Vikingové

Irsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvůrci:

Trevor Morris

Diskuze

anomandaris

anomandaris (hodnocení, recenze)

Tvůrci Hry o Trůny by se na tento serial mělo povinně dívat a zjistili by, že tematické seriály nemusí být nudné jako Hra o Trůny. Jinak kam zmizeli ty jizvy co synáčkovi způsobil Rollo? Byly to jen imaginární představy zásahu nebo až taková chyba tvůrců.

na příspěvěk reagoval duckman

Morholt

ale pak už by ten seriál asi zajel do hodně ujetých kolejí... když si představím koně v berserkr módu :D

na příspěvěk reagoval Morholt

Morholt (hodnocení, recenze)

Helo

Jako že by je máísto Odina posed Sleipnir? Takhle jsem o tom nikdy nepřemejšlel. No možný to je. :D

Morholt

by si toho koně mohl třeba vycvičit, aby taky dostal beresrk-záchvat a pak by to bylo dvakrát tak efektivní :D

na příspěvěk reagoval Morholt

Žralok

bojím se, že v jeho případě to bude stoprocentně to druhé. Ubohý kačeří klučina, nevybral si to, ale měli by ho a jeho internetové eskapády v tom ústavu hlídat :)

Žralok

Žralok (hodnocení, recenze)

duckman

Ty bys to načil líp že jo ? Už se těšim na tvoje vysokorozpočtový pojetí tématiky vikingů o tom jak všude prohrávali. Všichni jsme rádi že jsi nám dotoho vnesl světlo. A nech si opravit klávesnici. Nějak ti blbne D. Nebo to je schválně těch 20 D za sebou ? V tom případě místo klávesnice si nech prohlídnout hlavu.

duckman

duckman (hodnocení, recenze)

..."Scéna naloďování je zřejmě jedna z nejlepších scén v historii seriálové tvorby" - No to snad ne tvl :DDDDDDDDDDD Vzdyt o je uboha nizkorozpoctova LARPacka sracka o hodnejch a zlejch, to vykresleni Vikingu jako exporteru demokracie, ja opravdu obludny hnus a jeste navic ze stsanice History tvl :DDDDDDDDD Vikingove byli tupa pohanska rabujici zvirata, ktera krestanska cirkev porazila i ve Svedsku, NOrsku proste vsude :DDD Prej vrchol serialove tvorby, tvl to ej regulerni dement.

na příspěvěk reagoval Beckett51, Žralok, Ben111, Krysopras, Doomedx

Morholt (hodnocení, recenze)

Helo

Když Tě posedne berserkgangr na koni, tak jediný, čeho dosáhneš je, že se Ti kobyla splaší, protože jí v záchvatu bojovýho šílenství začnejš okusovat. Na koni se berserkeruje špatně. :D Navíc jak píše dole padouch, Vikingové na koních bojovat ani neuměli. A Skandinávcům trvalo pěkně dlouho, než začali používat klasickou těžkou jízdu.

Krysopras

Krysopras (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Taky mě to momentálně baví víc než Hra o trůny. Akorát Vikingové trpí tím, že ten svět není tak velký a rozmanitý. Přitom rozpočet je srovnatelný. Když zahrneme inflaci, tak dejme tomu, že první série GoT měla tak o třetinu větší rozpočet.

TheDarKnig

tak to se budu těšit, už potřebuju rozšířit svojí okoukanou prezentaci vikignsko-mytologických wallpaperů :D

TheDarKnig

tak to zase já nevim... knihy sem nečetl.. věřim, že se v tom nevyžívá, ale spolupracuje na tom a pokud mu vadí to, že to kurví zbytečnou brutalitou, proč to trochu nezminimalizovat? jo ten poslední díl byl takový.. nevim, jak to napsat.. cítil jsem se u něj stejně jako když jsem se díval na Refnova Barbara (z toho sem byl, ale pak mimo nějakou dobu)

Helo

ještě jsem je nevyrobil a musel bych.. si sehnat lepší verzi, aby to bylo hezčí. Ale pokud to udělám, klidně mohu :D

movieband

tak jsem to nemyslel, jasně, Martin je řekněme zvrácenější člověk, ale nevyžívá se v tom tak jak tvůrci seriálu. Já mířil ty mé potíže na seriál, knihy miluji, protože tam to vše dává perfektní smysl :)

na příspěvěk reagoval movieband

movieband

jak píše Dark, tahle epizoda byla skoro celá mrazivá - ale příjemně mrazivá :) Od rozhovoru o tom, co udělaj s Ívarem, až po to odplouvání nebo závěr s Ecbertovým synem :)

TheDarKnig

GoT mě odrazuje.. spíš odradila.. třetí série byla pro mě z větší části sbírka sadistických praktik mučení člověka nebo jiných bizarních způsobů, jak člověku zpříjemnit den... u Vikingů je to jiné... o mnohé... možná proto, že Vikingové byli drsný a krutý národ.. u GoT je to vyloženě zvrácený výmysl Martina.. ale neupírám tom to, že je to kurevsky dobře vymyšlené.. dívat se na to budu snad už jen kvůli Daenerys, Ohařovi, Arye Starkové a Tyrionovi

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

SPOILER teď čtu diskuzi o dílu a baví se tam o té princezně. Že by Eckbert udělal chytré rozhodnutí, kdyby ji poslal do vikingského tábora. By je všechny zabila nebo alespoň vyčerpala tak, že by je mohli dorazit :D

movieband

mě běhal mráz po zádech prakticky celý díl. Je taky úžasné, jak takové brutálnější scény dokážou podat úplně.. jo, to hypnoticky je fakt dobrý výraz - viz porod. Představte si to v Hře o trůny, tam by to bylo vše jenom pro tu brutalitu

na příspěvěk reagoval movieband

Helo

su jediný nebo se vám taky stalo, že při tom záběru ze skály, kde viděly ženy těch všech válečníků tu flotilu lodí, vám přeběhl mráz po zádech?

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, Helo

TheDarKnig

No jsem na ten závěr zvědav. Už jen ten pohled z tý skály, když odplouvala ta flotila lodí z jejich vesničky dával vědět, že přijde něco velkýho :) A teaser na konci epizody ten dojem ještě vylepšil :D

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, movieband

TheDarKnig

pravdu díž... Vikingové sú hypnotickým seriálem a to hlavně díky skvělé práce kamery.. přes záběry v poli (dlouho jsem si tak nepošmákl na sledování bitvy ve filmu (s02e01 vládne!) a ta Wardruna tomu nesmírně přidává (to jedno album si přehrávám pořád dokola a až se ho nabažím, tak se pustím do toho druhého) .. taky se divím a přikládám se na tvou stranu s odíváním.. ty jejich kostýmy sú fakt dobré.. díky Bohu za to, že za měsíc jedu do bitvy! tenhle seriál mě vždycky skvěle nabudí na atmosféru té doby

Helo

tak stále se to posouvá docela rychle, si myslím :) Jasně, o kousek to možná zpomalilo, ale prakticky se už rozehrála hra před velkým finále a už nic nebrání plnému střetu kultur :)

na příspěvěk reagoval movieband, Helo

TheDarKnig

souhlasím. Ta Wardruna tomu dává hodně a i když se tady toho zase "tolik moc" nedělo, tak to bylo proklatě luxusně natočený :)

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku