Jufonka odpad!

Jeden z nejhorších zážitků v kině. Vážně. Podívejte se, já mám ráda trilogii Slunce, seno... Dokonce jí mám hodně ráda a většinu hlášek z ní znám nazpaměť. Taky mi nedělá problém si oblíbit nějakej tupej film, komedii, která se jinejm zdá trapná. Ale co je moc, to je moc, a Babovřesky jsou za hranicí všeho. Nejhorší na těch 133 minutách filmu bylo to, že ani 1 (ani JEDEN!) vtip mě nedonutil k tomu, aby se mi aspoň trochu pohnuly koutky rtů. Moment, vlastně tu byla ještě jedna horší věc - lidi v sále se smáli (a to nás bylo tak 20). Smáli se všemu, smáli se hystericky a dávivě, pokřikovali a hejkali. "Bože, bože!!!!" chtělo se mi každejch pět minut zakřičet. A myslím, že párkrát jsem to nevydržela a vážně to řekla nahlas. Ten film byl naprosto totálně tupej, hroznej, nechutnej, trapnej, odpornej, nevtipnej, špatně zahranej, špatně napsanej, špatně zrežírovanej. Kdyby to zachránily aspoň exteriéry, ale zatímco ve Slunce, seno byla vesnice živá, tak Babovřesky vypadaly totálně mrtvě, jak nějaká kulisa, kde chcípla i poslední moucha. Jen pět nebo šest bab (drben), který pozorovaly dění na vesnici. Proboha! P.S.: Sorry, že teď budu vulgární. Ale opravdu vám, co dáváte pět hvezd, přijde normální, že Troška postavil děj filmu na tom, že nějaká drbna má pocit, že vidí mladou holku, jak kouří ptáka svýmu budoucímu šéfovi? Vážně? A vážně je film s touhle zápletkou nejnavštěvovanějším filmem v ČR? To jsme klesli tak strašně hluboko, pod hovna všech hoven veškerejch žump v Čechách? Uf. ()

Martin741

Po 30 rokoch od uspesneho filmu Slunce, seno, jahody prichadza znamy symbol upadku Zdenek Troska s novym filmom Babovresky, ktory sa nesie presne v duchu uz spominaneho filmu. A Zdenek Troska presne vie, co sa paci narodu a co ma uspech. Podrobnejsie rozoberat Troskovu tvorbu a pisat odborne recenzie na jeho filmy nema zmysel, je to ako podrobne rozpisovat zber urody zemiakov z pola nejakeho sukromneho rolnika. Filmu vladnu dvojzmyselne vtipy, kopy rastucich nedorozumeni a suhry nahod. Na tomto principe vystaval Troska svoj novy film Babovresky. Filmu dominuje komando babiek, ktore na dedine plnia urcitu spolocensku ulohu. A tou ulohou je strazenie mravneho, moralneho a spolocenskeho poriadku a informovanie nadriadenych miest o pripadnych rusivych elementoch a narusiteloch. A takymto systemom to funguje uz pekne starocia. Ako aj trilogia Slunce , Seno ..... mala urcite stycne body s dobovou aktualnou realitou v 80. rokoch, tak aj Babovresky maju urcite stycne body s aktualnou realitou ceskeho vidieka aj v roku 2013. Co Konkretne? Uz mnou spominany bod, dalej babky spominaju na uz neexistujucu siet narodnych vyborov. K tomu vsetkemu treba priratat aj ten fakt, ze Babovresky mali uspech, dokonca sa to premieta po kinach v CR a aj v SR. No nic to, Troska presne vie, koho ma oslovit jeho filmova tvorba. Mne, ako narocnemu divakovi, ktory spoznal Tarkovskeho, Ingmara Bergmana alebo hoci aj Johna Forda a Howarda Hawksa, neostava nic ine, ako opatovne priznat to, ze Troska je plnym pravom symbolom upadku a najnizsej ludovej zabavy. Ale na druhej strane, keby sa na csfd len hlupo nepozovalo a keby sa odstraila stadovistost, Babovresky by boli v modrej farbe a mali by slusnych 50 - 55 % - je to ale film najnizsej ludovej zabavy. Paradox, nie je to odpad, ale vo velkej vacsine chapem svojich odpadovych oblubencov. Film presne zobrazuje mentalitu naroda, a je urcite prijatelnejsi pre tunajsie konciny nez napriklad Stalloneho Bullet to the Head. 40 % ()

M.i.k.e odpad!

nechtěl jsem Babovřesky odsoudit bez toho abych je viděl a tak nějak jsem doufal,že ne všechno co se píše je pravda...bohužel je.Ten kdo by snad tohle srovnával jakkoliv s trilogíí Slunce seno asi nebude úplně při smyslech.Troška se musel buď definitivně zbláznit,a nebo si natolik věří,že je přesvědčen,že "humor" prvního stupně základní školy dokáže utáhnout více jak dvouhodinový film (o komedii nemůže být řeč).Fakt,že celá ta velká sranda je postavena na příjmení pana faráře,pár ranách do rozkroku a bandě neuvěřitelně iritujících bab jen dokazuje,jakým směrem se ubírá česká komedie a hlavně pan Troška.Nikdy jsem proti němu nic neměl,Slunce seno mám rád a i Kameňák je oproti tomuto komediálním skvostem,ale tohle zkrátka nemůže myslet nikdo příčetný vážně.Jeden jediný dobrý vtip se pak objevil v traileru,takže ten kdo viděl jen ten,nemusí vůbec litovat.Je až k pláčí kam až český film,respektive česká komedie dokázala klesnout.Tohle s přehledem trumfuje ve své nekonečné debilitě i libovolné Soukupovky...0% ()

Wiikii

Klasické Troškovo dílo, úplně bez příběhu a jen tak si plyne. Jako u každého jeho díla, jsou tam dobré momenty, které ale střídají ty hodně špatné u kterých jsem se někdy cítil až trapně. Jinak Lucie Bílá opravdu není herečka a zrychlený pohyby babiček tlachalek jsou také už ohrané no a vše je dělané jako v kameňáku a jiných troškovinách do ad absurdum. Závěrem bych ale zase dodal, že na odpad to nevidím spíše je mé HODNOCENÍ: 33% (2*) ... ()

kaposlav

Opäť tie papagájske hodnotenia odpad! Takmer každý si to pozrie , zasmeje sa a dal by tri a možno i viac hviezdičiek, ale keď uvidí ako to tu je hodnotené...aha veď to bolo amatérske a bla bla bla, tak aj ja dám odpad. O dva roky na to narazí v TV a pozrie si to opäť a celé, zasmeje sa, ale keď zistí, že ako papagáj dal odpad, tak opäť si spomenie, že je to kravina. Napriek odpadom sa isto väčšina teší na pokračovanie :) ()

rakovnik

Zdeňka Trošku mám rád, ale musím přiznat, že tento film se mu opravdu nepovedl. Laciné hloupé zcela nevtipné vtipy (nejvtipnější mají být všemožné rány do choulostivých míst, zrychlené záběry babek, či nevhodně použitá sprostá slova), absence příběhu a roztříštěnost děje - film končí zcela jiným příběhem, než jakým začínal (!)...myslím si, že na starší kolena by mohl mít pan Troška na více. Jako by se nemohl rozhodnout, zda natočit přece jen Kameňák, či "něcojakoslunceseno", takže nakonec natočil prachbídnou nekomedii. ()

Figu

Ježiši, já se tak těším na dvojku! To bude fakt super! Trošku humoru, trošku zábavy, film opravdu trošku ze života! Já nevím Zdeny kam na ty svoje převtipný radosti chodíš?!... No aspoň už vím, že jsi mě pomohl najít jednu z největších hereckých tragedií u nás v Čechách, protože Pavel Kikinčuk to vzal opravdu zodpovědně! Pájo, proč jsi jen nezůstal všem ve vzpomínkách jako Šimonek Pláničků... 10% ()

Jonash87 odpad!

Nemam rad Trosku. Tenhle 'film' jsem dal do vice jak pulky, ac tiky jsem mel uz po 5 minutach. Tohle ma bejt vtipny? Nebylo to ani trapne vtipy jako Kamenaky. Herci tragicti, scenar napsan asi tak behem poledni pauzy na obed... Ne, tohle se fakt neda. Ale ceske hloupe massy to asi oslovi, stydet se vic bejt Cechem u toho nejde. ()

Hennes

Troška není špatný filmař a z tohoto asi víc vyždímat nešlo. Kdyby ten příběh nekazily ty uječený a trapný babky v čele se Synkovou, mohlo to být ještě o trochu příjemnější. Až strašně moc to tu chtělo navodit atmosféru vesničky typu Hoštice a stala se z toho kýčovitá přehnanost. ()

cariada

Tak jsem na to taky vyrazil s přítelkyní do kina, je pravda, že pondělí v poledne není zrovna ideální čas, což bylo vidět na návštěvnosti sál pro 350 lidí byl obsazen asi 45 diváky. Za celý film jsem se zasmál jen několikrát a ani lidi okolo smíchem nák neprskali a nebo že by se to v tom velkém sále ztrácelo kdo ví? Trošku mám v oblíbených režisérech byt ne všechny jeho díla strávím viz Kameňáky. Jak už sám režisér avizoval a i si to řada lidí včetně mě přála, aby natočil něco ala Slunce,seno.. a to se stalo. A v tom je asi i největší kámen úrazu, neboť ať chcete či né stejně to hned srovnáváte tomu se nejde vyhnout. Hlavně prvních 20-30minut bylo pro mě utrpení. Jedna velká křeč za druhou. Pak se to trochu zlepšilo a nebo jsem si zvyknul. Těch 133 minut je neskutečně přehnaných a k tomu všudy přítomná reklama, hlavně na předražený medovník a radio Impuls.Nejhorší na celým filmu jsou ty odporný babky s těma jejich fusaklema, to přímo bije do očí ve Slunce, seno jsem si toho nikdy nevšiml. Ty babky neskutečně přehrávají všelijak šišlaj a kdo ví co ještě, vůbec to nepůsobí přirozeně natož vtipně. Celý děj jestli se o nákém ději dá vůbec hovořit je naprosto nulový viz kopání do koulí mě teda moc vtipný nepřišlo. Co se týká hereckého obsazení tak asi nejlepší výkon podal starosta v podání p Kikinčuka ten mě bavil nejvíc. Velice příjemná a pěkná byla Lucka Vondráčková, dobře se snažil i Dolanský či dědové Kostelka a Pecha. Popřípadě Langmajer či starostovo dcery. Naprosto zbytečná je tam Lucie Bílá nemělo to vtip ani žádnou pointu to tam radči měl dát jinou Bílou (Věru). Další díl bude, ale proč né. Pan Troška je jediný režisér, který se nebojí a točí pokračování svých filmů poměrně rychle, což všude jinde ve světě je běžné jen tady nejsme schopni využít úspěch. Jestli se film nák zapíše do paměti ukáže až čas, či zapadne jako třeba Kameňáky. Jedno se ,ale Troškovi upřít nedá a to že umí točit filmy na který chodí lidi, což většina jiných neumí, byť sice točí všemožně vychvalovaný či oceňovaný filmy, ale bez diváků to prostě nejde. Vadí mě že to tady lidi hodnotí jen podle traileru. Ps-Pane Troška, když jste vymyslel vtip s výbuchem a spuštěním titulků před koncem, proč jste to nedotáhnul do konce, to jest nechat titulky doběhnout do konce a pak pokračovat a dát jen nápis konec? pss-dobrá hudba. ()

Streeper

Od filmu jsem čekala víc a hlavně jsem se na něj dost těšila. Pro mě byl film zklamáním. Je pravda, že párkrát jsem se přeci jen zasmála a některé scény stály za to, ale Troška z filmu udělal míchanici všech žánrů. Komedie, muzikál, horor a romantika. Vše v jednom filmu nedělá dobrotu. Synková se mi ve filmu moc líbila a Lucie Bílá taky byla skvělá. ()

Vojťas odpad!

Po dlouhé době se musím opět poplácat po zádech .... vydržet totiž PŘES 2 HODINY čirého utrpení by chtělo alespoň uznání. ()

Nach

Ta jedna hvězda je za technické aspekty filmu. Troška prostě není Magnusek, který ukazuje jak záběry nemají být koncipované a stříhané. Troška v tomto bodě je přece jen zkušený a filmy vypadají jako filmy. Babovřesky však dobrým filmem rozhodně nejsou. Scénář vypadá jako by ho opravdu sepsaly vesnické babky, které si potřebují vyřešit komplexy plynoucí z toho, že již nemají komu jinému své příběhy sdělit. Navíc Troška několikátým filmem uvádí do praxe Freudovo teorii libida, kdy naprosto vše (od humoru po děj i postavy) souvisí se sexualitou. To by nebylo tak strašné, kdyby to bylo alespoň vtipné. Jenže to vtipné není. Vtipy založené na tom, že postava A je načapána s postavou C v choulostivé poloze s postavou B. Postava C následně sdělí tuto záležitost postavě D, poté postavě E, F a tak dál. Když už není komu co sdělovat, hovoří se k bohu, aby následně se stala další eskapáda a celý koloběh se mohl opakovat znovu. Tohle prostě není film, který by minimálně mě mohl zaujmout. Ocení ho hlavně vesnické babky pro něž svět začíná a končí tam, kam dosáhnou jejich babské tlachy. Přesto však nechápu, jak tato záležitost může mít NEUVĚŘITELNÉ DVĚ A ČTVRT HODINY!!!! Už jen díky tomu se nedivím zdejšímu hodnocení. A já se k němu přidávám. 20% ()

Rodriguez

Ročně jde u nás do kin 35-40 filmů. Bohužel vynikajících je z nich pouze 5-10 kousků! Zbytek se pak řadí do brakové skupiny, po které neštěkne ani pes. Nikterak tomu není ani u "Babovřesek". Nečekal jsem od této letní komedie moc, ale byl jsem příjemně překvapen. Je to Troškův mix trilogií "Slunce, seno...." a "Kameňáků". Herecké obsazení bylo celkem fajn, plusem jsem viděl pana Kikinčuka (Okresní přebor), Veroniku Žilkovou a v neposlední řadě Lucku Vondráčkovou. Opakem se vůbec nehodil do role faráře Lukáš Langmajer, viděl bych ho spíše v jiné roli. I příběh byl slušně našlápnutej a těch 125 minut uteklo jako voda! 75% ()

vydumnica

Nechcem svojim komentarom nikoho nahnevat, ale mne sa tie strelene Babovresky pacili! Bol to pre mna v kine zazitok, vsetky 3 diely som videla v kine. Bolo to mile, vtipne...naozaj prijemna letna komedia a vyborny relax. ()

Crawler-D

Jedna hvězdička za jedno zasmání a encyklopedický přehled špatného filmu. Lucie Bílá a čeští hokejisti se stávají stejným product placementem jako všechny ostatní výrobky, které hrají stejně ochotnicky jako herci, kteří se vžívají do Troškových představ o komediální podobě vesnice. Pokud jsem kdy chtěl žít na vesnici, tímto můj sen umřel. Fóry postavené na nejzákladnější úrovni, které zůstanou zakonzervovány ve své podobě, aby se o nich ještě pár minut mluvilo, na místo rozvedení do série skečů. Po více než sto letech vývoje kinematografie se Babovřesky jeví jako krok zpět do doby hliněných destiček. Agresivní a násilný film tvůrce, který se staví proti americkým násilným filmům, film o odporných lidských vlastnostech, který má hladit po duši. Předzávěrečná snaha o postmoderní humor s falešným koncem, který je ztvárněním a zasazením zcela mimo. Nepochopím lidi, kteří se za reputaci snímku bijí do krve v hádavých diskusích, protože je na výběr tolik hezčího a vtipnějšího (a přitom nikoli elitářského a pochopitelného pro zasvěcence). ()

bourec

Za prvé podotýkám,že nejsem vůbec chytrej.Za druhé ten film nedostane odpad,protože sem viděl ještě horší.Ale ptákovina je to řádná.Vůbec nechápu přirovnání některejch jedinců k trilogii Slunce,seno...!Ta byla prošpikovaná i solidníma hercema,ale hlavně tam fungoval vtip.Tohle se podobá hlavně Kameňáku,jak dějově,ale bez vtipu,protože tady se fakt neni čemu zasmát,tak herecky,protože tolik neherců,se sejde jen v Troškovejch filmech.První půlka je jasnej odpad,trapný ve všem,co se na plátně řekne a děje.Navíc to nemá fakt nějakej děj,přesně jak Kameňák,prostě vršení trapný situace na trapnou situaci.Druhá polovina to o kousíček vylepší,ale prázdný je to furt.Trošku asi v mládí třískali trošku do makovice,a teď se to začíná projevovat.10%. ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015