X-Men: Budoucí minulost

• USA X-Men: Days of Future Past (více)
USA / Velká Británie / Kanada, 2014, 131 min (Special Edition: 148 min)

Zmutovaným hrdinům X-Men hrozí definitivní zánik. Jejich rasa byla vždy na pokraji vyhynutí, ale teď je ta hrozba ještě reálnější než kdy jindy. Jediná cesta ke spasení vede přes minulost, na samý začátek řetězce událostí, které stávající nebezpečí vyvolaly. K bytostem s výjimečnými schopnostmi se vrací režisér Bryan Singer, strůjce jejich mimořádného úspěchu. Spolu s ním ve filmu X-Men: Budoucí minulost přichází i nejvíc mutantů v historii této ságy. Díky tomu, že se film odehrává ve dvou časových rovinách, objeví se v něm hned dvě podoby vůdce „hodných" X-Men, profesora Xaviera (Patrick Stewart, James McAvoy) a jeho protivníka Magneta (Ian McKellen, Michael Fassbender). Pouze Wolverine (Hugh Jackman) zůstává stále stejný díky schopnosti nestárnout a bleskurychle se uzdravovat. Právě on proto dostane zdánlivě šílený úkol, vrátit se v čase a zabránit tomu, aby se z bývalých přátel stali soupeři na život a na smrt. Jedině spolu totiž mohou v budoucnosti čelit síle, která předčí i jejich unikátní schopnosti. (Cinemart)

Diskuze

funik

funik (hodnocení, recenze)

Každý je porazitelný záleží hlavne od okolností taká Jane bola prakticky neporazitelná a aj ju zastavili. A vo "svete Avengers" majú Quicsilvera a Scarlet Witch pod zámkom ak sa nemílim.

Tiffanyss (hodnocení, recenze)

Já to s tím Xavierem a Quicksilverem myslela spíš bez Cerebra, bez helmy a na blízko. Kdyby byli od sebe hodně daleko, tak myslím, že by vyhrál Xavier, ale na blízko, proti sobě?

Jinak si myslím, že bez adamantiových drápů je Wolverine takovej neúplnej :)

na příspěvěk reagoval GigaPudding

jh666

jh666 (hodnocení, recenze)

Badmaniak

Tak to nemůžeme vědět, za těch padesát let, který si momentálně nepamatuje, se mohlo stát věcí.

Blackhand47

Já mít jeho schopnosti tak se od nich ani nehnu. Jinak si myslím, že on by bez problémů zpacifikoval kohokoli- i tatíka. Jenom u Xaviera si tím nejsem tolik jistá... Zajímalo by mě jak by vypadala situace Xavier vs. Quicksilver :)

na příspěvěk reagoval Blackhand47, GigaPudding

Mukade (hodnocení, recenze)

BTW komu sa páči princíp Quicksilvera, tak si môže pozrieť Shinobi 2005, ani tam síce nie je, čo sa tohto týka, toho veľa (len jeden nindža s touto schopnosťou), ale je to skrátka perfektné a zástáva to pozíciu ktorá tomu právom prináleží... :)  Je to síce škoda že som odhalil dosť veľký spoiler, ale ináč by tento film minul a míňal mnohých fanúšikov Quicksilvera asi až do konca života :)) (plus seriál Flash bude teraz začínať a pilot už je nejaký čas vonku, ale to je už bežnejšie známe)

Tiffanyss

plne súhlasím a aj viem že si to viac-menej myslela ako rečnícku otázku :) a aj ja som to dával vlastne len ako "rečnícku" odpoveď. Tak ako ty som si len vylial nespokojnosť pre malú účasť Quicksilvera :)

Mukade

Však já chápu, že kdyby Beast, Xavier i Wolverine jenom doma s nohama nahoře popíjeli kafe a za ně by to všechno udělal nově objevený Quicksilver, nebyl by to ten správný teamwork. Spíš jsem tím chtěla taky říct, že Quicksilverovi měli nechat víc prostoru. Když ne při útěk z vězení, tak aspoň na konci a ne ho nechat sledovat sentinely v televizi.

na příspěvěk reagoval Blackhand47, Mukade

Tiffanyss

pretože skrátka on nebol 1 z hlavných postáv filmu a nechceli tak ani zvýrazniť jeho obrovskú prevahu nad ostatnými. Však naňho by vlastne aj sentinely boli kratučkí, LOL

Mukade

Právě, proto nechápu, proč tam cpali i ty ostatní. Kdyby tam byl jenom on sám, bylo by to mnohem jednodušší.

na příspěvěk reagoval Mukade

ManOfPhoenix

ManOfPhoenix (hodnocení, recenze)

nerdrage

Vlastně bral v potaz všechny filmy. Z X1 a X2 se objevily např. scény, kdy Logan vzpomíná na (staršího) Strykera, či na scény, kde se objevila Jean. Z Origins se tam objevili také scény (adamantiová scéna, a scéna kde Loganův brácha ničí jeho kostěnné drápy), a z druhého Wolverina se tam objevila jenom scéna, kde si Logan vyndává tu věc z jeho těla (ale to byl jenom takový záblesk).

Technicky vzato se ale události X1 a X2 (a vlastně i X3) vůbec nestali, nebo se stali úplně jiným způsobem.

na příspěvěk reagoval jh666

nerdrage

nerdrage (hodnocení, recenze)

Nevim, jestli se to tu už řešilo, ale přišlo mi zajímavé, že Singer v Days of Future Past bere v potaz nenáviděné The Last Stand víc, než své vlastní první dva filmy (s čímž problém nemám, jelikož se mi TLS vždy líbilo). Spolu s First Class to teď působí, jakože X1 a X2 vůbec nezapadají do kánonu, naopak TLS je jedinej film z původní trilogie, kde si se seq/prequelama vesměs nic neodporuje.

na příspěvěk reagoval ManOfPhoenix

Tiffanyss

teoreticky by quicsilver stačil sám pomaly na čokoľvek a kohokoľvek ,prípadne by použil nejakú adamantiovú pílku na odolnejších objektov  :))

Tiffanyss (hodnocení, recenze)

Já jenom nechápu, proč při "zachraňování" Erika z vězení, jsou i Xavier, Beast a Logan. Myslím, že Quicksilver by na to všechno stačil v pohodě sám...

na příspěvěk reagoval Mukade

Co se děje s X-Meny?

Co se děje s X-Meny?

10.11.2016

Třetí wolverineovská sólovka se jmenuje Logan, dorazí k nám 2. března a není tak úplně jisté, co se bude dít po ní. Hugh Jackman se tu rozloučí s rolí Wolverinea, zároveň by ale mohlo jít o částečné… (více)

McAvoy a invaze z vesmíru

McAvoy a invaze z vesmíru

12.09.2016

James McAvoy není ve sci-fi žánru zrovna nováčkem. V X-Men: Budoucí minulost nebo X-Men: Apokalypsa si ho užil dosyta, teď ho ale čeká velký test bez vyholené hlavy, kolečkového křesla a mutantích… (více)

Seznamte se s novým MacGyverem

Seznamte se s novým MacGyverem