Jessabelle

• Česko Jessabelle: V tváři démona (více)

Jessie po tragické nehodě přijde o snoubence a sama zůstane ochrnutá. Aby našla klid, nastěhuje se do starobylého domu v Louisianě, který kdysi patřil jejímu otci. Brzy se tam však začnou dít podivné věci a Jessie najde záhadný vzkaz od své matky, která zemřela před mnoha lety. Brzy pochopí, že tento dům je už dávno obýván i nějakou jinou bytostí. (Forum Film CZ)

Nivenx

Hrůza a děs. Nějak jsem tento film očekával a těšil se malinko na duchařinu, kde se budu bát. Bohužel jsem kápnul na špatného koně. Tento film těží snad ze všeho a nepřináší absolutně nic nového. Vše je takové bez napětí, atmosféry či nějakého prvku co by dělal z tohoto filmu něco víc. Viděl jsem mnoho filmů, co jsou pouze video filmy a jsou na vyšší úrovni jak Jessabelle. ()

dubinak

Možná, že kdyby Greutert koukal spíš na herecký talent, než na prazvláštní vzhled hlavní herečky, udělal by líp nejen divákům, ale i sobě. Sarah Snook byla totiž po celý film tak moc snaživá, až to není hezký. Strašně mě otravovalo těch pět změn v jejím výrazu během pár vteřin kdy řvala jen: ,Dad!' A víc, než hororové momenty mě děsilo to, jak hraje. No k filmu mám jen pár poznámek. Za prvé nuda. Za druhé nelogické myšlenkové postupy. Za třetí žádná atmosféra. Za čtvrté laciné hororové prvky. Což mě mrzelo asi ze všeho nejvíc. Jestliže by režisér zvolil jinou herečku a udělal třeba jen jednu scénu zapamatovatelnou a působivou, třeba bych uvažovala o té třetí. Ale skutek utek. Tohle si asi za rámeček nedá. ()

J*A*S*M

To byl tak líný film! Tady se tvůrci opravdu vydali cestou nejmenšího odporu, zrecyklovali co se dalo, nepokusili se o vůbec, ale opravdu o vůbec nic zajímavého. Nebo nedejbože netradičního. O žádnou zajímavou scénu, o žádnou zajímavou lekačku. Pusto prázdno. Nedávná Annabelle měla alespoň takové ty svižné wanovské nájezdy kamery a pár funkčních lekaček, ale tohle je i nudně a tuctově natočené, jak pro televizi. ()

Pilda17

Annabelle bylo jedno z větších zklamání tohoto roku, ale Jessabelle vše překonala. Čekal jsem podle traileru konečně pořádný duchařský horor, ale místo toho jsem dostal lacinou srajdu bez nápadu. Najde se pár slušných scén, dokonce i jedna povedená lekačka, ale tím jsem skončil. Příběh a děj úplně o ničem a závěr nemohl dopadnout hůře. Do toho atmosféra úplně zmizela, nebo spíš od začátku žádná nebyla. Potenciál na dobrou duchařinu byl, ale nebyl využit a to dokáži ocenit každou prkotinu .. 2/10 = 29% ()

sedm.1

Sice jsem velkým příznivcem hororů, ovšem právě duchařiny patří k těm mým méně oblíbeným, takže jsem vůči těmto filmům možná někdy až zbytečně moc kritický, ale u Jessabelle si dovolím natvrdo podotknout, že jde o vážně slaboučkého zástupce těchto typů snímků. Nejslaběji na mě zapůsobila tedy rozhodně zápletka. Strašně nezáživná, bez tempa, bez života, nic nápaditého a bohužel postupem času se to jen zhoršovalo, a to až do závěrečné pointy, která šla naprosto mimo mě, neboť jde o vážně jedno z nejnudnějších a nejzbytečnějších vyústění, co jsem se v podobně laděných filmech setkal. Atmosféra a napětí tu pak fungovali v kolísavé kvalitě, no ale v tomto ohledu to tedy zase až taková hrůza nebyla. Co se obsazení týče, na ústřední hrdinku jsem si musel chvíli zvykat, ze začátku mi totiž Sarah Snook přišla šíleně odpudivá a nesympatická, postupem času jsem jí ale začal kousat, nicméně do hlavní role, i když béčkového hororu, se jednoduše ale nehodila. No a zbytek působil jako nevýrazná tlupa statistů, fakt prostě bída. Jessabelle zkrátka není příliš dobrým hororem, respektive spíš duchařským thrillerem, nedisponuje ničím, o co by se mohl snímek opřít a ničím, co by mohlo diváka zaujmout natolik, aby se u toho mohl opravdu bavit. ()

• V jednej chvíli povie šerif Jessabelle, že DNA vyšetrenie kostry dieťatka nájdeného v hrobe poukazuje na to, že bolo čiernej pleti. Avšak v DNA nie sú zaznamenané žiadne údaje o rase svojho nositeľa. (beso74)
  • Vzhledem k tomu, že videa byla ve skutečnosti natočena pro skutečnou dceru, která se stala hrozivým duchem, matka by skutečné dceři neříkala, že nějaký hrozivý duch v domě ji chce vyhodit, protože je to její dům. (Johnny.ARN)
  • Ve scéně, kdy Jessie (Sarah Snook) a Preston (Mark Webber) jedou na lodi přes zátoku, můžeme na lodi vidět NC. To znamená, že loď je z vod Severní Karolíny. (Johnny.ARN)