Stoupenci zla

• USA The Following (více)
Mysteriózní / Krimi / Drama / Thriller
USA, (2013–2015), 33 h 45 min (Minutáž: 45 min)

Kevin Williamson

John Frizzell

Kevin Bacon, James Purefoy, Natalie Zea, Shawn Ashmore, Valorie Curry, Nico Tortorella, Annie Parisse, Connie Nielsen, Sam Underwood, Kyle Catlett (více)

Pověstný sériový vrah Joe Carroll (James Purefoy) unikne z cely smrti a znovu se pustí do zabíjení. FBI osloví bývalého agenta Ryana Hardyho (držitel Zlatého globu® Kevin Bacon), který Carrolla před devíti lety zadržel. Zjizvený veterán ve spolupráci se zvláštní agentkou Debrou Parker a ostrým hochem Mikem Westonem zjistí, že Carroll vybudoval dokonalou síť svých oddaných stoupenců. Ti se mohou objevit kdykoli kdekoli a uskutečnit plány svého ďábelského vůdce. Zatímco Carroll pomalu utahuje smyčku kolem Hardyho bývalé ženy, syna a dokonce i agenta samého, Hardy se snaží ochránit nevinné, odolat své Nemesis a rozbít chorobný kult sériového vraha. První série hrůzostrašného seriálu Kevina Williamsona (Vřískot, Upíří deníky) přináší 15 fascinujících epizod – nikdy je nesledujte o samotě!
(Magic Box)

anderson

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: NOVA = 9.9.2013, réžia českého znenia (NOVA 2013) = MARTIN KOT - Kevina Bacona uznávam ako jedného z najtalentovanejších hercov svojej generácie. Bohužiaľ nikdy nedostal rolu, ktorá by z neho urobila všeobecne uznávanú superhviezdu. "Zapredal" sa teda televízii a stal sa ústrednou postavou tohto krimiseriálu. Bohužiaľ. Bohužiaľ preto, že tento seriál vytvoril Kevin Williamson. Človek, ktorý sa síce zapíše do dejín kinematografie ako autor Vreskotu, ale jeho scenáre sú žiaľ príšerné. A neinak je tomu aj v pilotnej epizóde tejto série. Už námet mi po prečítaní pripadal idiotský, ale jeho stvárnenie je nakoniec ešte horšie. Seriál o geniálnom sériovom vrahovi si ja osobne predstavujem úplne inak. A Baconovho talentu je táto zlátanina absolútne nehodná. Obávam sa, že nakoniec to bude odpad, ale hodnotenie pridám až po skončení série. (22.1.2013) ()

Ketri

Dokoukáno jest. Teda, jsem si myslela, ale nevím, zda bych tu druhou porci zvládla. Ústřední duo je úžasné, Kevin je sympaťák a James mi dokázal lézt neuvěřitelným způsobem na nervy, až jsem ho vskutku od poloviny seriálu upřímně nenáviděla. Ale to okolo, no, potěš havran. Jediným přijatelným vysvětlením je podle mě snaha o zlepšení obrazu amerických bezpečnostních složek ve světě. Je třeba ukázat, že sériový, psychopatický vrah má opravdu stejná práva a nesmí se na něj nikdo ani ošklivě podívat, natož třeba říci nějaké nevhodné slovo. Prostě si v klidu může založit fanklub na facebooku a z trocha lajkování přejít k adoraci, která přeroste až v konání pravidelného procesí k mistrově věznici, tedy hlavnímu chrámu, kam si prostě zaskočí každá zaregistrovaná dušička pro odpustky. Já vždycky myslela, že ty speciální týmy, které údajně zvládnou podat prominentním členům teroristických buněk informaci o tom, kam si sakra položili klíče od auta, jsou skutečné, ale je fakt, že nevím jak to tam mají rozdělené. Prostě mě to fakt poněkud zmátlo. Velká škoda, mohl to být fakt skvělý seriál. ()

Psema

Po pilotu: Fajn práce kombinující sračkoidního Havrana (znáte taky něco jinýho než Poa, vážení hollywoodští scenáristé?) se zvrácenější verzí Ctihodného občana, kde je Purefoy takovej Butler z výprodeje, přičemž kolem něj krouží suchý seriálový komparz a ne úplně křupavá Slanina. Uvidíme, co další díly, ale od Williamsona jsem čekal víc než pár klasických schémat, několik hodně wtf momentek (flashback se záchranou Maggie... džízis) a jeden vynikající twist. ()

Mr.Ripley

Pilot: Atmosférická naděje na poli thrillerové televizní zábavy, jež těží především z charismatu dvou hlavních hrdinů představujících klasické archetypy "Nemesis" "Hero". Šťavnaté slovní přestřelky mezi osudovou dvojicí, bizarnost, určitá míra perverzity - zkrátka další kvalitní práce Kevina Williamse. Pilot každopádně slibuje velké věci. Hodnocení pilotu 7/10 ()

Philcze

Nekompromisní brutalita, vynikající obsazení a fungující atmosféra. Nicméně doufám, že Williamson neztratí odvahu a kult se v průběhu první sezóny "postará" o velkou většinu toho obrovského rance průměrných postav. PO 11. DÍLE - s každým dílem průměrnější a procedurálnější podívaná s naprosto nevyužitým Baconem, solidním Purefoyem a stále slabší atmosférou. Kromě několika momentů na hranici každotýdenní koukatelnosti. Hvězda dolů. ()

• V 1. díle 1. série v čase 34:28 Ryan (Kevin Bacon) poté, co přijede k majáku, vystoupí z auta a jde k bráně, přičemž je při čelním záběru na Ryana v pozadí možné vidět krčícího se člena štábu v jeho autě. (O´Neill)
  • Jména psů, Ross a Rachel, odkazují na seriál Přátelé (od r. 1994). (Duoscop)