Exists

• Velká Británie Exists

Brian (Chris Osborn) a jeho brat Matt (Samuel Davis) sa rozhodnú pre menšie dobrodružstvo: pozvú Mattovu priateľku Doru (Dora Madison Burge) a dvojicu priateľov (Roger Edwards, Denise Williamson) do divočiny južného Texasu, aby si tu spravili divoký víkend na chate ich strýka. Brian, neustále sa pohybujúci s niečím, s pomocou čoho sa dá zhotovovať obrazový materiál, má však ešte jeden motív, ktorý si necháva pre seba. Veľmi rád by na kameru zachytil záhadnú bytosť, ktorá vystrašila ich strýka natoľko, že sa sem už nejaký čas neodvážil vybrať. V momente, kedy sa partia dostane do blízkosti chaty, sa začnú objavovať náznaky, že v strýkovej historke bude oveľa viac ako len zrnko pravdy... (beso74)

*CARNIFEX*

Matt prichádza s bratom a pár priateľmi na starú rodinnú chatu do oblasti Riverfront. Nikto okrem nich však netuší, že ich strýko výlety do tejto časti hôr vyslovene zakázal. Pred pár rokmi totiž v blízskosti chaty uvidel niečo, čo ho na smrť vystrašilo. Čakal som to horšie. "F.F." o Bigfootovi síce nie je žiadnou novinkou, ale keďže sa to v tomto roku hemží samými "peckami" (tento rok som ešte žiadnemu hororu neudelil 5★, kto je prekvapený? :D), aj to málo čo divák vidí, celkom poteší. Atmosféra miestami slušná, záver dostatočne akčný, kratšia stopáž v tomto prípade plusom. Osobne ma mrzí len jedna vec. To, že "Bigfoot" vystopuje každý ich pohyb ma nijak neprekvapilo (to sa dalo čakať), ale tá inteligencia postáv je zas tak neskutočne nízko, až sa čudujem, že ich všetkých "nepožral" už skôr. Záver po viacerých stránkach milo prekvapil takže - 60%. ()

rollman1

Tak tohle by šlo. Už trailer celkem dost ukázal a tak bylo jasné, že tenhle Sasquatch bude dělat neplechu a mě se to bude líbit. Taky že jo. Už po 10 minutách se s ním setkáváme, slyšíme jak řve, trhá stromy, žere veverky a pak se samozřejmě i ukáže. Atmosféra v lesích je fajn, lidi kolem jsou na nic, gore žádné, ale přesto jsem se nijak nenudil a nečetl si Mateřidoušku. Jo, tohle FF bych doporučil ()

zolo23

Edo Sánchez ma už dávnejšie zaujal snímkou Seventh Moon, hlavne výbornou atmosférou, takže som bol zvedavý čo nám ponúkne v nie príliš vďačnej téme o Bigfootovi. Ponúkol tak holý k...t. Neuveriteľné, tak škaredé prostredie som vo filme už dlho nevidel. Toto bol les? Normálne som mal niekedy pocit, že som v blízkosti cigánskej osady...Veď akoby niekto tie stromy okradol..:) Staré známe, pokiaľ chcete, aby film aspoň trochu vyzeral profesionálne, musíte mať po ruke kvalitné masky, inak film vyznieva nechutne amatérsky a "veškerá" ostatná robota ide do hajzla. Nacapiť hercovi gumenú opičiu chlpatú masku a tváriť sa ,že som niekto "iný" -akože BIGFooT je podraz pre diváka, hlavne teda pre tých, ktorý ako-tak doterajšiu Sánchezovu prácu obdivovali...bol som jeden z nich. Príbeh stojí za hovno...chata, skupina kamarátov, útek, debil so zbraňou (Bože, aký blbec to bol..) a pod. Nič nové, prekvapivé. No aspoň, že plagát sa vydaril. ()

Astaroth12

Chcel by som vedieť prečo sa natáčajú takéto nudné filmy ale hlavne prečo stále FF projekty.Poslednej dobe je ich ako dážďoviek po daždi.Ale viete čo naháňačka Bigfoota vs. bicyklista bola dosť podarená a bolo v nej cítiť silnú dávku napätia.Je plný totálnych volovín a keby som ich mal rozpísať,tak to by bolo na veľmi dlho.Postavy sa chovali veľmi sprosto priam detinsky.Niektorých fázach filmu bola veľmi silná atmosféra a v tých ďalších fázach nezmysel bol nahradený iným nezmyslom. ()

Morholt

Bigfoot či yetti by si určitě nějaký to lepší filmové zpracování zasloužili, ale tento případ to rozhodně není, ačkoliv oproti většině FF příšerností je to ještě zlatý. Tady se mi líbilo opičákovo ztvárnění, jeho řev a jedna lahůdková scéna, kdy bigfoot pronásleduje cyklistu. To se fakt povedlo. Ale jinak je to žánrová klasika se všemi bolestmi, který k ní patří, takže jekot ve tmě, komíhající kamera a spousta bouchání. Ale v rámci žánru FF je to nadprůměr. 30% ()

• Brian Steele, ktorý stvárnil v tomto filme Bigfoota, takisto stvárnil Bigfoota aj v rodinnom seriáli Harry a Hendersonovci (1991). Rovnaké postavy s diametrálne rozdielnymi vlastnosťami. (KN1Fe)
  • Natáčalo sa v štáte Washington. (Marceloo)