Diskuze

HellFireFery

HellFireFery (hodnocení, recenze)

Já vím, že tu asi budu za blbce, ale včera jsem na tom byl v kině a skvěle se bavím. Jen podotýkám, že mezi mé oblíbené filmy patří "Lepší už to nebude", "Pán prstenů", "Forrest Gump", "Pelíšky", "sága o Temném rytíři" apod. Očekával jsem trošku ztřeštěný humor jako u Kaměňáků, protože ty mi skutečně moc nesedly. Stejně tak "Doktor od jezera hrochů", který byl také pro mě zklamáním. Očekával jsem tedy další sešup dolů, ale říkám na rovinu, že kdo se chce zasmát, tak ať na to jde, protože to není žádná trapná komedie, ale opravdu solidní komedie, kde se člověk opravdu ze srdce zasměje. Škoda jen, že je to tak dlouhé. Kdyby to mělo 90 minut, tak by to bylo o dost lepší.

Ano, mám pana Trošku rád. Rád poslouchám jeho vyprávění a rád se dívám na jeho filmy, i když je mezi nimi řada těch, které skutečně nemusím.Babovřesky mě ale opravdu příjemně překvapily. :-)

PS: 27. 2. v Plaze v Plzni a kino téměř plné.

na příspěvěk reagoval philip.j.fry

Tom_Lachtan

Tom_Lachtan (hodnocení, recenze)

luczi

v tom ti samozřejmě nikdo nebrání (o=´

Ačkoli být nucen to vidět, zřejmě  bych si taky takto ulevil (((O=´

Tom_Lachtan

Ano, a vždy záleží na tom, kdo ho píše. Jestli Jenda z Horní Dolní nebo fimový publicista, jestli ignorant nebo normální člověk. Já si jen uzurpuji právo na základě těchto komentářů udělat si obrázek o jeho autorovi ;)

na příspěvěk reagoval Tom_Lachtan

Tetsuo

Tetsuo, děkuji za tvůj pohled na věc, co se týká výrazu hovna, tak v respektu samozřejmě uvedeno není (přeci jen je to ještě celkem seriózní čtení), je ale uvedeno v tvém komentáři tady a na to jsem také reagovala. Co se týká článku Jíst jako pračlověk, tak tady s tebou nemůžu souhlasit, už jen v tom prvním bodu a článek celkově osobně považuju za zavádějící a neodborný, ale to je můj názor. V každémpřípadě si vždy ráda přečtu tvé filmové recenze i komentáře tady na československé filmové databázi.

gonga

Gongo, psala jsem snad v jakémkoliv komentáři o tobě? To ty jsi reagoval na můj první příspěvek, stačí se podívat, mluvím obecně, nevztahuj si to na sebe, prosím. Jsem ale ráda, že se shodneme v tom, že je zde hodnocení "zavádějící" a já si k tom ještě s dovolením přidám, že zbytečná vulgarita se nevyhýbá ani hlavám "pomazaným".

na příspěvěk reagoval Tom_Lachtan

Tetsuo (hodnocení, recenze)

Pokud někoho zajímá rozvitější argumentace, co představuje v české kultuře film Babovřesky, tak je v Respektu č. 9/2013, s. 53-55. Slovo "hovno" v něm nepadne, jde o seriózní analýzu.

Tetsuo (hodnocení, recenze)

luczi

Ano, ten dopis nám do redakce Respektu došel a bylo zbytečné ho otiskovat nebo na něj reagovat
1) Text žádnou dietu nepropaguje, pouze o ní informuje
2) Upozorňuje na rizika té diety
3) Není dost dlouhý, aby postihnul všechno - ale předpokládá svéprávné čtenáře, kteří, pokud o tu dietu budou mít zájem, že si k ní zjistí další informace. Předpokládat, že jeden článek v časopise způsobí epidemii zdravotních problém naivních čtenářů, je samo o sobě naivní.

4) Text neobsahuje v zásadě nic, co by bylo třeba vyvracet. Resp. není v rozporu s tím, co píše dotyčná organizace, která se tím zbytečným textem sama chce zviditelňovat. Když jsme jim nabídli, ať napíšou jako reakci obecný článek na téma "evoluce výživy", tak odmítli. Chtěli jen bod po dobu zveřejněnou svoji reakci s uvedením jména své organizace. Nepřišlo jim vůbec blbé, že reakce je asi tak dlouhá jako článek a že Respekt není reklamní periodikum.

To jen tak na okraj, jak jsem "psal o tom, čemu nerozumím". Z 15 stran odborných materiálů jsem vyrobil třístránkový příběhový text, který si zjevně nečiní nároky na úplnost.

luczi

Jak vidíš, já ho nehodnotil, i když bych rád a vulgárně mu tady také nenadávám, tak mě do toho laskavě netahej. Ale na tom, že hodnocení na csfd je zavádějící a tato databáze je už někde jinde než na počátku fungování , o tom se nepřu. Ale ačkoliv jsem film čistě ze snahy o objektivitu nehodnotil, jsem si zcela jist, že jde o nejhlubší dno a ano i podle traileru to poznám a natolik svému úsudku důvěřuji.

na příspěvěk reagoval luczi, Marquis

Nin

Nin (hodnocení, recenze)

kapsomut

Hochu, svět není tak černobílej a Troška opravdu není zlý cynický padouch, co točí filmy, aby vydělal prachy.

Paulie88

Paulie88 (hodnocení, recenze)

kapsomut

Tvle nevím jakej byl rozpočet ale asi zřejmě směšnej a 42 mega? a to je jenom začátek... fakt pecka jako...

gonga

Tak bohužel jsi právě potvrdil, co si myslím o zbytečnosti čsfd, hodotíme tu filmy na základě traileru a hodnocení několika figurek s bodíky, celkem smutné. Já si dovolím Troškovo dílo nehodnotit, jelikož jsem ho neviděla, až ho uvidím, třeba budu souhlasit, ale do té doby držím jazyk za zuby a nesviním tu vulgaritami, jak je zde bohužel běžné.

na příspěvěk reagoval gonga

Paulie88

Paulie88 (hodnocení, recenze)

Firebug

To bych nedělal protože prvních 20 minut je vyloženě nuda a spíš trapný, fim aspoň trochu nabere grády a trošku té vtipnosti tak v druhý polovině :P

Firebug

Firebug (hodnocení, recenze)

Řekl bych, že to bude ještě trošku klesat. Já jsem třeba ještě nehodnotil, protože jsem z filmu viděl jen trailer a do kina se na to dobrovolně nikdy nevydám. Až to budou ale dávat na Nově jako megafilm, tak tomu alespoň těch 20 minut obětuji, abych tomu mohl hodit ten odpad (ale třeba budu i příjemně překvapen - ale pochybuji) bez výčitek svědomí....

na příspěvěk reagoval Paulie88

gonga (hodnocení, recenze)

Díky kampani rozpoutané na sociálních sítích rozpoutané producenty a režisérem dosáhl tento film snových 30%. I přes zodpovědné sázení odpadů od mnoha zdejších uživatelů. Tak rád bych ho dal taky, ale ten film asi nikdy neuvidím,

Cerhenak

Cerhenak (hodnocení, recenze)

Nechápu akorát jednu věc,jak toto může být hodnoceno 30% když Kameňák 1 je o hodně legračnější a zábavnějsí a vtipnější a má pouhých 26%.Toto fakt jako nechápu.

luczi

Nenapsala, snad to i souvisí i s novinářskou kvalitou kritika. Nicméně pro hodnocení Troškova veledíla je to zcela nepodstatné. Na to, aby člověk poznal, co je ten film zač, nemusí být ani kvalitní novinář a ani ten film nemusí vidět. Na to mu bohatě stačí trailer.

ClimbVibe

ClimbVibe (hodnocení, recenze)

Croft

Tvůj příspěvek z 25.2. 20:46 mi odpověděl na hodně otázek. Lidi "chtějí na chvíli vypnout, odreagovat se z této na psychiku náročné doby, chtějí něco typicky českého, nechtějí číst titule". :D

gonga

Napsala jsem, že článek tohoto kritika nějak souvisí s kvalitou filmu? Podle mého skromného názoru to souvisí s kvalitou kritiky, a to je celé, o čem byl můj příspěvek.

na příspěvěk reagoval gonga

luczi

To je sice pravda, je to stejné u velké části novinářů, pokud začnou psát o něčem, čemu rozumíte, často zjistíte, že o tom ví  právě ono zmíněné hovno. Ale souvisí to nějak s kvalitou filmů páně Trošky? Pustil jsem si zmiňovanou čajovnu a nad popuzeným "lidovým a pohodovým" režisérem jsem se velmi zasmál, byť jsem mu i trochu rozuměl, protože kdo má rád rýpavé otázky o kvalitě svojí práce?

na příspěvěk reagoval luczi

Uživatel gonga smazal svůj příspěvek.

luczi (hodnocení, recenze)

Když už tu někdo nakousl jistého filmového kritika (který používá při kritice ostatních taková nepěkná slovíčka jako je hovno ;) , tak tady je zajímavý odkaz, že nikoliv jen kritizováním je kritik živ. Problém je, když píše o věcech,  kterým nerozumí a nedokáže si je pak ani po odborné kritice obhájit: http://www.fzv.cz/fzv/aktivity/clanky/zajimavosti/310-dalsi-rizikovy-faktor-pro-nase-zdravi-pomylene-clanky-o-dietach-i-v-casopisech-ktere-se-povazuji-za-seriozni-zdroj-informaci.aspx

na příspěvěk reagoval gonga, Tetsuo

Duhová kulička 2015