Hunger Games: Vražedná pomsta

• USA The Hunger Games: Catching Fire (více)
Akční / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény. (Bontonfilm)

Bondík

Hlavní hrdinka nám kvete do krásy. Pro mě o něco lepší jak první díl. Uvidíme co nám přinese další pokračování a v jakém tempu to vše poběží. Nechme se překvapit. ()

StanleyVanH

Zbytečně dlouhé a moc užvaněné, prakticky to samé co jednička. Čtyři hvězdy jen za herce, slušný zpracování a prima prostředí arény. ()

petiiik3

Film se mi líbil moc , ale musím uznat že knížka je prostě lepší. Ve filmu spoustu věcí chybělo a některé věci mají větší spojitost než to vypadá. Kdo četl knížku tak přesně ví např. proč vzala Katniss na konci do ruky tu stříkačku, ale jinak fajn :DD ()

zeromen

Jsem mírně zklamaný, druhý díl mě připadá spíš z 90 procent okopírovaná jednička než nějaký plnohodnotný další díl. A ten rozdělený konec, to mě taky docela štve. Jinak se to docela dá skouknout. Jsem zvědav na další díl slavných Hladových her:-) ()

Giordi

Výrazně lepší než předchozí díl. Hladové hry s pořadovým číslem 2 působí mnohem napínavěji a dobrodružněji, než v případě prvního dílu. Pořád sice trpí trochu kýčovitou výpravou, ale využívá daleko více svého potenciálu a oceňuji, že si tvůrci více pohráli s nástrahami, které na představitele čekají. 80% ()

Martin96

Malokdy se stane, aby dvojka byla lepsi nez jednicka. Malokdy se stane, ze film je stejne dobry jako kniha. A mimochodem nechapu jak tuhle sagu nekdo muze srovnavat s twilight. Naprosto mimo. ()

JimWalker007

Aj kvôli televíznym reklamám neskutočne rozťahané. Peniaze investované do filmu skutočne vidieť, logické lapsusy detto, zábavu vidieť už pomenej. Otvorený koniec naznačujúci vysávanie ďalšieho kapitálu z divákov dosť otrávil. ()

klaranapoli

Jo díl mě překvapil i bavil, akorát ten konec byl na mě trošku rychlej..Celej film se vláčel ach běda a to nejdůležitější prostě odbily. ()

Skunkiee

O třídu lepší než předchozí díl. Mnohem lepší, výraznější hudba, více emocí a absence roztřesených záběrů jsou hlavními zlepšeními. Zkrátka změna režiséra je znát a filmu prospěla. Jsem zvědav na dvoudílné vyvrcholení série! ()

StereoHearts

O kúsok lepšie ako jednotka, no zatiaľ 4 hviezdičky ešte si to raz skuknem/popretáčam a možno tak tú jednu pridám, lebo opäť krásny príbeh, hry boli lepšie ako v jednotke, no čo ma zasa irituje je to ich oblečenie :D Som zvedavý na 3ku či sa o prekonajú. Dúfam že áno, no nie o moc, lebo tento diel by si tých 5* zaslúžil :) ()

Pythonator

No to mě poser. Mně se to snad i líbilo. Jennifer tady byla o něco hezčí než v jedničce a celý film je o něco dospělejší než jednička a hlavně je mnohem líp natočený. Sice je to pořád tupá teen blbost, ale má to už i nějakou tu hloubku a revoluci. Hlavně konec je vydařený, zatímco začátek je tak neuvěřitelně protahovaný, že jsem měl co dělat, abych to nevzdal. Ta stopáž je hrozná. Udržení délky pod dvěma hodinama by tomuto filmu prospělo. I tak ale musím dát ty 4 hvězdičky, protože jsem se docela bavil a mám dojem, že v rámci žánru teen srágor je to špička. Stmívání je proti tomu komedie. ()

Albydeeere

Film je dlouhý 146 min., rozpočet 130 mil. USD, distributor jest Lionsgate, při otevíracím víkendu v USA výdělek přes 158 mil. USD. Linie filmu je dána knihou, i když v několika místech vybočuje od knižní podoby. Některé scény z knihy chybí, dle mého názoru by zde měli být, ale to je věc názoru. Ve druhém dílu se herecké výkony oproti dílu prvnímu zlepšily. Režie a scénář je téže lepší než v prvém dílu i kamera má lepší záběr. Několik věcí se za 146 minut člověku vyjasní jako např. že z Katniss se stane vůdčí typ, nastíněná diktatura z Kapitolu přiostří, atd. nechci toho moc prozradit, aby ti co film ještě neviděli, měli zájem film vidět. Určitě se těším na třetí díl. Jsem zvědav, co přinese :-D ()

kotrlak

Generacne zamerena kravina, ale aspon to udrzi divakovu pozornost. Nic jsem od toho necekal a niceho se nedockal, neprekvapi, neurazi. Dalsi flick co se hrde stavi po boku remakes godzil a opic a casem skonci v propadlisti filmovych dejin. ()

Atttila

Tak jsem si po shlédnutí pokračování HG uvědomil, že mi tahle zvrhlá reality show nic moc neříká. O kvalitním zpracování rozhodně není pochyb, ale celkově mě tenhle antiutopistický teen koncept spíše nudí, takže bohužel. ()

Zemřel Donald Sutherland

13.11.2022

Battlestar Galactica míří na velké plátno

Battlestar Galactica míří na velké plátno

11.06.2016

Sci-fi teď docela frčí, není proto divu, že tak slavná značka jako „BSGčko" nemůže spát navždy. Po klasickém seriálu ze 70. let a rebootu z roku 2004, který se dočkal několika spin-offů, se tak válka… (více)