Reklama

Reklama

Nařčení

Trailer

Zaměstnankyně fast-foodové restaurace Becky je v práci a snaží se zvládnout další náročnou směnu, když tu zavolá muž, který se představí jako policista a chce mluvit s její manažerkou Sandrou. Podle něj Becky okradla jednoho zákazníka... Becky a Sandra nejsou zrovna kamarádky. Sandra je manažerka fast-foodové restaurace ve středních letech a teenagerka Becky je pokladní, která vážně potřebuje práci. Jednoho velice rušného dne (příliš mnoho hostů a příliš málo slaniny) zavolá policista, který obviní Becky, že ukradla zákazníkovi nějaké peníze z peněženky, což ona vehementně odmítá. Sandra, pod vlivem své manažerské zodpovědnosti, zadrží Becky v souladu s policistovým rozkazem. Rozjíždí se noční můra, kde se stírají hranice legality a rozumu. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (93)

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Výjimečně souhlasím s argumenty J*A*S*M. Hodně hustej psychologickej teror, navíc údajně podle pravdy. A já se ani nedivím. Moje argumenty: 1) Stalo se to v USA, kde jsou lidi nesmírně blbí, tupí a strašně respektují policii 2) Šéfová byla blbá kráva, což je hrozný zlo. Vždyť na konci filmu, úplně na konci vám to film jasně předkládá 3) Člověk je čistokrevně tisíce let naprogramován respektovat a poslouchat autority. O tomto existují psychologické výzkumy a doklady, kolik i inteligentních lidí se nechá zmanipulovat k nehorázným skutkům autoritami. Autorita jako šéf, rodiče, policajt, voják, politik, ... atd., totiž nevytváří v člověku DRUHOTNĚ strach, ten přichází nejdřív, ale když autorita zajde příliš daleko, člověk má tendenci se vzepřít. Autorita druhotně u spousty lidí nabízí naopak ochranu! Ochranu v tom směru, že cokoliv nám je přikázáno, za to se nám nic nestane, protože neneseme zodpovědnost. Představte si, že vás zastaví policie a řekne, že můžete jít do obchodu poblíž a vzít si odsud co můžete?? Že to je v pořádku a že za to nesou zodpovědnost. Nejen, že zde už každý přeskočil v uvažování etickou zásadu, jestli tohle vůbec chci dělat, hehe, ale každý z vás už přemýšlí co by si vybral a co by řekl majiteli atd. Když zatlačíte na lidi tím správným způsobem, na ty správně nastavené lidi, dokážou vypálit Lidice bez mrknutí oka a necítí za to žádnou zodpovědnost ... Tak ať mi zde nikdo nekafrá, že postavy tohoto filmu nejednají racionálně a jak on by ... blabla... ()

Omnibus 

všechny recenze uživatele

Co je mi platné, že je to zajímavý námět a podle skutečného případu, když jeho zpracování je ještě blbější než ti zaměstnanci fast foodu (a to je co říct!). Těžká nuda. Kvůli ní nějaká empatie nemá šanci. Tlačení na tupou scénáristickou pilu a nekonečné, leč marné pižlání tématu manipulace sociálně tupými lidmi, živořícími na samotném dnu potravinového řetězce. Jako nafouklá konzerva s prošlým datem spotřeby konzumovatelné snad jen za účelem ukojení úchylných choutek diváků (navíc jen těch značně trpělivých). Jako rádoby psychologická studie nepoživatelné. Téma sice výživné a zdánlivě fakt maso, leč postavy příběhu jsou pouhé sojové náhražky, bez jakéhokoli obsahu živočišných bílkovin. Velmi nevěrohodné. Svlíknout zlodějku a prohledat jí šaty? Dejme tomu. „A teď její šaty odneste do SVÉHO auta a nechte ho odemčené. To je náš BĚŽNÝ POLICEJNÍ POSTUP“. A šéfová směny už cupitá. ROFL! By mě zajímalo, jestli by holčinu třeba taky strčili do trouby a zapnuli hořáky (další běžný policejní postup :-). Ačkoli, jak se říká: „Byls v Americe? Nebyl? Tak neraď!“ A teď babo raď, jak to ohodnotit. S přihlédnutím k faktu, že kdyby se v tuposti soutěžilo na olympiádě, tak Američani posbírají většinu medailí. Ostatně Craig Zobel by v kategorii tupý a nudný scénář roku taky bral nejmíň bronz. ()

Reklama

Lukoboss 

všechny recenze uživatele

Předem upozorňuju na to, že jsem si o incidentu z reálu přečetl až po filmu. I přesto, jsem ale cca po 10min věděl, o co půjde. Ne proto, že bych byl génius, ale proto, že to přímo prýštilo do očí. A tam jsem si začal říkat ne, ne, ne a ne! Otázek by mohly padat desítky. To fakt nikomu nepřišlo divný, jak se týpek na druhé straně telefonu chová a co říká? Proč oběť taky na vše kývla? Ani mezi sebou si to neřekli? Proč policie pořád nejela? Je toto standardní postup? Když kočka ukradne prachy, strčí si je do..? Je to normální? Nepřišlo manažerce zvláštní, že vlastně jen slyšela v telefonu "ona kradla" a hned na všechno kývla, i když sama řekla, že s touto osobou nikdy nebyl problém? Je v pořádku, aby manažerka zavolala dva borce mimo firmu, aby postupně hlídali nahou holku? To ji tam nemohla prostě jenom zamknout? A proč třeba nezavěsili a nepočkali na příjezd policie? Řešila by policie krádež pár dolarů takovým způsobem a tak intenzivně? No asi ne, spíš by tam přijeli, bloncku sbalili a jeli na stanici, ne! A to se pak dočtete, že celý toto v reálu trvalo 3,5hod! To jako fakt? A furt nikdo nic? Jako by ani neuměli říct svůj názor celou dobu. To asi musela být nejhloupější sebranka lidí v historii. A prej jenom poslouchali autoritu. Bože, v USA je fakt asi možný všechno. Nepochopím.. Aspoň, že ta herečka byla pěkná. Jinak mám rád filmy ála Telefonní budka, ale ne takhle. To určitě ne.. ()

MA.KI 

všechny recenze uživatele

Reklama na blbost? Za předpokladu, že je většina postav naprosto vylízaná, promiňte mi to slovo, by film Compliance dával smysl. Tato konstelace skutečně minimálně jednou zřejmě nastala, neboť nám autoři hned v úvodu sdělují, že je příběh inspirován skutečnými událostmi. Jako celovečerní film však něco tak bizarního a neskutečného nemá šanci uspět, jelikož takovou bandu bez vlastního názoru a elementární schopnosti kritického myšlení aby člověk opravdu pohledal. I zaměstnanec fastfoodu přece musí disponovat aspoň nějakým selským rozumem, a když jeden ne, tak druhý ano. Hodnotím tedy průměrem, jelikož jako výstraha či spouštěč k diskuzi na poměrně širokou paletu témat film poslouží relativně dobře. Přikládám odkaz na zajímavý článek k tématu. ()

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Ten typ filmu, pri ktorom je po prečítaní obsahu viac-menej jasné čo a ako sa bude až do konca diať. A v tomto prípade ide o nekonečnú prehliadku ľudskej stupidity, v čom som si myslel, že bude pre rok 2012 kraľovať The Divide. Compliance je však ešte väčším extrémom, ktorý znásobuje fakt, že ide o reálnu udalosť, ktorá sa stala dokonca niekoľkokrát. Takže to zase raz iba poukázalo na to, akí sú amíci retardovaní a hoci to niektoré submisívne či citovo labilné povahy môže chytiť za srdce, mňa to po celý čas len rozčuľovalo. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (2)

  • Snímek je založen na skutečných událostech, které se odehrály před několika lety v síti McDonalds. Video z bezpečnostních kamer později uniklo na internet. (Dlee)

Reklama

Reklama