Útok na Bílý dům

• Česko White House Down (více)

Hlava Spojených států amerických, prezident Sawyer (Jamie Foxx), má v plánu uzavřít mírovou dohodu na Blízkém východě a stáhnout všechny americké vojenské jednotky z této oblasti. Potřebuje získat podporu vlády, a tak se snaží její představitele přimět k souhlasu s tímto postupem. Spojuje se proto s mluvčím Bílého domu Raphelsonem a snaží se ho přimět k podpoře. Ten však nemá v plánu návrh podpořit a osobně se domnívá, že stažením vojenských jednotek z Blízkého východu by se mohly Spojené státy dostat do ohrožení. Členem ochranky mluvčího je i mladý svalovec John Cale (Channing Tatum), který má za sebou několik vojenských misí v Afghánistánu. Práce ho nenaplňuje a touží se dostat k ochrance prezidenta USA. Asistentka amerického viceprezidenta mu proto domluvila pohovor přímo v Bílém domě se zvláštní agentkou Finnertyovou, která již léta pracuje pro prezidentovu tajnou službu. John se chce šance chopit naplno, navíc s sebou do Bílého domu bere i svou dceru Emily, která je prezidentovou velkou fanynkou. Agentka Finnertyová roznese Johna na kopytech a práci mu nedá. John je zklamaný, a když se ho po pohovoru dcera zeptá, jestli ho přijali, nemá sílu jí říct pravdu. Dívenka je nadšená a přemluví otce ještě k tomu, aby absolvovali prohlídku této významné budovy. Když se navíc díky prohlídce setká i se samotným prezidentem, a dokonce si s ním natočí video pro svůj blog, je v sedmém nebi. Hlavním šéfem prezidentovy ochranky je Martin Walker, který má za týden odejít do důchodu. Spolu se svou ženou se v současnosti srovnává se ztrátou milovaného syna, který coby voják přišel o život právě v oblasti Blízkého východu. Den probíhá jako každý jiný, alespoň do té chvíle než v budově Kapitolu dojde k výbuchu, při kterém je zraněn i viceprezident USA. Prezidentova ochranka musí okamžitě jednat, zajistit Bílý dům a také dostat prezidenta do bezpečí. V rámci opatření musí také skupina návštěvníků, mezi nimiž je i John, vyčkat v zavřeném salónku. Emily je ale v té době na toaletě a nemůže se tedy nijak spojit se svým otcem. Bílého domu se postupně zmocňuje neznámá organizovaná skupina střelců. Vraždí kohokoliv, kdo jim přijde do cesty. Svědkyní toho se stává i vyděšená Emily, která se snaží najít bezpečné místo k úkrytu, ale přitom stihne natočit na mobil několik záběrů vražedníků a dát je na svůj blog. John má zákaz hnout se ze salónku. I tam se ale dostanou teroristé a drží návštěvníky jako rukojmí. John jim uniká a snaží se najít dceru. Agent Walker řekne prezidentovi, že ho dostane do bezpečí bunkru, ale cestou do bezpečí postřílí ostatní členy ochranky a přiznává prezidentovi, že i on je jeden z padouchů. Do cesty se jim ale připlete John, zachrání prezidenta a společně se vydávají na útěk. Cestou potkají několik ozbrojenců, ale s jejich likvidací si poradí. Ukryjí se spolu ve výtahové šachtě... (TV Prima)

montel

V Bílém domě probíhá jedna z mnoha veřejných prohlídek. V Bílém domě je také prezident Sawyer (Jamie Foxx) a návštěvníci jsou z této atrakce nadšení. Nejvíce snad Emily (Joey King), která je zde na návštěvě se svým otcem Calem (Channing Tatum), který se uchází o práci v prezidentově ochrance. Idylku však naruší skupina teroristů, kteří obsadí Bílý dům a vezmou návštěvníky jako rukojmí. Teroristům šéfuje muž, který ještě před několika hodinami pracoval pro prezidenta a tak zná Bílý dům velmi dobře i s jeho tajnými chodbami. Prezident má však jiné eso v rukávu a tím je právě Cal, který se rozhodl, že prezidenta ochrání. Do spárů teroristů se však dostane jeho dcera Emily a tak se Cal musí rozhodnout, zda vydá prezidenta nebo bude riskovat život své dcery...Fantasmagorické obsazení nejstřeženějšího domu na světě, kterému snad nemůže věřit ani sám režisér Emmerich. U něj jsme ale na velkolepé kravinky zvyklí a tak jsem mu to teda odpustil a v klidu si obsazení Bílého domu užil. Kritický bych měl být i k Tatumovi, kterého si do role akčního hrdiny nějak stále nemůžu zařadit. 60% ()

demovka

Velkolepé, napínavé, nepravděpodobné a velmi velmi proamerické. Tzn. všehcny atributy filmů Rolanda Emmericha. Tak jako u většiny jeho filmů uběhne pár týdnů a člověk si to již nebude pamatovat. Bude vědět o čem to bylo, ale nic víc. Že by si američani nechali do Bílého domu dát bombu? Že by si neevidovali kontakty a komunikaci všech jejich pracovníků, když to dělají u představitelů cizích zemí? Že by neohlídali svého prezidenta natolik, že by musel vzít zbraň do ruky sám? Že by hned nenaběhlo černé komando, co by všechny kromě prezidenta a ministrů nepozabíjelo? Nepřipomnělo mi to Smrtonosnou zbraň. Ta je vtipná. Opět do sebe buší a kupou, kolem nich bouchají granáty a létají rakety a jim nic není. Zasmála jsem se snad jednou při této hlášce: "bum...stop..bum..destroing..bum..my..bum..White..bum....house!!!" kovovými empírovými hodinami ze 17. století. ()

james11

Tenhle film je občas tak hloupý až je dobrý. Obsahuje spoustu klišé a už mnohokrát viděných věcí, ale tempo filmu vydrží celé dvě hodiny a dost jsem se zasmál. Musím dát 4*. ()

zeromen

Film není špatný ale myslím si že Pád bílého domu je o stupeň lepší. Jinak je Emmerich třída, ale víc mu sedí různé katastrofické destrukce. ()

RomanL

Úsměvně naivní (připadalo mi to jako Sám doma říznutý Commandem) útok na Bílý dům, kde první, co bych v rámci přitvrzení příběhu udělal, tak bych hned na začátku odpráskl toho drzýho parchanta. Tím by to hned dostalo jinačí grády... ;-) ()

mirra_cze

Chvílemi jsem nevěděl, jestli se dívám na komedii nebo akční thriller. Přesto, podívaná vynikající a i přes hloupý scénář se z toho Emmerichovi podařilo vydupat ze země skvělou zábavu. ()

medveed

Parádní film plný akce, humoru a nadsázky. Kdyby hrál hlavní roli Bruce Willis, tak to mohla být šestka smrtonosné pasti :-) Pro mne osobně hodně milé překvapení! 90% ()

mire.k

Smrtonosná past okopírovaná, katastroficky zaměřená, včetně amerického národního patosu a hrdinné školačky. Stačí vidět jen jednou. ()

shinlove

Aniž bych nějak jeho filmy vyhledával, zjistil jsem, že jsem viděl všechny Emmerichovy filmy od roku 1992. Bylo tam pár pěkných momentů, které ale nedosahují kvalit konkurenčního Pádu Bílého domu. Butlera mám prostě raději než Lišku a Čínské Tetování dohromady. Proto jen 3 hvězdy, ale celkem slušné 3* ()

Rhapsody91

To je film presne pre Američanov, ich prezident je cool chlapík a neznámy agent , ktorý zachráni svet pred atómovým útokom. Zničený dom a capitol, no proste trapošina. Ach jaj, fakt neviem prečo tie filmové štúdia točia takéto filmy. Však keby mi doniesli ten 3 stranový scénar o čom to bude tak to hodím hneď do koša. Zbytočný film. ()

Lisiana

Už delší dobu tajně podezřívám Emmericha s Devlinem, že dostávají dotace od americké vlády, aby mohli tvořit filmy Ameriku povznášející, hrdou, neústupnou a vždy vítězící, ať už nad emzáky, povodní či teroristy. Ale...nějak tak se mi to líbí a vzhledem k tomu, že tenhle počin začíná strašnou nudou a spoustou proamerických klišé a málem skončí třetí světovou (ostatně jak jinak) a ty zombies v První limuzíně, jež mají pomoct jsou vtipná záležitost, je to dobrý akčňák, ostatně jako všechno Emmerichovo. ()

Robino15996

Osobne som vkladal do Emmericha viac nádejí. Jediná vec v čom tento kúsok vyniká pred Olympus Has Fallen sú tie vtipné vložky, ktoré trošku oživili pre mňa dosť nezáživný príbeh, ktorý sa rozbehol tak po 40 minútach. ALe predsa len tie lepšie 3 hviezdy si zaslúži. ()

teseth

Nemůžu si pomoct, ale docela se mi to líbilo. Možná jsem měl dobrou náladu a nebral jsem ten "akční thriller" vážně stejně jak se nebral on sám. Je pravda, že to mělo spousty chyb a hromadu wtf momentů ale kouknout se na to dalo a místy to i pobavilo. Jediné co mě vysloveně sralo byla "super chytrá" dcera tutuma. Ta byla na pěst. Zbytek se dá strávit. Jen bych upravil zařazení filmu do akčních komedií, protože thriller ani drama to rozhodně nebylo. ()

wiollet

Po dlouhé době ten správný „akčňák“ i pro holky. Krásný Channing, který zachrání prezidenta USA a jeho chytrá dcera, která se stane díky své odvaze hrdinkou číslo jedna. Film má spád a udrží Vás celou dobu v napětí. Možná trochu moc americký, ale já dávám tentokrát plný počet. ()

Brumbambule

Vtipné, zábavné, akční. Nejvíc se mi líbila role dcerky, která byla víceméně celá po tatínkovi. Tak trochu ze života! Jinak ve filmu o destrukci není nouze, což bylo na můj vkus až trochu moc přehnané, ale asi to do tohoto žánru prostě patří. A jako žena musím uznat, že Channing Tatum můj pohled k televizi vždycky přitáhne. Takže ano, příjemný film na sobotní odpoledne. ()

DannyBurino

Celkem dobrý film, ale hodně to vykrádá smrtonosnou past, většina akce JE VTIP a hodinky zachrání prezidentovi život před kulkou? WTF jsem zvyklý na nějaký přívěšek, ale hodinky?!?! Jinak dobrý humor, sympatické postavy a akce na střeše dobrá. ()

Underworld míří do Prahy

29.12.2013

Terminátor: Hledají se Connorovi

Terminátor: Hledají se Connorovi

14.12.2013

Už teď je jasné, že pokračování robotí ságy pod názvem Terminator: Genesis bude obsahovat i cestování v čase. Vyplývá to z postupně se rýsujícího obsazení: role Johna Connora byla chvilku spojována s… (více)

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn