Pád Bílého domu

• USA Olympus Has Fallen (více)
USA, 2013, 119 min

Mike Banning dlouhou dobu velel ochranné směně amerického prezidenta. U prezidentského páru byl oblíben a jejich syn, Connor, Mikea miloval. Pak přišla nešťastná autonehoda, při které se Mikeovi nepodařilo zachránit prezidentovu manželku. Mike odešel ze služby a teď pracuje jako ochranná služba na ministerstvu financí. Jednoho dne z okna své kanceláře uvidí podivně nalétávající letadlo na Bílý dům. Mike ihned spěchá zjistit, co se děje. Je na čase. S delegací jihokorejského ministerského předsedy proniklo do Bílého domu teroristické komando. Teroristé využili momentu překvapení a na Bílý dům zaútočili ve třech koordinovaných útocích. První útok provedli teroristé ukrytí ve speciálně upraveném vojenském nákladním letadle. Letadlo napáchalo na Bílém domě velké škody, bylo však naštěstí sestřeleno jednou ze stíhaček, které proti němu byly vyslány. Vzápětí došlo k druhému útoku. Na Bílý dům zaútočila skupina teroristů, kteří se vydávali za turisty. Prezidentská ochranka odvedla prezidenta do bezpečnostního bunkru v podzemí úřadu. Toho využila třetí teroristická skupina ukrytá mezi členy korejské delegace, která vyřídila prezidentovy strážce a prezidenta a jeho doprovod zajala. Mike se ihned zapojí do bojů o Bílý dům a podaří se mu do budovy proniknout. Stane se tak ve chvíli, kdy teroristé budovu dobydou. Mike se tedy schová ve vnitřních prostorech. To se už však velení nad státem ujímá předseda sněmovny Trumbull, který ihned organizuje záchrannou akci. Mikeovi se s velením podaří spojit vysílačkou. Prvním úkolem, který od Trumbulla a šéfky tajné služby, Jacobsové, dostane, je najít prezidentova syna, Connora. Ten se před teroristy schovává v zázemí budovy. S americkým velením se spojí i vůdce teroristů, Kang. Ten požaduje, aby se americká armáda stáhla z demilitarizovaného území v Koreji a a její flotila opustila Japonské moře . Kang při tomto požadavku popraví jednoho z rukojmích, aby Trumbulla přesvědčil, že vše myslí vážně. Jenže Kang má v ruce ještě další trumf. Z vojenského velitele prezidentovy kanceláře mučením dostane spouštěcí kód k autodestrukčnímu systému amerických jaderných zbraní. Systém je sice jištěn třemi kódy, Trumbull a zbytek velení ale vidí, že teroristé jeden z kódů již použili. Trumbull s velením proti tomu nejsou schopni zasáhnout. Mike v útrobách domu hledá Connora. To už ale i Kang a jeho lidé zjistí, že se Mike po budově pohybuje. Kang posílá na Mikea jednoho ze svých lidí, Američana Forbese, který pracoval tak jako Mike v prezidentské ochrance, ale stal se z něho zrádce. Mikeovi se zatím podařilo v budově najít prezidentova syna a dokázal ho také skrz ventilaci dostat bezpečně z budovy. Teď se na rozkaz Trumbulla Mike vrací do nitra Bílého domu najít prezidenta... (TV Prima)

jirkaslava

Akčňák jako hrom od začátku do konce. Nic moc logiky, ale na to se tu nehraje. Nevadí, že armáda jede do Bílýho domu pomálu tři dny, ale hlavně že tu je americká jednota a síla a to tak, že až trošku moc. Role prezidenta pro relativně DOST mladýho Eckharta není zrovna ono. Freemanovo mluvčí má dost málo prostoru pro herce jeho kalibru. Každopádně palec nahoru ( a čtyři hvězdy ) za starou dobrou akční školu! ()

64B

Přemrštěný americký thriller. Nebýt zvučných jmen: Butler, Freeman, Eckhart, tak by to nebylo už vážně o ničem. V tomhle filmu vidíte nedotčenost Ameriky a zároveň jak slabá může být. To by mi ještě tak chlupy na nohou neježilo. Ježení začalo až s Přísahou na vlajku Spojených států amerických!. Propaganda! A to v neskutečném slova smyslu. Tyhle "štěky" mi to vážně zhnusily. Na druhou stranu, "žérárd" jako správnej drsňák, headshoty mu říkaji pane, akce se rozhodně nebojí. P.S. Zajímalo by mě, jestli si opravdu Amerika tak moc cení svého prezidenta. Amerika s teroristy nevyjednává, ale jakmile jde o prezidenta (v tomhle filmu se to tváří, že je to nenadraditelná osoba a radši v Pentagonu nechají zabít miliony lidí, než aby skapal préza), tak se začnou chovat jako miliusové a dáme, dáme, jen nezabíjejte prezidenta!. 4*. ()

jprmusic

Já vím je to stupidní a hrajou v tom samý filmoví prostituti (jak jsem se zde dočetl) - no Zkrocená hora to tedy opravdu není - naštěstí. Skvěle jsem si to užil a za týden si to dám ještě jednou, až manželka nebude doma a budu moct pořádně vohulit zvuk. A Morgan Freeman - kdo by sakra jako měl tu roli hrát jinej ???? ()

pekas

Moc dobrej akčňák, kterej kazí trapná klišé, která asi mají amíci rádi, nebo si to aspoň režiséři myslí. Potlesk, pád vlajky, vyvěšení vlajky, trapné proslovy o hrdinství amerických ovcí. 78%. ()

Lenii

Tak nějak nevím, proč se v jednom roce natáčel ten samý film - stejný děj, stejná zápletky, stejné podmínky a vůbec. Jen tedy jiní herci. No, ale to je jedno. Každopádně White House Down jsem viděla dřív. Film se mi celkově moc líbil, herci mi byli také nějak bližší a film jsem si užila. Ovšem Gerard Butler má taky něco do sebe. A i když jde o to samé, každý film je jiný a hlavně dobrý. Takže 4 hvězdy. - 80% ()

Slunik

Přílišná morbidnost, tisíckrát ohrané téma a tu a tam nějaký ten nelogický nesmysl daly dohromady film, který snad ani nestojí za zhlédnutí. ()

vipeerr

Nepřekvapilo, ale ani nezklamalo. To bude asi tím, že jsem od toho nic nečekal. Butler skvělej, Freeman jako vždycky..co by teroristický útok na celý svět zmocněním se jakéhosi kódu k nukleárním hlavicím, kde to všechno zachrání jedinej agent proč ne..film k večeři, aby jsem byl dostatečně rozptýlen a nehledal v tom žádnou vědu. 50 pro béčkovej film, áčkově obsazenej. PS: Absolutně nechápu konkurenční film Útok na bílý dům, o tom samém v bledě modrém. Dokonce bych řekl, ještě horší. ()

helrohir

Som na vážkach, či mám dať tri alebo štyri hviezdy. K trom ma ťahá prepatetizovaný patriotický výplach, ale na druhej strane som potešený kvalitnou akciou v old school štýle. Vyzdvihnem najmä skvelo natočený útok na Biely dom, počas ktorého som takmer nedýchal, taktiež G. Butlera, ktorý ma v hlavnej úlohe nesklamal a celú poslednú tretinu filmu. Zatiaľ, kým neuvidím Emmerichov pokus, zostanem pri štyroch hviezdach, a potom sa uvidí. 70%. ()

macetoma

Dávám dvě hvězdy, je to celé nudné a nezáživné. Tolik slavných hereckých jmen utopeno v bryndě podprůměrnosti. ()

subic

2016: Béčkový akčňák v podstatě s nepřetržitou akcí, s hooodně béčkovými triky a béčkovou hudbou, tak se ptám, jak je možné to áčkové obsazení? Neodolal jsem a dal jsem si to ještě jednou, protože letos hrozí Pád Londýna a ten mě docela zajímá. Kupodivu méně hvězdně obsazený Útok na Bílý dům (také 2013) je o něco lepší, uvěřitelnější a zábavnější. Původní 2014: 2 hvězdy a navždy odsunut do kategorie stačí vidět jednou. Během posledních let se nějak roztrhl pytel s blátivými příběhy o tom, jak je americký politický systém skvělý a spravedlivý a navíc Amerika má spoustu svých umělých hrdinů. Bůh žehnej Americe. Takže zde si svou občanskou povinnost splnil i Gerard Bulter. Z hlubin Severní Koree se vynořil diamantový xicht, tentokrát už bez diamantů, Rick Yune. Sám Butler není vůbec špatný, docela mu to i uvěřím, ale dál už jsou jen přicmrndávači Aaron Eckhart, Morgan Freeman a Robert Forster a jedou rozhodně pod svými možnostmi. Krom toho digitální triky taky byly jak z nějakého strašlivého béčka. A taky průměrný režisér udělal hodně podprůměrnou věc. 49% ()

Guran

Už z titulku je vám asi jasné, že film není žádná novinka a průlom. Námět, scénář a děj jako takový je velice podobný prvnímu dílu Smrtonosné pasti. Hlavní hrdina všechno ví, všechno zná a samotný proti bandě teroristů zvítězí. Bruce Willis a jeho Smrtonosná past je jednička, zde se ho snažil výborný Gerard Butler napodobit. Američané už neví co točit a tak přijde na řadu vlastenectví. Úplně mě dostalo, jak ministryně jde na popravu a jako poslední co ji napadne před smrtí - "Přísahám věrnost americké vlajce!" Mě úplně dostalo a Antoine Fuqua se měl nad sebou zamyslet, než film natočil. Akční scény jsou stejné, zvraty lehce předvídatelné, je zde tedy i pár vyjímek, ale keci o tom, jak Amerika je nejlepší na světě a jak vždycky zvítězí mě nebavili a takovéto vlastenecké filmy bych zakázal vůbec točit! Jak už jsem psal, je to Smrtonosná past, neočekávejte nic nového, film je prakticky stejný, akorát s lepšími efekty a pár jinými zvraty. Vtipné hlášky Butlera se mi však líbily, ale jinak je to typický stereotyp. Zatímco Smrtonosná past je legenda a Bruce Willis vynikající hrdina, zde u tohoto filmu to říct nemůžu. ()

l.enik.c

Dát 4*, nedát 4*? Akční americké filmy mi nevadí, ale podle toho k filmu také přistupuji a většinu času se vždycky jen bavím, jak se neustále ta samá schémata opakují dokola - spousta nesmyslných stříleček, rádoby srdceryvné scény, velký happyend... a takovým filmům dávám automaticky neutrální hodnocení, je jen velice málo světlých výjimek. Pád Bílého domu je v mnoha ohledech taky děsně tuctový akčňák, ale přece jen dojem zanechal o něco větší. Smutný, že kdyby nešlo zrovna o Severokorejce na straně padouchů, tak bych jim i snad fandila, protože Američanům by neuškodilo, kdyby jim trochu sklaplo a pochopili by, že se neustále nemají plést do věcí, do kterých je jim kulový. Když si ještě přičtu fakt, že vzhledem k excesům prezidentské ochranky USA, bych se vůbec nedivila, kdyby něco takového bylo úplně v pohodě možné, tak ty 4* (70%) výjimečně dám :-) ()

knihovna

Když točím nerealistické kraviny, musím si z toho aspoň dělat prdel. Nebo dopadnu takhle. Bod dávám za popravy bez keců, a celkem svižný děj. Paní ministryni bych s chutí zabil sám. ()

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

01.08.2021

Po Scarlett Johansson a její žalobě studia Disney se nám v Hollywoodu nejspíš se soudními přestřelkami roztrhne pytel. Jako další prý o podobné žalobě uvažuje herečka Emma Stone, mezitím se ale… (více)

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

12.11.2020

Studio Millennium a herec Gerard Butler už před několika měsíci avizovali, že akční série Pád rozhodně nikam neodchází. Naopak – v budoucnu bychom se kromě nových filmů měli dočkat také seriálu. No a… (více)

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět