Děj se odehrává na ostrově v tropech. Nezdařený pokus o odcizení nebezpečné chemikálie skončí nezdarem. Vojáci střílejí po muži nesoucím schránku s chemikálií. Kulky zasáhnou svůj cíl a neplánovaně i onu schránku. Postřelený, infikovaný muž se odpotácí do bezpečí, kde brzy zjistí začínající infekci. Vojáci pročesávají kraj a najdou infikovaného muže již mrtvého a jeho tělo spálí. Při kremaci se však kromě dýmu do ovzduší uvolnila i nebezpečná látka. Tento fakt způsobí masivní úbytek živých jedinců, ze kterých se stávají zombies. Člověk v boji proti tomuto nepříznivému stavu začíná vítězit. Je však v té chvíli ještě živý, nebo nemrtvý? (folklorman)

Kusko.t2

Zdajú sa vám Fulciho zombie filmy až moc brakové? Zombi 3 zachádza v tomto smere ešte ďalej! Keďže majster Fulci sa na režijnej stoličke ohrial iba niekoľko týždňov z dôvodu choroby, muselo byť jeho miesto urýchlene nahradené. Do rany padol veľký trasher Bruno Mattei, ktorého zábery v konečnom zostrihu tvoria údajne až 60% z celkového filmového koláča. Mix rôznych, navzájom sa dopĺňajúcich štýlov, je zdrojom bohatej zombie zábavy s množstvom akcie, kreácii toxikovaných nemŕtvych, nevkusu a jednoduchého nadšenia pre pravý zombie trash. Dvojka Mattei/Fulci ukazuje svoje silné stránky! ()

darkrobyk

S odstupem času mě tahle klasická italská zombiárna bavila ještě více. Příjemná kamera, mlha, dodávající obrazu zvláštní plastičnost a současně tajemnost (výborná je scéna v mlžné řece, kde voda vře, dívenka přijde o nohy a zombie se nezadržitelně blíží) a žánrová hudba (Stefano Mainetti). Kromě typických šourajících se zombií se zde objevuje skupina neobvykle rychlých a mrštných nemrtvých (že by předzvěst zrychlených zombií v budoucích filmech?) Hlavní hrdinové přicházejí o život jedna radost a jeden z posledních připomene svou smrtí konec Romerovy klasiky. Zahoďte mozky a nechte se bavit. ()

Hunter2222

Pre mňa veľmi príjemné trashové zombie béčko. Film sám o sebe ani nie je tak dobrý, ale proste tá atmosféra a špecifická trashovosť z neho robí niečo výnimočné, na čo sa veľmi dobre pozerá. Gore efekty sú celkom dobre spravené aj s maskami samotných zombiekov. Páčilo sa mi aj, že hlavné postavy so zombiekmi nebojujú, ale iba pred nimi utekajú a skrývajú sa, nie ako to býva vo väčšine filmov. Rozhodne som sa veľmi nenudil a páčilo sa mi to viac ako Zmbie II. ()

Astaroth12 odpad!

To to je už čistá psychotina.Gore je tu a je ho veľa a zo všetkých strán sa sem tlačí.Neskutočne zlé herecké výkony a aj príbeh je primitívny a celkový dej je totálne zaostalí a tá nelogickosť postáv udivuje.Čo bolo pôsobivé to boli tí vtáci,ktorý narážali do aut a aj ľudí.A tých tupých a prázdnych dialógov no proste trapas.Ale to bola totálna fraška,lebo to bolo očividné že sú to len prezlečený ľudia za zombie,lebo raz sa pohybovali ťažko obratne a zas inokedy utekali a aj skákali ako ľudia,no veľmi nedomyslené.Aspoň akcia bola niekedy svižná.No a ten koniec bol totálne absurdný,chcel som byť zhovievavý ale nebudem práve pre ten koniec. ()

corpsy

Pohnuté natáčanie snímku, zrejme urobilo svoje. Pôvodný Fulciho cut bol doladení ,,majstrami,, Matteiom a Fragassom a tak to aj dopadlo. Fulci síce koncom ôsmej dekády nepatril už k tým najlepším, ale ,,dorobiť,, film miesto neho sa tiež minulo účinkom. Gore sa dá označiť za to lepšie, atmosféra ( pravdepodobne Luciho práca ) sa chce chytať na ZOMBI 2 ( aka ZOMBI ), občas sa to podarí, občas to vyznie ako horor pre najmenších. ()

• Film bol zakázaný v Nemecku. (Paldiny)
  • Lucio Fulci natočil približne 70 minút, než musel natáčanie opustiť v dôsledku mozgovej mŕtvice. Producent Franco Gaudenzi požiadal režiséra Bruna Matteia a scenáristu Claudia Fragassa ujať sa režisérskeho žezla. Tí zostrihali Fulciho zábery asi na 50 minút a pridali 40 minúť svojich vlastných. (Paldiny)
  • Keď Lucio Fulci videl hotový film, žiadal byť vyradený z titulkov. Ale nestalo sa. Jeho meno predstavovalo v hororovom svete známu predajnú značku, preto vo filme zostalo, čím režisér nadšený nebol. (Paldiny)