Reklama

Reklama

Smrt v labyrintu

  • Velká Británie The Two Faces of January (více)
Trailer

Obsahy(1)

Příběh se odehrává v roce 1962 v Athénách. Tam přicestoval mladý americký pár. Charismatický Chester (Viggo Mortensen) a jeho krásná manželka Colette (Kirsten Dunst). Setkávají se s průvodcem Rydalem (Oscar Isaac), který často podvádí bohaté turisty. Později je párem pozván na večeři. Večer ale skončí nešťastnou smrtí řeckého policisty. Rydal jim za příslib peněz pomůže zbavit se těla a dostane je do Turecka. Trojici sužuje posedlost, žárlivost a paranoia, čemuž napomáhá i fakt, že mladý průvodce začne ke Colette chovat jisté city. (mentos.)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (79)

F.W.Colqhoun 

všechny recenze uživatele

Navštívil jste Knossos? Proč bych tam chodil? Na Krétě jsem se narodil. Helada, země Oidipova, je koukavou, přesto tísnivou kulisou pro solidní detektivní drama, v němž mladík pase po ženě muže, který nápadně připomíná jeho otce. Film celkem úspěšně zaměstnává dvěma typy otázek. První množina souvisí s trojúhelníkem obývaným zajímavými postavami, jejichž profily jsou nedetektivně zajímavé a neurčité (a promiňte, že to prozrazuji, zůstanou takové až do konce). Druhá množina se pojí ke skvělému obsazení resp. tomu, jak se produkci podařilo do tohoto odvážně neokázalého snímku, jako stvořenému k televiznímu promítání po třiadvacáté hodině, naverbovat tak reprezentativní obsazení. Aragorn král Viggo Mortensen je zárukou kvality, Kirsten Dunst ještě spolehlivě svádí nejen hlavního hrdinu, nýbrž i diváky a skvělou práci odvedl i čím dál exponovanější Oscar Isaac. ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Příjemně melancholické drama ze staré dobré Hellady za starých dobrých (i když relativně nedávných) časů, kdy ještě na Akropoli nehlučely sbíječky a myriády turistů, a kdy se v ruinách krétského Knóssu mohl člověk schovat před deštěm, aniž by musel přelézat ploty nebo platit vstupné. A jako bonbónek na závěr ještě pár obrazů ze starého Cařihradu... Možná je to tím, že podobné filmy často nesleduju, ale líbilo se mi to. A nejen ty hezké athénské, kreténské a turecké exteriéry, i staromódní dramatický příběh mi přišel záživný a zaujmul mě, žádný příznak nudy jsem na sobě nezpozoroval, mám pomalé filmy rád. Scénář myslím nadstandardně dobrý, výprava skvělá, hudba taktéž, herci výborní - mladý ctižádostivý hajzlík Isaac i starý bezskrupulózní hajzl Mortensen jsou uvěřitelní a vynikající, uvěřitelná je i husička Kirsten Dunst, jejíž postava věrohodně potvrzuje jisté nelichotivé fámy o blondýnách. Ale povrchní stárnoucí podvodník si k sobě přece nenajde nějakou oduševnělou a charakterní intelektuálku, že. Jen jedno malé "ale": Neříkám, že mě to vyloženě zklamalo, nicméně čekal jsem, že Mortensen potměšile řekne na závěr něco trochu jiného... ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Podvodníček, podvodník a jeho žena. U trojúhelníku spojeného mamonem i nákloností jsem si užíval slibně rozdané thrillerové karty, řecké scenérie i postupné pustnutí Mortensena, který vinen svých všech vin dál jen kupil zločin na zločin. Zavlažován whisky a produkujíc ve velkém cigaretový popel však došel ke konci, kdy se po běhání v istanbulských uličkách objevil popel i na místě, kde míval klobouk a celá ta anabáze hříchu se dostala na úroveň pomíjivosti.. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,…A JSEM VINNEN Z PODVODU A ZNIČENÍ ŽIVOTŮ MNOHA LIDÍ."… /// Ale vleče se to… Řecko 60tejch let, 3 Amíci a vražda. 60tky nesloužej k ničemu. Snad jen, aby omluvili to tempo, možná, aby hudba byla zajímavější a připomínala starý(?) kriminálky. Po hoďce se to konečně (lehce) zkomplikuje a drámo nabírá vyšší obrátky. Přece jen už toho psycha ze žárlení či koketování mám dost. Hitchcocovský (či jaký) napětí zmírňuje příběhovou nudu první hodiny, takže ať si každej rozhodne, jestli mu celkem dobrej Mortensen stojí za to. Já už bych to podruhý nedal! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Kdysi jsem v Řecku sejmul ... 2.) Thx za titule ,,johnny.ka“ /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

TommyDiamond 

všechny recenze uživatele

Okouzlující exteriéry slunného řecka-turecka vytvořili podmanivou atmosféru celému příběhu. Vynikající herecké výkony přesně vystihli rozpoložení a pocity postav. A napínavý, leč prostý příběh u kterého si člověk není až do konce jistý, jak vše dopadne... Co dodat? Snímek mě zaujal, nenudil jsem se a dávám jasné čtyři hvězdy ()

Galerie (91)

Zajímavosti (5)

  • Natáčení začalo v srpnu 2012 a točilo se v Aténách, na Krétě, v Istanbulu a v londýnských Ealing Studios. (eMeMko)
  • Měsíc leden (January) je pojmenován podle Januse, antického boha přeměn, začátků, bran, dveří, vchodů, průchodů a konců, a je proto obvykle zobrazován se dvěma tvářemi. Jedna hledí do minulosti, druhá pak do budoucnosti. Z toho tedy originální název filmu The Two Faces of January. (eMeMko)

Reklama

Reklama