Reklama

Reklama

Pinocchio Guillerma del Tora

  • USA Guillermo del Toro's Pinocchio (více)
Trailer 8

VOD (1)

Nádherný hudební film, ve kterém oscarový filmař Guillermo del Toro pomocí fázové animace znovu vypráví příběh slavné dřevěné postavičky. (Netflix)

Videa (6)

Trailer 8

Recenze (217)

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Ďalší z dôkazov, že Guillermo del Toro má srdce a rád nám ho ukazuje cez bizarné postavičky a prapodivné monštrá. Jeho Pinocchio je dospelý, citlivý, čarovný a krásny. Iste sú tam veci, ktoré by tam nemuseli byť( pesnička pre Benita) a zároveň sú tam veci, ktoré ma ako fanúšika podobných príbehov veľmi tešia ( víly, cvrček). Je to ale vyvážené a plné nežných vtipov ( život je bolesť) a tiež odžitých právd ( robím najlepšie ako viem). Vo finále sa jedná o nádherný film, ktorý si bude cestu k divákovi možno hľadať postupne a systematicky, ale kvôli detailom, hudbe, významu a miernemu odklonu od pôvodnej predlohy, sa jedná o film, ktorý má možnosť stať sa klasikou. Ja sa k nemu teda rozhodne vrátim. Je v ňom ukázané to, ako by mali vyzerať rozprávky. Svet dospelých a smútku a bolesti korešponduje s tým detským a naivným. A v tomto všetkom skúste nájsť dobrého človeka. Alebo sa ním skúste stať. Čarovnejší príbeh takto pred Vianocami, by ste hľadali asi ťažko. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Vizuálne úplne skvelé, priam majstrovské. Pesničky mi trochu vadili a celkovo nie som fanúšikom dreveného panáčika, ale to spracovanie je fakt na nejakej úrovni. Chybou bola tiež politizácia diela, ale ťažko povedať, či tohto roku vyšiel lepší animák. Alebo originálnejší. A možno vzhľadom na predstavené témy sa dočká aj Oscara. ()

Reklama

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Verzí legendární pohádky bylo jen za posledních pár let několik a zcela upřímně jedna zbytečnější jak druhá. Pinocchio Guillerma del Tora je naštěstí trochu jinde a nejen že ozvláštňuje ohraný příběh novými prvky ale hlavně nádhernou stylizací. Muzikálová čísla trochu navíc (v české verzi navíc docela otravná) a okrouhat to o 15 minut by tempu jen prospělo. Přesto jedna z nejlepších adaptací a nejlepší animák 2022. ()

vydumnica 

všechny recenze uživatele

Keď som počula, že sa chystá ďalšia verzia Pinocchia, bola som skôr na pochybách, ale našťastie Guillermo del Toro nesklamal, práve naopak. Podaril sa mu veľmi pekný film, krásna animácia a hudba a veľa nových a zaujímavých nápadov. Určite stojí za pozretie. Ak zvažujete, či to pustiť aj deťom, tak radšej až od určitého veku, tým malým radšej starú Disney klasiku.  "You never know how long you have with someone until they are gone." ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Hezká pohádka, jen škoda, že v příběhu, který už dávno všichni známe a za dekádu je to už 3 adaptace. Del Torova vize je sice nejzajímavější a jeho Stop Motion animace je kouzelná, pořád se nemůžu zbavit dojmu, že bych tohle zpracování viděl raději v jiném filmu a ideálné mířený pro dospělé. Díky předvídatelnosti, film ztrácí na zábavnosti. Mám raději pohádky zaměřené na akci s humorem, tohle má blíž k Drama a moc si nedokážu představit děti se u filmu bavit. Nejzábavnější je část s nácky a naštěstí písniček tu není mnoho. Celkem by mě zajímalo, kde se schovávají hateři Netflixu a remaků TEĎ. 65% ()

Galerie (24)

Zajímavosti (14)

  • Film začíná i končí pádem šišky ze stromu. (Claw)
  • Pinocchio v podaní Guillerma del Tora ukazuje, že veľký nos neoznačuje klamára, ale v tomto prípade označuje predovšetkým silný charakter. (Biopler)

Související novinky

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

19.03.2023

Legendární mexický režisér a scenárista Guillermo del Toro (Hellboy, Faunův labyrint) si v Hollywoodu už nějakou dobu může díky svému Oscaru za nejlepší film v podobě Tváře vody dělat co chce. Tedy… (více)

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

13.03.2023

V noci z 12. na 13. března proběhl v losangeleském Dolby Theatre slavnostní ceremoniál 95. ročníku předávání prestižních Oscarů, tedy cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS). Opulentním… (více)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Světové hvězdy filmové hudby zavítají do Prahy na Composers Summit 2023. Druhý ročník kromě workshopů a přednášek nabídne ve dnech 14. a 18.dubna dva unikátní koncerty. Ústřední melodie oceňovaných… (více)

Ceny BAFTA ovládla válečná vřava

Ceny BAFTA ovládla válečná vřava

19.02.2023

V neděli 19. února se v Royal Festival Hall v londýnském Southbank Centre uskutečnil 76. ročník slavnostního předávání prestižních cen Britské akademie filmového a televizního umění (BAFTA), na němž… (více)

Reklama

Reklama