen určitou snahu oživit nějakou tu starou legendu (a teď nemluvím o dinosaurech ve prospěch zábavního parku, ale o již filmovou legendu z dnes už dob minulých) a vyvolat nezasloužený zájem a trochu si vydělat a ono místo toho jde o poměrně dobrý snímek, který v rámci své kategorie opravdu dobře funguje, nenudí a neznechucuje. Pro mne osobně velké překvapení a políček uštědřený mým předsudkům. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (více)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (více)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru