Reklama

Reklama

Seal Team 6: Dopadení Usámy bin Ládina

(TV film)
  • Česko Kód Geronimo (více)

Akční film se soustředí na elitní tým amerického námořnictva SEAL team 6, který v roce 2011 zabil Usámu bin Ládina v jeho úkrytu v Pákistánu. Snímek sleduje členy speciální jednotky během tréninku na příští misi, jež vyvrcholí odvážnou noční razií na úkryt nebezpečného teroristy. Zpočátku neměli vojáci nejmenší tušení, že jejich cílem je nejhledanější muž světa. Když jim je nakonec odhaleno, na koho mají vlastně spadeno, potýkají se drsní muži s neskrývanými emocemi - jasně si totiž uvědomují, že mají osobně možnost eliminovat nejvíce nenáviděného nepřítele Spojených států amerických a pomstít se za teroristický útok z 11. září. (HBO Max)

(více)

Recenze (66)

mackey 

všechny recenze uživatele

Na televizní věc docela dobrý. Potěšil Knepper a Fichtner. Co se týče věcnosti, tak to ponechám dějinám, ale vzhledem k tomu, jak trapně bylo dle oficiálních informací údajně s OBL zatočeno a s jeho tělem naloženo, resp. nenaloženo (což tenhle film logicky jen kopíruje), je vlastně docela symbolicky legrační, že ho ve filmu odbouchnul zrovna T-Bag. ()

agentmiky 

všechny recenze uživatele

Na to,že tento film byl jenom TV film,tak se tvůrcům celkem povedl.A to si ještě musíme říct,že tento film musel mít daleko menší rozpočet než 30 minut po půlnoci.Herci nebyli špatní,ale že by byli skvěle vybraní,to nemůžu říct.Hlavní důvod,proč jsem nakonec vůbec nepřemýšlel o čtyřech hvězdách,byl ten podprůměrný dabing.Když to porovnám s 30 minut po půlnoci,tak samozřejmě to byl horší film,ale akce byla lépe natočená a velmi se mi líbilo popsání situace po atentátu na konci filmu.Hodnocení:65% ()

Reklama

JohnSmith 

všechny recenze uživatele

Tady někdo zkoušel dělat reklamu připravovanému filmu Kathryn Bigelow. Jako návnady by to nebylo špatný. Tvůrci se snažili udělat spíš dokument než klasický film, ale bohužel je to místy tak špatné, že to ani nemůže být horší. Machovské manýry a žvásty příslušníků Seals jsou fakt hrozný a každý, kdo o tomto něco ví, si bude klepat na čelo. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Film má neskutečnou smůlu , že jsem ho viděl dva dny po majstrštyku mé milované Kathryn Bigelow a ač člověk nechce neubrání se srovnávání neb oba filmy pojednávají o tomtéž. Z mýho pohledu je tohle zbytečně ukecené, rozuměj, spoustu diaologů je o hovnu a zkratkovité: Nejvíc mě nasral ten záverečný projev Obamy, to tam snad nemuselo bejt, na ty jeho kecy už mám totální alergii. Necítil jsem ani zlomek napětí co u filmu od Kathryn, herecky mně to taky nezaujalo, takže bohužel. ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Aktuálně viděna kratší, 127 minutová verze: Ta je natočena a sestříhána dokumentárním stylem. Jednotlivé postavy více rozpitvávají pozadí a svoje priority a důvody, proč dělají to či ono. Ano, je to patriotické a nechybí ani věty, jak jsou někteří hrdí na to, že jsou Američané, nechybí ani úryvky Obamových prohlášení, proslovů a tiskovek, což vzezření dokumentu jen přispívá na jakési autentičnosti. Nechybí ani množství záběrů, nasnímaných automatickými kamerami připevněnými např. na helmách, takže většina záběrů z akce je rozklepaná, neostrá, tedy akční. Neruší to, vždy se najde i nějaký ten "filmový" záběr. Na to, že jde o televizní produkci, to vypadá neodflákle a vizuálně moc dobře. Těch 126 minut celkem uteče. Popsal bych to jako dokumentárnější a méně patrioticky patetické Act of Valor ve třech hlavních lokacích - Pákistán/Afghánistán - ústředí CIA - Usámova residence. ~~~ Později ještě pro porovnání zkusím 140 minutovou verzi. Ta je pro změnu sestříhána a natočena jakoby s filmovějším dějem a ne jako dokument - tedy bez přímých rozhovorů s jednotlivými postavami a bez záznamů z proslovů a tiskovek. ~~~ Tak právě (2.1.2012) dokoukána i delší 140 minutová verze. Jde o naprosto jiné pojetí a sestřih. Nejsou zde žádné "rozhovory" s příslušníky, zapojenými do operace (ať už SEAL nebo CIA), stále to vypadá televizně, takže film do kin by z toho nebyl, ale navíc se o něco blíže dozvídáme o životě některých příslušníků, některé scény jsou přidané, další prodloužené, ale hlavní samotný útok je nezměněn a tedy v obou verzích stejný. V delší verzi je jen trochu zvláštní způsob zjištění a samotný důkaz přítomnosti 'Geronima'. Delší verze dává jako příběh a dějová linka, jak co na sebe navazovalo, větší smysl a jednotlivé scény tak na sebe navazují jinak, než ve verzi kratší a "dokumentárnější" (jsou lehce zpřeházené). Vůbec to ale nevadí, protože ve výsledku jde o dva poněkud rozdílné filmy a přitom ani jeden není špatný a ani jeden nevyznívá jako "tahle verze byla lepší, protože v téhle bylo něco špatně nebo nelogicky". Doporučuji si tedy pustit obě dvě verze, protože obě se navzájem doplňují a jedna vysvětluje blíže to, co se děje ve druhé, a naopak. Možná by bylo úplně nejlepší, kdyby byla jen jedna mnohem delší verze, zkombinovaná z těchto obou. ~~~ PS: Informace o tom, co se dělo po operaci Geronimo, které se zobrazují v průběhu závěrečných titulků na konci oné delší méně dokumentární verze, tak v oné kratší dokumentárnější verzi filmu chybí - trochu paradox :) ()

Galerie (22)

Zajímavosti (6)

  • Televízny kanál National Geographic uviedol, že film Code Name: Geronimo pred odvysielaním videli experti, historici aj bývalí členovia špeciálnych jednotiek Seal. Producenti filmu však tlačili na jeho čo najskoršie uvedenie, pretože chceli, aby ho diváci videli skôr než konkurenčný snímok Zero Dark Thirty (2012). (Sufferer)
  • Producent filmu Harvey Weinstein ho nechal přepracovat, protože chtěl zdůraznit důležitost role amerického presidenta Baracka Obamy v popisovaných událostech. V televizi byl navíc vysílán 4. listopadu 2012, tedy dva dny před americkými presidentskými volbami, a to oproti film Zero Dark Thirty (2012), který se věnuje stejnému tématu, ale byl vysílán až po nich. (JoranProvenzano)
  • Natáčení probíhalo v Novém Mexiku. (Langy10)

Reklama

Reklama