The Canyons

Manipulatívny a narcistický filmový producent Christian (James Deen) práve produkuje nový film. Hlavnú úlohu v ňom hrá priateľ jeho asistentky Ryan (Nolan Gerard Funk). Čo ale Christian netuší, je fakt, že Ryan a jeho priateľka Tara (Lindsay Lohan), tiež herečka, sa poznajú oveľa dôvernejšie, ako by sa ktokoľvek mohol nazdať; kedysi totiž spolu chodili. A vyzerá to tak, že ich vzťah nie je vôbec iba minulosťou. (beso74)

Visáč

Stephen Rodrick, The New York Times Magazine: "Lohan asked for a quick makeup break and retreated to her room. Schrader popped in for a word and then came out with a mischievous look on his face. “Do you know that iPhone app that makes explosions?” He held up the phone and showed me some footage he’d just shot of Lohan having her makeup redone. Then he pushed a button, and a Bruckheimer-quality explosion blew his star into a million tiny pieces. Schrader smiled for the first time all night." ()

SaNcHeZ_cz

Popravdě musím říct, herecký výkon Jamese Deena (ze kterého jsem měl největší obavy) mi přišel jako jedna z těch nejlepších věcí na tomhle snímku, ne že by ten výkon byl nějak vyloženě dobrý, jen není úplně matérský, jako je tomu u ostatních. Nejenom dalších pornoherců ale i jako třeba celá slavná Lindsay Lohan. Jinak ale v podstatě film o ničem. Zpracování jako soft porno, místy solidně otravné užívání subjektivní kamery a v podstatě film tak trochu o ničem. ()

claudel

Thriller, který se evidentně inspiroval u klasiků žánru, ale v konečném důsledku působí jako jejich napodobování. Trochu mě šoknulo, když jsem si v duchu říkal, že je to jako kopírování B.E. Ellise a nyní zjišťuji, že je autorem scénáře. Dalo se na to dívat s prokládáním erotických scén a poprsí Lindsay Lohan, ale jde o tuctový thriller, kterých můžeme v lepším či horším obsazení vidět tisíce. Zneklidňuje mě skutečnost, že se mi zdá, že nejlepší výkon předvedl ze všech zúčastněných pornoherec Deen. ()

MA.KI

Nízkorozpočtové / nehollywoodské / satirické drama (nejen) o Hollywoodu, které má to štěstí, že se v něm obnažuje + hraje (a ne špatně!) průserářka Lindsay Lohan a mihne se i Gus Van Sant v roli psychologa. ~ Na vzájemné interakci čtyř pěti postav při přípravách nového filmu je ukázána chorobná touha MÍT POD KONTROLOU sebe i všechno okolo sebe (věci i lidi), touha rozhodovat / přikazovat / řídit / režírovat / ovládat, abych z toho co nejvíc profitoval. To však plyne z nedostatku sebedůvěry, z obavy před svým okolím, z obavy před světem, před životem… ~ Film prostoupený lží a nedostatkem respektu, potažmo lásky k druhému. Film o egoismu, film vypovídající o vztazích, chování i hodnotách v západní společnosti. V jednom komentáři zde stojí: "…nezajímaví hrdinové se malátně posouvají odnikud nikam, vedou totožné vyprázdněné dialogy, v příběhu, který marně hledá konflikt a pohybuje se v mezích až zbytečné sterility." Dotyčný se plete. Hrdinové mají být nezajímaví. Tito nezajímaví hrdinové se skutečně posouvají odnikud nikam jejich nudnými nezajímavými životy. Skutečně vedou bezobsažné vyprázdněné dialogy v jejich sterilním životě i vztazích… ~ Největší výhrady bych měl ke kameře (i když režie ani třeba střih zdaleka nejsou dokonalé), která působí někdy hodně amatérsky, avšak napětí, kam se děj vyvine dál, dělá z posledního kousku režiséra a scénáristy Paula Schradera nadprůměrný počin. The Canyons tedy celkově hodnotím jako překvapení, které jsem, přiznám se, nebýt příslibu obnažených ňader a Gus Van Santova jména, téměř minul. Nemám problém napálit maximum. ~ ~ Když jste tady, tak se cítíte jako herec? / Všichni jsme herci, ne…? Chci říct, podle situace, ve které právě jsme. ()

Chrustyn

Pokud se na film podíváte, jen kvůli nahaté Lohanové, budete zklamaní, protože žádné terno ani porno se nekoná. Pokud se na film podíváte jako na thriller s příchutí erotiky, budete zklamaní, protože film působí, jako nicotný TV snímek, který nezaujme vůbec ničím. Pokud se na film podíváte, protože ho natočil scénáristický veterán, který napsal temné klasiky jako "Taxikář" nebo "Zuřící býk", budete zklamání, protože režie je panu Schraderovi cizí a raději by měl zůstat u psaní. A když tak o tom přemýšlím, nenapadá mě, proč by se na ten film měl kdokoliv dívat, protože tak, jako tak, bude zklamaný. Verdikt: je to prostě sračka. ()

• Stephen Rodrick, výpomocný autor scénáře, prozradil, že Lindsay Lohan několikrát přišla pozdě na natáčení. Přišla pozdě i na první čtení scénáře a do místnosti vešla v ten moment, kdy režisér Paul Schrader právě říkal, že si Lohan "libuje v chaosu." (Patw)
  • Každý člen štábu dostal sto amerických dolarů za každý natáčecí den. Denně se natáčelo dvanáct hodin. (Patw)
  • Při natáčení filmu se Lindsay Lohan podle svých hereckých kolegů chovala jako rozmazlené dítě. Poroučela si nadstandardní zacházení či celé dny odmítala opustit šatnu. (Dlee)

Nicolas Cage přichází o zrak

Nicolas Cage přichází o zrak

26.01.2014

Těžko říci, jestli má Nicolas Cage špatného agenta, nebo už o něj přední hollywoodští filmaři nemají takový zájem, pravdou ale je, že v poslední době jde oscarový herec z jednoho průměrného žánrového… (více)