kingik

Ufoni jsou tady. Vysílají signály z neznáma, a zvláště si oblíbili čtyřčlennou americkou rodinu Barrettových, jejímž nevítaným pátým členem se záhy stávají. Nejedná se však v žádném případě o přítulné mimozemšťany typu "Ítýho". Drzost vlezlých mimozemských návštěvníků nezná mezí. Nejprve sežerou na co přijdou, přičemž nedodržují zásady správného stolování, hned na to v kuchyni vytvoří z plechovek neobvyklý geometrický obrazec, pak zmizí rodinné fotografie z rámečků a invaze vrcholí hejnem migrujících ptáků, co narazí do domu. Barrettovi mají dva syny. Se starším cloumá puberta a ten mladší žije ještě ve svém světě dětské fantazie, a proto rodiče poté, co je malý syn informuje o svých pravidelných rozpravách v pokojíčku s podivnou bytostí, tohle shledají jako vážný důvod pro návštěvu psycho terapeuta, i když na prášky jsou z toho všichni. Neklid v domě, ztráty vědomí, anebo značky na těle jsou dílem bytostí z jiné galaxie, ale rodina dlouho nechce připustit, že se jedná o setkání čtvrtého druhu. Do velkých teorií na téma mimozemských civilizací se film nepustí a sám si byl vědom, že to už tady bylo nejednou a jednalo by se o nošení dříví do scifi lesa a film dokonce není ani natočený podle skutečných událostí. Vědci ani jiní žádní pracovníci z vědecko-technických ústavů, vyjma jednoho podivínského "experta" na mimozemské teorie, se tady nevyskytují. Ve svých prvních dvou třetinách film pracuje s častými lekačkami, které jakkoliv se mohou jevit obehraně, překvapivě z diváckého pohledu fungují perfektně. Nejednou divák nadskočí až do stropu, zvláště, pokud je jeho televizor vybavený kvalitním zvukovým surroundem jako ten můj. S tímhle strašením a lekáním si snímek vystačí delší dobu. Až v závěrečné třetině se rodina odhodlá v rámci pudu sebezáchovy bránit se po svém. Jen jsem litoval, že zabarikádovaný dům nepřišel na scénu o něco dříve, protože upřímně řečeno, filmu do té doby chyběl nějaký vrchol nebo nějaká opravdu hutná scéna. To se částečně vykompenzovalo s příchodem závěrečné půlhodiny, která se jevila jako nejdynamičtější a také nejoriginálnější. Jedním ze zajímavých nápadů bylo rozmístnění kamer po celém domě a čekání na "úlovek" na pořízeném záznamu. O nic originálního se sice nejednalo, ale svůj účel to naplnilo v pozitivním hledisku. Z režijního hlediska podáváno celkem umně. Scott Stewart se však nespokojil jen s režijní taktovkou a je i autorem scénáře, který má svá provařená místa, stejně jako ta originální, kterých bylo přece jen víc a rovněž napětí dávkoval v kvalitních kapkách, ale někdy trochu šetřil za recept. Je nutno upozornít, že je to horor prostý drastických scén a vynahrazuje si to snahou o invenci. To strašení má stagnační ráz, ale o nudě hovořit nelze. Někdo dává těmto hororům přednost před těmi krvavými. Co napsat závěrem o hororu s prvky scifi z produkční dílny slavných bratří Weinsteinových? To, co si předsevzal si splnil, nenaservíroval až tak překvapivé zvraty (závěr zajímavý), neřídil se přísnou logikou, a ani věci neřešil na doraz (např. nápad s očipováním, který vetřelci praktikovali na svých obětech, byl nedotažený). V rámci svých možností nenudil, herecké výkony byly více než sympatické, trikové efekty nerozesmály, události mohly mít ještě větší a dynamičtější spád a neotřelý režijní přístup udělal z filmu nadprůměrnou a rozhodně ne nezajímavou podívanou. Mé hodnocení: 70% () (méně) (více)

Spooner

Takhle dobře už jsem se dlouho u žádného hororu nepobavil, bohužel. Scott Charles Stewart nám znovu ukazuje, jak se filmy v žádném případě nemají točit a jak v žádném případě nemá vypadat scénář. Ten nejenom, že je plný nesympatických a nelogicky se chovajících postav, ale suma sumárum vůbec nedává smysl a obsahuje tak stupidní dialogy, až jsem byl občas v pokušení je přetočit. Po režijní stránce je na tom Stewart s každým dalším filmem čím dál hůře. Nejenom, že neumí vůbec budovat atmosféru, ale některé scény mi opravdu přišly, jak vystřižené z nějaké parodie. A bohužel tu nejvíce vtipnou scénu si pro sebe zabral J.K. Simmons. Amíci by se na ty horory o emzácích měli radši vykašlat a Keri Russell by měla pro jistotu už hrát jen v bedně, kde se jí momentálně daří mnohem lépe. ()

Fr

,,…JINÍ TVRDÍ, ŽE JE TO NĚCO JINÉ. NĚCO, CO NEPOCHÁZÍ ODSUD. NĚCO, CO NEPOCHÁZÍ Z TÉTO PLANETY. VÍM, ŽE JE TOMU TĚŽKO UVĚŘIT … JSOU TO …“...... /// Barrettovi neprožívaj zrovna šťastný v období. Táta práci hledá, bankovní konto zívá nudou, teď ty problémy s alarmem v baráku, a taky mladej mele píčoviny vo zlejch snech… Emzáci, trocha nočních můr, geomagnetický anomálie – jo, jsou věci, který mě bavěj. Na rozdíl vod tý rodinky, která se veze ve vyjetejch kolejích dementních homo sapiens, kteří nevěří, nevěří, diví se, nevěří a ještě mě stíhaj srát (…a jak by ses choval ty, co chytráku? S emzákem za zády? Bych tě chtěl vidět… ). No dobře, ale pak to finále … po technický stránce v pohodě, ale vlastně nedokáže říct nic novýho ani těm, kteří únos nezažili. Se zeptejte těch zbejvalejch 3999! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem připravenej uvěřit! 2.) Nedokážu dost dobře odhadnout, jestli si mě vybrali. 3.) Zjistím, že nejdůležitější ze všeho je kreslení (hovno technický, výtvarka!). 4.) Thx za titule ,,may.ling“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Pítrs85

Smažte to slovo Horor v popisku filmu, tohle totiž není horor, i kdyby to řekl sám velkej Chuck... A pokud nechcete ztratit drahocenné minuty vašeho života, doporučuju film posunout někam k hodině dvacet, minuty předtím se tam totiž děje tak maximálně bla bla bla bla bla- vážně, někdo něco nepodstatného udělá, pak se to musí půl hodiny řešit a tak pořád dokola... Nikdy bych nevěřil, že to napíšu, ale zlaté Paranormal Activity a další duchařiny, to už se budete spíš bát u nějaké epizody Akt X, ba co víc, i ta opička E.T. dokázala vyděsit spíš... :) Od odpadu! tento skvost dělí jen ten fakt, že, světe div se, existují ještě větší kraviny- ale není jich mnoho... ()

Gilmour93

E.T. nechtít volat domů, E.T. chtít dělat bordel v kuchyni, vkládat implantáty a terorizovat..! Světlo za dveřmi? Vruty odpadávající z bednění oken? Štěkající pes? No to snad ne.. To už by prozíval i Fox Mulder.. Stewartovo Alien Activity nemá absolutně co nabídnout. Když si člověk vzpomene na Shyamalanovo Znamení (po kterém jsem mimochodem pár týdnů nosil špičatý čepec z alobalu) a postaví vedle něj tento fádně vyplněný žánrový mustr s ochotníkem Joshem Hamiltonem, co si myslí, že hraje v dalším díle Scary Movie, pak i ve světle Legie Kazatele Bettanyho zůstává nad opakovaně vkládanou důvěrou producentů v osobu pana režiséra rozum stát. To já bych ho už nechal maximálně strčit kameru do plyšového medvídka, aby hlídal au-pair.. Když tak nad tím přemýšlím, nejvíc mě asi vyděsilo to úvodní moudro A.C.Clarkea.. ()

• Natáčanie prebiehalo v Los Angeles a vo Valencii. (Greenpeacak)
  • Scenár bol hotový za šesť týždňov. (Greenpeacak)