Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh se začne odvíjet v roce 2011 v Lahore. V zahradní kavárně Pakistánec jménem Chnagez vypráví Bobbymu, americkému novináři, o své zkušenosti v USA. O deset let dříve nacházíme mladšího Changeze jako čerstvého absolventa Princetonu, jak se snaží uchytit na Wall Street. Splnění amerického snu se zdá být téměř na dosah, má chytrou a pohlednou přítelkyni Ericcu, která je umělkyní. Ale po útoku na Dvojčata mezi Changezem a Erikou začíná pomalu vznikat kulturní rozkol. Changezův sen se postupně začíná přeměňovat v noční můru: podezříván, omylem zatčen, prošacován a vyslýchán. Přeměňuje se z dobře vzdělaného, úspěšného obchodníka v oběť a nepřítele. Časem vyslyší volání jeho skutečné vlasti. Podíváme se do okouzlujících měst New Yorku, Lahore a Istanbulu, která jsou bohatá na kulturu. Film je příběhem o střetu ideologií, kde vnímání a podezření mají moc rozhodnout o životě a smrti. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (25)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Jako první mě dostalo, že Kate Hudson šla do tmavých vlasů a překvapivě to znamenalo, že mi nebyla protivná hned od pohledu. Že by základ úspěchu? Jak se ukazuje, tak ne. Tohle je poměrně jednoduchá, respektive klišovitá romance, která je okořeněná jedině tím, že mužem v této romanci je Arab a většina zásadních událostí se děje na pozadí 11. září 2001. To vede k tomu, že musíte s hrdinou automaticky soucítit, na druhou stranu je proč. Američané byli skutečně paranoidní. Tohle ale prezentují dvě scény. Zbytek už je celkem průhledné drama, které má neúměrnou délku. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Co tady ten fundamentalista dělal, to jsem nechápal. Dnešní svět Muslimů sice nikdy nepochopím, ale na druhou stranu beru, že i oni jsou lidi, stejně jako my všichni tady a stejně tak mohou a nemusí mít myšlení, které se rozumu bude minimálně přibližovat. Tady ten film se tváří děsně objektivně, ale záměrně nehraje ani na jednu stranu. Tak nějak si prochází oblastí, do které nechce píchnout a pohodlně z ní na konci cesty vypluje. Ve výsledku teda nebaví a ani nezaujme. ()

Reklama

flyboyeda 

všechny recenze uživatele

I pres svuj intenzivni fetis na temata ala terorismus a islam (pokud mozno soucasne) jsem si k tomuto snimku tak nejak nenasel cestu. Herecky mi to neprislo prilis uveritelne, zapletka pak rozhodne neurazila, ale vysledne provedeni postradalo v mych ocich ono magicke cosi, i pres pravdepodobne dobry umysl... ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Už dlouho jsem neviděl nudnějšího fundamentalistu, než tohohle reluktatntního. Dvouhodinová, ubíjející polemika o tom, jestli se z Islámem vypláchlého přičmoudláka, kterému dá civilizace vzdělání, stane tenorista nebo bude jen prodávat na Můstku drogy a nutit svou indoevropskou starou nosit burku. Nakonec se přeci jen rozhodne pro kariéru operního pěvce, protože mu před vstupem do letadla na JFK vyprstili celníci prdel poté, co jeho bratři v Mohamedovi sundali Boeingama ty dva paneláky, dobrosrdečně, urbanisticky odlehčili přecpanému Ňújorku a výrazně zlepšili výhled z Manhattanu na Empire State Building. Co naplat, pokud vyrůstáte ve světě s náboženským morálním kodexem na úrovni čtrnáctého století a váš Imám vám od útlého věku drtí do palice pičoviny a bludy, ať chcete nebo ne, inteligence neinteligence, při sebemenším výkyvu se okamžitě postavíte na stranu svých vymaštěných kofol, protože vás spojuje skvělá, nediskriminační a mírumilovná víra, a hurá podle příručky islamizovat ty zasrané džaury, protože v ní píšou, že každý muslim musí šířit infekci. Zaplať Satan, že u nás jsme alespoň natolik demokratiční, že nám ty vypatlané kudlanky mohou akorát tak políbit prdel a jen jim znovu z daní cvaknem nakradený imobiliář. Jinak bychom už ve slušivém, křižáckém úboru odstřelovali Jeruzalém. ()

Juto 

všechny recenze uživatele

Toto je príbeh o dvoch extrémoch. Na jednej strane je náboženský fundamentalizmus, ktorý núti ľudí zabíjať kvôli dogme a slepej poslušnosti voči knihám, a na druhej strane leží finančný fundamentalizmus, ktorý núti ľudí hazardovať so živobytím ostatných v záujme maximalizácie individuálneho zisku a akumulácia bohatstva. Prvý typ extrémizmu je dobre zaznamenaný a odsudzovaný, zatiaľ čo druhý je zaznamenaný, ale nie tak otvorene odsudzovaný, aj keď je možné, že spôsobuje väčšie škody ako náboženský fundamentalizmus. Bez ohľadu na to, kde sa k takýmto problémom stavia, tento film stavia mladého muža do stredu dvoch extrémov. 6/10 ()

Galerie (30)

Zajímavosti (2)

  • Erica (Kate Hudson) používa vo filme fotoaparát značky Canon, model EOS 5D. Ten však na trh prišiel až v roku 2005, zatiaľ čo dej filmu je zasadený do roku 2001. (MikaelSVK)
  • Filmovanie snímky prebiehalo na autentických miestach v americkým mestách New York a Atlanta, a tiež v pakistanskom Lahore, indickom Dillí či tureckom Istanbule. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama