Bláznivá komedie, vyrobená podle osvědčených postupů, je určená zejména těm -náctiletým, neboť je o všem, o čem právě oni sní. Jejím hrdinou je šestnáctiletý Les Anderson, toužící po řidičském průkazu a pozornosti spolužačky Mercedes. Je přesvědčen, že nezíská-li jednu, nemá šanci získat ani to druhé. A protože jej teoretická část autoškoly příliš nebaví, není divu, že u zkoušek proletí, přestože při jízdách instruktora překvapí svými řidičskými dovednostmi. Stydí se však neúspěch u zkoušek přiznat a tak jej zatají před rodiči i před spolužáky. A vlečen událostmi vypůjčí si tajně dědečkův pečlivě opatrovaný cadillac, aby se mohl s kamarády vydat na plánovanou projížďku. Ta však skončí úplně jinak, než si Les vůbec dokázal představit. (oficiální text distributora)

IQ Tiqe

Chtěl jsem něco s Heather a komediálního. Heather se tam nemohla až tolik projevit, ale jinak to je typická teen-age záležitost své doby – kvalitní hudba, nemožné hadry a debilní kámoši, co se chovají jak kokoti (to konec konců vydrželo dodnes). Ve filmu jsou věci, co měly původně bavit, ale spíš vás štvou. Přesto mu nechybí „drajv“, a když přičtu těch pár vtipných momentů, tak si 3* zaslouží. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh 5 | hudba 7 | humor 2 | akce 3 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6 ()

blackrain

Z toho to filmu jsem si pamatovala pouze scénu s opilcem, kdy sebral klukům jejich auto a oni ho pronásledovali ve stařičkém Brouku, tedy dost málo na to, abych začala po filmu nějakým způsobem pátrat. Pak se mi nějakou náhodou nebo to možná bylo i řízení osudu, dostal znovu do rukou a já si ho konečně užila. Je to klasická osmdesátková lehce bláznivá komedie sestavená podle osvědčených ingrediencí, přesně taková, kterou mám ráda. Jen ten dabing byl na zabití. Ty hlasy k postavám vůbec neseděly a nepadly jim do pusy. ()

Zagros

Klasika mého mládí, ještě teď si vzpomínám, jak jsem Lesovi fandil a jak jsem mu (a sobě) přál Mercedes. :-) Jinak je Řidičák pohodovou a vtipnou akční komedií o jednom klukovi, který si chce udělat řidičák a získat tím absolutní svobodu a šanci u holek (zkreslené americké vidění světa, ale co už). Je to výtečné obsazené, včetně vedlejších postav, například Lesův tatík se povedl parádně. Má to spousty vtipných scén, občas je to i romantické a hlavně je z celého snímku cítit pohodová atmosféra, kterou si vybavuji i při psaní tohoto komentáře. A víte co, nakonec přihodím i tu čtvrtou hvězdu. Klidně bych se na to totiž podíval znovu a vsadím se, že by mě to bavilo. ()

Duke90

Pro milovníky osmdesátých let určitě povinnost. I když se jedná jen o takovou lehce nadprůměrnou podívanou, pořád z toho sálá ta atmosféra osmdesátek, která občas úspěšně zastiňuje nepříliš inteligentní dialogy a chování herců. Hlavně to chce vidět dřív než ve čtyřiadvaceti. Kdyby mi bylo šestnáct, asi bych tu jednu hvězdu ještě přihodil. I tak ale scény s opilcem nebo řízení pozpátku jen tak z hlavy nevyšumí. ()

Djoker

Problémy teenagerů mě ve filmech vůbec neberou, ale tahle bláznivá cesta za řidičákem mě bavila. Škoda, že nebyla v roli Mercedes nějaká větší kost, to bych pak dal vyšší hodnocení. Každopádně ten look 80. let je kouzelný a především díky němu jsem strávil pohodovou hodinku a půl, při které jsem ještě zavzpomínal na moje patálie s řidičákem. ()

• Corey Haim a Corey Feldman si udělali řidičské průkazy během natáčení filmu. (Fenk)