Hobit: Bitva pěti armád

• USA The Hobbit: The Battle of the Five Armies (více)

„Hobit: Bitva pěti armád" uzavírá epické dobrodružství Bilbo Pytlíka, Thorina Pavézy a skupiny trpaslíků. Když se jim v boji proti draku Šmakovi podařilo dobýt zpět svou vlast, nechtěně vypustili do světa smrtící sílu. Rozzuřený Šmak dští svůj spalující hněv na bezbranné muže, ženy a děti v Jezerním městě. Thorinova posedlost hromaděním znovu nabytého pokladu, kterému i přes Bilbovu snahu obětuje přátelství i čest, dožene Hobita k zoufalému a nebezpečnému rozhodnutí. Ale ještě větší nebezpečí je čeká. Sauron, o jehož krocích nikdo kromě čaroděje Gandalfa nic netuší, tajně vyslal obrovskou armádu Skřetů, aby zaútočila na Osamělou horu. S tím, jak se stahují mračna stupňujícího se konfliktu, jsou Trpaslíci, Elfové a Lidé postaveni před volbu, zda se sjednotí či budou zničeni. Budoucnost Středozemě visí na vlásku a v epické bitvě pěti armád bojuje Bilbo o život svůj i svých přátel. (Warner Bros. CZ)

Diskuze

ProfesorLotr

a nebo, možná ji Thraduil zachránil a ťal do nějakého skřeta a pak to schytá od Bolga. Kili se na něj vrhne, aby ji chránil ... no a bude to. V traileru vypadal oproti předcházejícím dílu jako rozervaný nešťastník.

ProfesorLotr

ProfesorLotr (hodnocení, recenze)

Ainy

SOILER: Já si spíše myslím, že to schytá od Bolga. Je to v tom traileru i vidět (jak s ní odhodil o nějakou zeď, trosku, nějaké budovy).

na příspěvěk reagoval Shakers, Ainy

Ainy (hodnocení, recenze)

A taky jak jsem viděla ty letící netopýry nebo co to bylo, tak jsem si nemohla pomoct, ale rozesmála jsem se při představě, že by se tam Luke objevil zároveň jako Dracula :-)))

na příspěvěk reagoval Beckett51

Echelon1

Echelon1 (hodnocení, recenze)

Neviem, čo špekulujete. :-) Podľa toho, čo som videl v trailery nebude vôbec väčšia než bitka o Minas Tirith - 200 000 škretov, mnoho zlobrov, obliehacie veže, katapulty, Nazgulovia, 20 000 východniarov, 20 Mûmakil a1000 ich vojakov a nejaké tie wargs proti 6000 rohanských jazdcov, neznáme množstvo vojakov Minas Tirith a potom armáda mŕtvych.

Shakers

Jako já jsem od počátku jejího vstupu do Hobita tušila, že špatně skončí, když je to postava vymyšlená pouze a jen do tohoto filmu a logicky se v PP neobjevuje, ale, že by byl Thranduil až tak brutální se mi taky nezdá :-)

SPOILER ********* Spíš jsem si představovala, že se budou s Kilim navzájem chránit a padnou v boji.

na příspěvěk reagoval Shakers, ProfesorLotr

Shakers (hodnocení, recenze)

Inak už prišiel niekto na to, čo to v tom trailery hraje za pecku ?

Rom4n

Podívej, už teď je jasné že to bude přehnané, v Tolkienovi (a zdaleka ne jen v Hobitovi) je bitva pěti armád popisována jako relativně lokální záležitost. Kdežto ve filmu se do ni vypadá to že zapojí celá středozemská smetánka.

Kincl

zastavovala jsem video v tom momentu několikrát snažíce se přijít na to jestli ťal do ní, když ji neměl moc v lásce kvůli Legolasovi

Blackhand47

Vycházím z toho, co napsal Tolkien, a vzhledem k tomu že se v jeho světě dost vyznám, bych si dovolil tvrdit, že jsem to pochopil správně.;)

Kincl

Kincl (hodnocení, recenze)

Ainy

Taky jsem se nad tim zamyslel :D :D jestli před ní ještě třeba nebyl nějaký skřet :D

na příspěvěk reagoval Ainy

Rom4n

Rom4n (hodnocení, recenze)

ohinek

Ono keby ju aj náhodou táto bitka prekonala tak to neznamená že hento nebola najväčšia. Ukončili ju duchovia vojakov ale mohlo to byť ovela horšie. Veď z Mordoru sa neustále sypali nové a nové hordy. Naviac tam išlo o osud celej Stredozeme.

na příspěvěk reagoval ohinek

Ainy (hodnocení, recenze)

mě by zajímalo do čeho Thranduil ťal, když měl před sebou Tauriel ...

na příspěvěk reagoval Kincl

Shakers (hodnocení, recenze)

ohinek

Než ohinek napísal tento príspevok, mohol si radšej zistiť, že sám Peter Jackson povedal, že to bude veľkolepé, ale nie zas tak aby to prekonalo bitku na Pelenorskych poliach, ktorá má byť najväčšia.

na příspěvěk reagoval ohinek

ohinek (hodnocení, recenze)

Než Petr Jackson natočil tenhle film, měl si připomenout slova která vložil do úst Gandalfovi v Návratu krále...„A je to tady. Největší bitva našeho věku." A ta se odehrála o nějakých 80 let později. Ke vší trapnosti to vypadá že ji bitva pěti armád překoná.

na příspěvěk reagoval Purity1711, Blackhand47, Shakers, Rom4n, ElessarDeny

Beckett51

Beckett51 (hodnocení, recenze)

Při scéně kdy jsem uviděl Elronda, Galadriel a Sarumana v Dol Gulduru mi naběhla husí kůže. To se mi už dlouho nestalo.

Michal687

Michal687 (hodnocení, recenze)

Echelon1

Myslím že to se ještě dodělá ostatně jako vždy ale jinak pecka! Ti vyhlazení zlobři bylo tak jediné co mě bodlo do oka jinak prostě paráda.

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin