Reklama

Reklama

Úplně normální

(seriál)
  • USA The New Normal
všechny plakáty
Trailer
USA, (2012–2013), 7 h 59 min (Minutáž: 21–22 min)

Hrají:

Justin Bartha, Andrew Rannells, Georgia King, Bebe Wood, NeNe Leakes, Jayson Blair, Ellen Barkin, John Stamos, Michael Hitchcock, Jackie Hoffman (více)
(další profese)

Epizody(22)

Videa (1)

Trailer

Recenze (43)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

8/22 Další originální potěšení z rodiny seriálů Ryana Murphyho. Hlavním tématem je surogátní mateřství a láska, samozřejmě. Dokonalá kadence situací a dialogů zobrazující svět takový, jaký je. A to má obrovskou cenu. Herecky potěší drobnosti v podání Gwyneth Paltrow, Shannen Doherty nebo Leishy Hailey. ()

fredisek 

všechny recenze uživatele

Až má člověk pocit, že The New Normal míří primárně na heterosexuální publikum. A to dost špatně. Dává mu totiž to, co chce a čemu rozumí nejlíp...dává mu stereotypy. Sitcomy sice na stereotypech staví, ale tenhle až moc otravně. Chvílemi je to sice zábava, ale nakonec člověk zjistí, že mnohem vtipnější je pravičácká nana, než ústřední postavy. Stereotypní gayové, co si myslí, že pořídit si dítě je de facto to samé jako koupit si kašmírový svetr. Drahé, ale člověk s tím bude vypadat dobře. Ocenit se dá, že seriál nesklouzává k agitce, ale je až moc rodinný a až moc idealizovaný a překvapivě až moc korektní. Začíná poměrně brzo unavovat, jelikož postavy vyčerpávají svoje potenciály prakticky hned po začátku. Příběh se vyvíjí přes pitomosti typu hraná dětská svatba, ale opravdovou zábavu nenabízí. Ono ostatně který sitcom s takhle primární rodinnou tematikou ano? Možná že zajímavější by byl seriál, který by ukazoval výchovu dítěte dvěma gayi (i když si dokážu představit, že by to byla voda na mlejn konzervám a spolkům katolických matek, kdyby se postavám něco nedařilo). The New Normal je normální, protože považuje normálnost za nejvyšší metu. Neurazí, ale ani nenadchne. ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Najít na tomhle seriálu něco poutavého by by zázrak. Zkusím to u hereckého obsazení, které se jeví úplně normální. Přítomnost vyhaslé hvězdy nižší svítivosti Ellen Barkin by mohla být dostačující, i když její herectví, i ona sama, mě nikdy nebralo. Tím druhým tahákem je Justin Bartha, který na filmovém plátně relativně sklidil úspěch, jen když byl kolem něj nějaký zářivější herec, případně herecký tým, nebo se mu povedlo vlézt do komerčně úspěšné filmové série, která ale rozhodně nestavěla na něm. Tihle dva se sešli v prazvláštně pojatém seriálu, jehož námět sice nemá s realitou příliš mnoho společného, ale dá se považovat za neotřelý. A teď jde hlavně o to, jestli máte v oblibě gay tematiku, emancipované ženy a téměř sitcomové dialogy. Jenže to není celé příliš vtipně pojato. Vtipe vylez - to by se asi pro charakteristiku tohoto seriálu hodilo nejvíc. I když na to budu hodiny čumět, prdel nezvednu, stejně najdu za celou dobu jen uschlé vtipy, pro něž se nevyplatí to vidět. Po pár snesitelných dílech, se to rozmělnilo na břečku, ve které kolektiv druhořadých herců nahazuje repliky Ellen Barkin. Barkin je tak nevzhledná herečka, že pokud "ulítáváte" na pěkných herečkách, musíte být nakrknutí. Dívat se na bandu teploušů mně opravdu vrcholně nebaví. Ze seriálu jsem si nic nevybral. Stále se mele v průsečíku dialogů, které jsou díl od dílu stále fádnější. Abych to sledoval dál, to by mě to muselo nějakým způsobem zajímat a bavit. Ani jedno z toho se nestalo. Naštěstí se cicmání homo orientovaných udrželo v důstojných mantinelech. Jinak bych dal odpad. 20% ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Neznalcům Murphyho tvorby či osoby tentokrát vstup zakázán. Seriálový Midas totiž cílí do vlastních řad a místo pečlivě vysoustruženého multižánrového přírůstku typu American Horror Story nebo souboru životních pravd (Nip/Tuck) se skrze Bryana vypisuje ze svého rodinného života. A právě pro tuhle skutečnost nestačím při pročítání ostatních komentářů střídavě kroutit hlavou a potlačovat smích. Do ničího vkusu mi samozřejmě nic není, ale kritizovat hlavního tvůrce za to, že způsobem psaní ústředního charakteru dělá gay komunitě ostudu, je v tomto případě dost krátkozraké. Zcela dokonalý Andrew Rannells totiž onu sebeparodii (producent, zpívající teen vztahovka, sto a jedna popkulturní narážka) dovádí na samou hranu dokonalosti a z příjemně "hodného" seriálu dělá něco víc. Zbytek je totiž na Ryanovy poměry až překvapivě umírněná hra na jistotu ze světa, kde si každý empatický člověk zaslouží svoji chvíli štěstí. Po některých typických murphyovských archetypech (ďábelská stárnoucí blondýna s potenciálem k občasnému vyměknutí jako neselhávající trademark) první série docupitá do závěru, který - je skutečně závěrem. Asi nikdy jsem nebyl spokojen s tím, že by tak dobrý seriál byl hned po první sezóně zrušen. Takhle pozitivní pocity by si totiž nezasloužily být rozmělněny dalším pokračováním, až to skoro vypadá, že oněch dvaadvacet epizod mělo skutečně fungovat jako uzavřené soukromé fotoalbum. ()

Beagle 

všechny recenze uživatele

Po dvou epizodách můžu říct, že mě New Normal docela baví, a malá Edie z Grey Gardens v druhém díle byla přímo famózní...:)_Po třech epizodách jdu na 4, Murphy mě i jako v Glee chytil za srdce a velmi se těším na další epizody (má se objevit Leisha Hailey a spektrum postav se rozšíří)._Finále bylo tak dojemné, jak jen to Murphy&spol. umí. Těším se na druhou sérii!__Novotenův komentář mi mluví z duše, a moje zklamání z toho, že seriál po první řadě skončil, lehce vykompenzoval. ()

Galerie (90)

Zajímavosti (4)

  • Herec Matt Bomer, který v jednom díle ztvárnil bývalého gay přítele Bryana (Andrew Rannells), je gay i v reálném životě, k čemuž se přiznal v únoru 2012, čímž šokoval mnoho jeho fanynek po celém světě. S přítelem dokonce vychovávají 3 děti. (funhouse)
  • Seriál je inspirován osobním životem režiséra a scenáristy Ryana Murphyho. (jakear)

Reklama

Reklama