Pro dobrotu na žebrotu

Nie je to tak dávno, čo mala Terry (Taraji P. Henson) pred sebou veľmi slušne našliapnutú kariéru v súdnictve. Lenže ona sa radšej rozhodla stať sa manželkou a matkou na plný úväzok. S manželom Jeffrey (Henry Simmons) a dvoma deťmi žije pokojný a vyrovnaný život na predmestí Atlante. Jeffrey je práve z rodinných dôvodov mimo mesta, keď na dvere ich domčeka večer zaklope muž menom Colin (Idris Elba) a požiada Terry o pomoc – potrebuje si vraj zavolať, pretože sa mu neďaleko pokazilo auto. Dobrosrdečná Terry sa rozhodne sympatickému cudzincovi pomôcť, no veľmi rýchlo pochopí, prečo sa vraví, že žiadny dobrý skutok neostane nepotrestaný – z Colina sa totiž vykľuje krutý a nebezpečný sociopat, ktorý práve ušiel z väzenia a ktorý ju začne terorizovať pod jej vlastnou strechou! (TV Markíza)

Wacoslav1

Klasickej skoro až televizní thriller kterej nijak neirituje ani neoslní. Je pravda, že děj je strašně předvídatelnej. Téměř v každý scéně jsem tušil co se stane v té příští, ale zase je třeba uznat, že na poli podobných filmů už se asi z ničím co tu ještě nebylo přijít nedá. Nejvíc mě bavil Elba kterej toho psychopata žádajícího o druhou šanci aby mohl zmastit ještě pár lidí zahrál fakt přesvědčivě. To jak vezme tu otravnou bloncku lopatou po palici nemělo chybu. Na druhou stranu hlavní hrdinka je ukrutně nesympatická a nefandil jsem jí ani náhodou. Nakonec jsem celkem spokojenej, ale i já se divím, že se podobnej film dokázal procpat do kin.60% ()

mzss1

|38%| Tak co bych o tomto nízkorozpočtovém snímku měl říct ? Rozhodně to mělo větší potenciál, to je jasný. Na druhou stránku se tomu ale nedivím. Třeba formát PG-13, to se do podobného typu thrillerů prostě nehodí. Máme tu psychouše co ohrožuje nevinnou, bezbrannou ženu, vraždí kolem sebe a díky PG-13 to nemá zas takový efekt. Thrillery mám rád, ale zde to nemělo žádný náboj. Rozbíhalo se to sice pěkně, zajímavý úvod, zajímavá postava Idrise Elby atd. Čekal jsem, kdy přijde ten pravý moment, který mě nějak vytrhne, to se ale nestalo. Určité klady se najdou. Nepředvídatelnost, neví se, kdy se co stane, ke konci to má jednoduchou, ale funkční pointu, výraznou chybu film nemá, ale když jsem si to ke konci v hlavě shrnul, tak jsem si pamatoval jen velmi málo. Hudba je taková normální. Herecké obsazení je dobré u hlavního herce Elby. Jinač je takové průměrné. Brutalita zde moc výrazná nebyla, to opět kazí PG-13. No, nevím, co bych k tomu měl víc dodávat. Prostě slaboučký thriller, který se dá vydržet, ale trvá to dlouho, na to, že je to velmi krátká stopáž. ()

T2

Rozpočet $13,2miliónaTržby USA $52,543,632Tržby Celosvetovo $54,323,210Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,426,007 //počet predaných kusov 57,544Tržby za predaj DVD v USA $5,918,291 //počet predaných kusov 236,346║ nehorázne naivné, banálne, absolútne prestrelený thriller ktorý kolabuje hlavne vo svojej druhej polovici a to stŕmhlav dolu /20%/ ()

MartinezZ

Nechápu, co tím chtěl tvůrce říct - že je paznecht, co dokáže udělat jen scénář, za který by se styděl kdejaký amatér? Útěkem z auta jsem film přestal sledovat běžným způsobem a zbytek došel rychloposuvem. Zcela nečekaně nic, co by nebylo tak očekávatelné, že bych brečel. Hvězdička za to, že Idrisovu roli zlouna, ty většinou tenhle mrakodrap nehraje. ()

Hapretor

Když jsem viděl Ídrise Ebolu ve filmu Pacifik Rim, kde hrál vojáka - plukovníka či co - a měl totálně patetický a debilní projev k přeživším, že bych si po něm radši prohnal kulku hlavou, než vlez do obrovského robota, říkal jsem si, že tento herec není dobrý. Ano, on to není dobrý herec, ale tady mu to celkem šlo a dalo se tomu věřit. SPOILER!!! A tento snímek je velmi rasistický. S běloškou se páral jen pár vteřin, zlomil jí krk bez mrknutí oka a s černoškou se tak zahazoval, až to nandala ona jemu. Ta její blonďatá kamarádka byla neuvěřitelně protivná a laciná - dostala ťafku právem. Naopak mamina unavená, spořádaná, chytrá, ehm kozatá, ... měla všechno, aby mi byla sympatická. Škoda obyčejného scénáře a méně schopných herců. ()