zoruska127

Rozhodně jsem viděla horší filmy, takže zdejší hodnocení mi přijde trošku předpojaté. A pokud se u tohoto filmu nudíte, spočítejte prosím všechny rádoby náhodné reklamy, docela by mě zajímalo, kolik jich je. (: ()

t.kavan odpad!

Myslím, že čeho je moc toho je příliš - Slunce seno je pro mě spíše dokument o fungování lidí na vesnici a z mnoha ohledů pro mě nepřekonatelná triologie. Nevyrovnal se tomu Kameňák, ale Troškovi to nedalo a zkusil to s Babovřeskami. Říkám si kam daleko musí režisér zajít, aby si Český divák začal vynucovat kvalitní filmy bez product placementu na jakýkoliv produkt od kteréhokoliv výrobce, který na film přispěl i tou nejmenší částkou. Počínaje zvláštní zálibou v autech Francouzské výroby či tradičního českého zákusku z Frýdku-Místku. Příběh naprosto žádný i mě jakožto ateistovi urážel fakt, že farář je pro mě trapně pojmenován Šoustal, babky drbou proč/co - poklad v domě po Babičce opět proč/jak - vtip žádný - všichni jezdí odněkud někam a vlastně nikam. Co mě opravdu naštvalo byly titulky vložené jakoby na konec filmu, kdy po chvíli začne Troška mluvit stylem proč-jakto-kdo to tam dal - jestli tohle mělo být vtipné tak už opravdu nevím a ani příjezd hokejistů do vesnice jsem nedokázal pochopit (tedy ne jinak než tak, že si to vymyslela Vondráčková). Myslím, že Ministerstvo Kultury by takovéhle filmy finančně podporovat nemělo a Český divák by ho neměl podporovat svou návštěvou kinosálů. Celkově 0%. ()

predoci odpad!

Babovřesky jsou ztělesněním touhy každého Čecha: touhy po papírové obci, po neexistenci mozku, po vykydalé bezprostřední komunikaci bez komplikací nejistot a špatně dopadlých vtipů, po průhlednosti a jasnosti a neustávajícím létě. Mojí odvážnou interpretační hypotézou je, že starosta Stehlík pokaždé zaparkuje auto pod dráty, aby neztratil svou každodenní dávku vtipu: a to je výměr štěstí. Že všechno dopadne přesně tam, kam má, jako holubí hovno a my můžeme v tomto stavu běžet do nekonečna. Fakt hluboce ojasňující je zjištění, že by každý toužil po tom mít vesnického faráře - zdá se, že jsme v tomto ohledu všichni skrytými křesťany -, už jenom kvůli jistotě, že mu každý den někdo musí udělat koblihy a že mše a že zpověď a že pořád ty důvěrně známé narážky na farářův neexistující sexuální život: jen další variace na holubí hovno. Fingovaný výbuch dobráka Trošky uprostřed filmu je majstrštyk, jehož nedokončenosti musí divák zákonitě litovat; nejen proto, že by snad mohl ukončit filmové trápení, ale hlavně proto, že by byl babovřeskému životu konečně vdechl smysl. ()

Serafina

Přiznám se, že miluju Slunce, seno, jahody, ale to je majstrštyk, který nestárne, nýbrž zraje, a pochybuji, že se ho někdy někomu podaří překonat. Babovřesky by rády, ale všechno je špatně. Je to celý takový dřevěný. Nejhorší jsou dialogy, ty znějí, jako by je psal mimozemšťan, který se snažil zhruba napodobit, jak spolu pozemšťané mluví. Většina rozhovorů zní divně, neživě, nereálně. Pak herci: ti hrají naprosto rutinně, nudně. Langmajera, který hraje faráře, jsem pokládala za nějakého ochotníka, než jsem si našla, že už filmové a televizní zkušenosti má. Nejlepší jsou babky, které si to očividně docela užívají. Jejich scény, jakož i všechny ostatní, tj. celý film, ovšem kazí režisér tím, jak pitomě je natočil. Nemají timing, nemají pointu, vtipné situace zůstávají nedokončené nebo jsou tak rozplizlé, že se z toho jednomu chce brečet. A Lucie Bílá v roli cikánky? To si děláte p***l?! Shrnutí: při sledování Babovřesk jsem měla podobný pocit, jako když poslouchám prvňáčka předčítat pohádku ze slabikáře. Odpadové hodnocení nedávám jen proto, že jsem už viděla i horší filmy. ()

jurajP

ok 1* len vďaka Troškovi (pol hodinu sledovania, som to kvôli nemu vydržal), už sa "teším" na ďalšie ohlásené pokračovania ďakovačka... :-/ ()

Ujetak

Celkový příběh není nic moc ovšem vtipné momenty kterých bylo dost mě dokázali od srdce rozesmát. Je to prostě film od kterého nemůžete moc očekávat jen to že se pořádně nasmějete. ()

Artien odpad!

Naprosto zbytečná ztráta času. Pozorování člověka v kómatu je oproti tomuto prvotřídní zábava. Pokud je filmová tvorba svědectvím doby, pak určitě nechci být svědkem takovéto filmové tvorby a doba by se měla změnit. Nerozumím tomu, kde se vzaly peníze/ambice/nápad/cokoli na natočení druhého dílu. Pravděpodobně bude ještě zbytečnější než tento trhák... a už se mi to vlastně ani nechce dopisovat, neb se mi nechce ztrácet na tomto uměleckém majsterštichu další čas. Neztrácejte ho ani vy... ()

Raikiri87 odpad!

Právě jsem dokoukal 100% nejhorší film jaký jsem viděl. Po pěti minutách jsem si chtěl vystřelit mozek z hlavy a ted půl hodiny po skončení o tom stále uvažuju. Naprosté dno české kinematografie. ()

Perplexa odpad!

Mám ráda Troškovi pohádky, miluju trilogii Slunce, seno. I přes negativní ohlasy jsem se rozhodla Babovřesky shlédnout. Bylo to utrpení. Z úcty k tvůrcům jsem překonávala dlouhé minuty filmu a nedočkavě vyhlížela konec. Nedočkala jsem se. V zájmu uchování zdravého rozumu jsem film vypla po 40 minutách. Poprvé jsem nějaký film nedokoukala do konce. Možná mi nepřísluší hodnotit snímek, který jsem neviděla celý, ale věřte mi, těch 40 minut bylo až dost. Stačilo by i pět. Film je opravdu ukázkovým odpadem a já jen nevěřícně kroutím hlavou nad rozhodnutím tvůrcům točit další díly. ()

demoni

Troška má zřejmě štěstí, že v naší krásné vlasti žije dost (patriotů), kteří sice rozkradou a také rozprodají celou zemi, ale na český film, české pivo a Jaromíra Jágra nedají nikdy dopustit. Za snahu obohatit českou kulturu, pokud se to tak dá nazvat, dávám jednu hvězdičku. Na druhý díl určitě do kina nepůjdu, leda bych přišel o zrak a sluch, o zdravém rozumu nemluvě. ()

Mi.chals odpad!

"Film" Babovřesky je divně sestříhané divadlo, plné nehereckých výkonů, v podání neznámých důchodkyň. Označit tento počin značkou PP by bylo zcestné, protože skrytá reklama je na očích prakticky celý film. Marketingový tah, kdy byla této komedie plná televize, rozhlas i noviny, byl jen způsob jak nalákat do kin co nejvíce lidí v co nejkratším čase, než si lidé začnou šuškat, co je tohle za katastrofu. ()

cache

Na filme som v kine nebol. Ani som nevedel ze tam ide. Uplne ma obisla aj nejaka velka propagacia. Dozvedel som sa o nom vlastne len vdaka kritike. Vsetci hovorili, ake je to zle. A tak som sa k nemu aj s obavou postavil, ked som si za par penazi kupil DVD v Tescu. Na moje pocudovanie to bola prijemna lahka a jemne vulgarna zabava, pri ktorej sa clovek pobavi a aspon vypne a zabudne na problemy kazdodenneho zivota. Styl je stale rovnaky, kto sa pobavil na filmoch Slunce, seno a spol, alebo na Kamenakoch, pobavi sa aj tu. Kto sa pri nich nepobavil, nech na to nede a nekritizuje. Vlastne nechapem, ako je mozne, ze Slunce, seno a jahody ci par facek ma tak vysoke hodnotenie oproti Babovreskom, kedze je to stylovo a kvalitativne v principe velmi podobny film. ()

aileen.bp

Upřímně nechápu tolik odpadu, tedy vlastně chápu- natočil to Troška, a to je přece děsně cool, jeho film narvat odpadama. Souhlasím, že se nejedná o nějak velkolepé dílo a Troška v něm vykrádá sám sebe- vesnické drbny se až okatě snaží napodobit své "slavnější" předchůdkyně, stejně jako se Veronika Žilková občas snaží (neúspěšně) napodobit Helenu Růžičkovou, ale jako oddychovka na nudné odpoledne film postačí a docela pobaví. ()

Maktoko odpad!

Prvých 10 min v Kine som si povedal že veď to nemôže byť také hrozné, po skončení filmu som chcel vrátiť vstupné čo sa mi bohužiaľ nepodarilo. Prišiel som nielen o 133 min života, ale omnoho viac lebo stále keď niekde vidím upútavku alebo reklamu na tento " film " tak zasa ma to oberá o životnú energiu. Odpad je ešte slušné slovo na tento zvrátený, bez nápadu, nevkusný, oplacaný, zaostalý, trapný, nudný, hnus ! Do konca života si budem vyčítať, že prečo práve ja. ()

Hektor.Troy odpad!

Uplne vazne a bez prehanania-najvacsi odpad aky som kedy videl.Stava sa ze scenar byva velmi zly,ale je na reziserovi aby tu debilitu nejak zakryl.Najhorsi scenar aky som videl a najamaterskejsia rezia aku som kedy videl.Opakujem-myslim to vsetko uplne vazne. ()

str0001 odpad!

Absolutní ztráta času. To, že se Zdeněk Troška zbláznil už je jisté, když si svoji dobrou reputaci z minulých výborných filmů jako Slunce seno pokazí takovou trapárnou. Nechápu ale, jak přemluvil pár známích jmen, aby se na takové zhovadilosti podíleli. Omlouvám se, ale lepší slova nenajdu. A to se ještě dost krotím. Na dvojku koukat ani nebudu, tak Vás kritiky ušetřím. ()

vikiii

Viděl jsem to nedobrovolně. Bylo to hodně šptané po všech stránkách - nevím proč jedna hvězda, asi proto, že toto bylo celkem neškodné a jsou i horší. I když se tomu těžko věří. BABOVŘESKY - 10% a nikdy víc prosím. ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015