Reklama

Reklama

Muž z Hongkongu

  • Francie Les Tribulations d'un Chinois en Chine (více)
Trailer

Multimilionář Artur Lempereu (Jean-Paul Belmondo) je znuděn životem doslova k smrti. Dříve, než si z nudy sám sáhne na život, mu jeho přítel a guru poradí, aby uzavřel životní pojistku. A tak se Artur pojistí na dva miliony dolarů, které v případě jeho smrti dostanou jeho snoubenka Alice a orientální přítel Goh, kterého požádá, aby najal profesionální zabijáky, kteří ho mají zabít. Jenže právě když se tak stane, seznámí se Artur s okouzlující striptérkou Alexandrinou a najednou se mu strašně chce žít. Nezbývá, než se pokusit uniknout všem nástrahám, které na něj najatí zabijáci chystají a najít Goha, aby vrahy odvolal. Ten prý však odletěl rozjímat do himálajského kláštera. Začíná bláznivá honička, která hrdinu zavede nejen do Tibetu a zasněžených himálajských velehor, ale také do tisíce a jedné nebezpečné situace. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (172)

hemul 

všechny recenze uživatele

Na podobný námet natočil film aj Kaurismaki. Tu je to podľa Petra von Bagha, tam bol námet podľa Julesa Verna, ale ide o to iste. Len s tym rozdielom, že Belmondo je bohatý a Léaud je chudobný. Spracovanie je však úplne iné. Viac sa bavím pri de Brocovi ako Kaurismakovi, ale obidva tie filmy stoja za to. ()

Ampi 

všechny recenze uživatele

Dne 6.9. 2021 odešel velký Muž z Paříže Jean-Paul Belmondo.  Chápu Ursulu Anderss, že ji při natačení tohoto okouzlil svoji schopností ji rozesmát což vedlo k tomu, že se načas stali párem. Mnohem delší čas snad budou jejich postavy Artur Lempereur a Alexandrine Pinardel vytvářet smích na tvářích generace diváků celého světa. ()

Reklama

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele

De Broco, de Broco, tentokrát jsi mě tedy nepotěšil... a bohužel z mé strany nepomohla ani druhá šance. Ale popořadě: Trampoty Číňana v Číně (jak zní originální název) vznikly jako v pořadí třetí dobrodružná komedie osvědčeného spojení režiséra De Brocy s Belmondem po historickém Cartouchovi a akčně laděným Muži z Ria, přičemž v nasledující dekádě jejich spolupráce pokračovala v dalších dvou komediích z opět jiného soudka. Asi jenom česká distribuce si může dovolit spomezi této řádky filmů vytvořit pomyslnou trilogii tam, kde v krajině vzniku o žádnou trilogii nešlo a zvolenými distribučními názvy pak adaptaci Julese Vernea spojit do jedné série nejen s Mužem s Ria, ale navrch i legendární parodií Le magnifique (česky Muž z Acapulca), ačkoliv šlo o stylově vzájemné odišné snímky. *** A teď už k mým dojmům: Mě osobně hodně připomíná styl současných trháků. Technicky tomu skoro nic nelze vytknout, disponuje to obrovským rozpočtem, vychází z osvědčené předlohy, nabízí hvězdné obsazení, atraktivní exteriéry, na svou dobu perfektně odvedené akčné scény a myšlenkou se možná snaží hrát i na cosi hlubšího... ale zároveň to zpracování příběhu včetně scénáře působí natolik fádně a odflákle, že mi Muž z Hongkongu nedokázal nabídnout ve výsledku ani velký napínavý zážitek (a to má jít o dobrodružný film!), ani moc příležitostí se zasmát (a to má jít o komedii!), ani vyvolat silné emoce (a to má původní příběh myšlenku o nacházení smyslu života!). Spíše na mě nejednou působil dojmem velké slátaniny, kde se každou chvíli mění prostředí a občas nic nedává smysl. Za 10 vteřin se přesuneme z prosluněného města do zasněžených hor, postavy, které použijí na závěr fotoaparát z konce 19. století (to aby tady byl ten Verne stylově alespoň trochu přítomen), využívají současně nejnovější typy módních aut z půlky 60. let, takže nezbyde prostor ani na vytvoření dobové atmosféry. Tragických mi přijde několik scén z úvodu s pokusy hlavního hrdiny o sebevraždu, ve kterých mi výjimečně trapný přišel i samotný Belmondo a závěrečná superhrdinská akce v oblacích byla už hodně mimo, navíc zcela postrádala nadhled, takže to vypadalo, že se bere smrtelně vážně. Těch pár pěkných scén se záchranným kufříkem se svázanými košilemi nebo s napínavou honičkou padáku vcelku moc nedokáže zachránit zoufalou fraškovitou nudu včetně několika trapností a je mi líto, že zrovna De Broca s Belmondem se na vrcholu svých sil dopustili takhle laciného, předraženého fláku. Tohle provedení Julese Vernea na plátno se za mě vážně nepovedlo... co teprve ve srovnání se Zemanovou Ukradenou vzducholodí, která vznikla ve stejnou dobu. [35%] ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Řekl bych že tento postarší snímek, kde exceluje Jean-Paul Belmondo, je dnes již poněkud pozapomenut. Klasická dobrodružná taškařice plná různých nápadů a reálií sice už přeci jen poněkud skutečně zestárla a ne všechno ještě dokáže pobavit, za shlédnutí přesto stále stojí. Ztřeštěností a akčních scén je tu přehršel a byť je to místy rychlé až moc, stále se jedná o zábavnou klasiku. Francouzská kinematografie v tomto žánru dokázala doslova divy a ve své době slavila nemalé divácké úspěchy. Bohužel je velice tristní nový český dabing, kde mladého Belmonda dabuje starý Krampol. Tohle už opravdu k sobě nejde. ()

topi 

všechny recenze uživatele

Další ze šíleně ztřeštěných dobrodružných komedií, plná absurdních situací a kaskadérských kousků samotného Belmonda. Podobně jako u Muže z Ria, i tady se fantazii meze nekladou. Broca s Belmondem byla parádní dvojka a je vidět, že si spolu rozuměli, když spolu natočili více filmů. Však jejich řádění a extempore popisuje Jean ve své knize "Mých tisíc životů" a kolikrát jsem fakt nechápal, jak se tihle dva týpci navzájem hecovali a co všechno na hotelech prováděli:). Zde se Bébel během natáčení seznámil s Ursulou Andress, se kterou potom sedm let žil. Nesmím opomenout naprosto geniální dabing z roku 1967, který celému snímku dodává opravdu jinší rozměr. Vladimír Brabec jako Belmondo v pohodě konkuruje Třískovi, Krampolovi i Moravcovi, kteří ho také dabovali. Další jména jako Miloš Kopecký, Jana Dítětová, Zdeněk Dítě, Lubomír Lipský, Vladimír Šmeral, František Hanus, Otomar Korbelář, Vladimír Hrubý, Oldřich Musil - to je něco tak dokonalého, oni nejenže dabují, ale u toho i hrají!! Umění slova, o tom to totiž celé je! Stará nepřekonatelná škola, nesrovnatelná s dnešní dobou!!! Pozor na druhý dabing z roku 1999, kterej je o ničem!! ()

Galerie (96)

Zajímavosti (18)

  • Během natáčení v Hongongu se Jean-Paul Belmondo (Artur Lempereu) a jeho blízcí kamarádi a kolegové jako obvykle předháněli v kanadských žertících ("až se místo ředitele hotelu povážlivě otřásalo a my se milosrdně uklidnili"). Při jednom pozdním večeru se Belmondo s kamarádem rozhodli, že si podají režiséra Philippa de Brocu, který právě kdesi poklidně večeřel s producentem Mnouchkinem. Požádali jednoho z asistentů, aby mu zavolal a upozornil jej, že se ti dva prohánějí diskotékou v suterénu hotelu úplně nazí a dělají problémy. Režisér už podobné situace znal a hned se vydal do akce. Ne ovšem, aby je zarazil, ale aby se nenechal zahanbit a naopak se k nim přidal. O chvíli později se tedy na diskotéku, mezi poklidně tančící hosty, vřitil nahý muž... a spatřil své kamarády, kterak se na něj zubí v elegantních oblecích, s kubánskými doutníky v ústech. (NIRO)
  • Při natáčení scény, kdy Jean-Paul Belmondo s Jeanem Rochefortem viseli na svázaném prádle pod liánovým mostem, docházelo ke značným průtahům způsobeným rozbitou kladkou. Jinak dobře naladěnému Belmondovi – momentálně již poměrně dlouho visícímu pod mostem – začali téct nervy a rozkřičel se na tým techniků opravující kladku. Rochefort sdílející s ním utrpení se snažil hereckého kolegu uklidnit. Řekl mu: „Víš, že beru o třicet tisíc franků míň než tvůj impresário?“ To Belmonda rozesmálo a uvedlo zpět do pohody. (Komiks)
  • Režisér De Broca se pro natočení scény pohybu Jean-Paula Belmonda a Jeana Rocheforta po indickém Dillí inspiroval komiksem „Tintin v Tibetu“. Aby se omluvil a vysvětlil, že nešlo o úmysl ani krádež, napsal De Broca osobně dokonce autorovi „Tintina“ Hergému. Umělcovi právníci ale neprojevili dost pochopení a režisérovi poslali velmi ostrý dopis. De Brocu toto nedorozumění velmi trápilo. (Komiks)

Související novinky

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo

06.09.2021

Přichází smutné zprávy z Francie. Svět filmu dnes přišel o jednu z velkých hereckých ikon, ve věku 88 let totiž v Paříži zemřel oblíbený francouzský herec a producent, charismatický Jean-Paul… (více)

Reklama

Reklama