Reklama

Reklama

VOD (1)

Americký zabiják mapuje vzestup Mitche Rappa (Dylan O'Brien), nováčka CIA pro „černé operace“, pod velením veterána studené války Stana Hurleyho (Michael Keaton). Společně mají za úkol vyšetřit vlnu na první pohled náhodných útoků na vojenské i civilní cíle. Když naleznou určitý vzorec, musí se vydat na misi s cílem zneškodnit tajemného agenta (Taylor Kitsch), jehož touha po osobní i profesionální pomstě může mít katastrofální následky. (Magic Box)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (244)

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Z Amerických scénáristů akčních filmů mám dojem, že do chemie přišli na základce jenom v hodině, kdy se probíralo plutonium a do zeměpisu, když se bralo Rusko. No ale budiž, my si tady zase hrajeme na jejich hepyendy. Chválím trailer, protože je lepší lhát než bonzovat, chválím akční scény (především tu romantickou na pláži) a chválím Keatona, který teď v Hollywoodu frčí jako Kovy na Jútubu. Jo, viděl jsem ten dokument, takže vím, že kovy nejsou dneska už jenom chemické prvky. Kovy by tu situaci tady vyjůtuboval, Mitch ji naštěstí rozstřílel a rozsekal, což je mi jasně sympatičtější, ovšem víc než film na jednu noc z toho nebude. No ale toho Keatona teď asi budu odebírat... ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Typický příklad filmu, kde měli minimálně prohodit herce v kladné a záporné roli. Krejčí Kitš je totiž sympaťák a umí hrát, kdežto prkenně zbuznělý, nesympatický Dylin Oubrájen svým toporným pózováním leda tak dráždí třináctkám slimáky a dospělý divák jen s rozpačitě pobaveným úsměvem sleduje, jestli tomu rachitickému týn zabijákovi náhodou někde v tom dolepovaném třídenním strništi neulpělo semeno z ranní „konzultace“ s režisérem. Ovšem nebýt toho osazení hlavní role členem chlapeckého homokvartetu Gay Erection, jemuž uvěříte pouze to, že by v hysterickém afektu možná tak tak zvládnul někde v Mumulendu umlátit pěstičkama Perníkového mužíčka, jedná se o vcelku zábavný a výpravný áčkový akčňák s vynikajícím Míšou Kýtnem, který guerilla všech těch vkusných a hloubavých heterokritiků nedoceňuje patrně jen proto, že tam Dylin sáhodlouze nevystrkoval prdel v elasťácích na Vilnéva. ()

Reklama

nash. 

všechny recenze uživatele

Film, který hodně sliboval, ale nakonec toho nabídl velmi málo. Když se nejsilnější scéna filmu odehraje v prvních pěti minutách, je něco špatně. Zejména když pak místo slibovaného silného tématu osobní msty přetavené do lovu na teroristy dostanete jen další zmatené a nelogické hledání ukradené atomovky, kde se navíc počet klišé blíží nadkritickému množství, a to včetně dětinské motivace hlavního padoucha. Kdyby to aspoň byla zábava. Jenže i přes všechnu akci je to nuda, u které jsem měl pocit, že mám prst na spoušti dálkového ovládání častěji než ten mladý bijec na spoušti svých zbraní. Sice jsem odolal a nezmáčkl to, ale na konci jsem z toho byl otrávenější, než kdybych si ustlal na tom ukradeném plutoniu. Nepřidal tomu nesympatický Dylan O'Brien s komicky zarputilým výrazem ve tváři ani skvadra dalších nezajímavých postav. Jediným kladem tak zůstal skvělý Michael Keaton. Tomu by někdo měl napsat pořádnou akční roli. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Připadalo mi, jako by tvůrci plánovali něco většího, ale asi na to neměli (peníze, talent, či co). Takže zbývá svižné akční béčko se zápletkou, kterou už jste několikrát viděli. Akční scény jsou aspoň přehledně natočeny a souboje mají slušnou choreografii. Scénář dává smysl zhruba tak málo, jak je v žánru zvykem. Z herců zaujme snad jen účast Michaela Keatona. ()

Yoshitsune 

všechny recenze uživatele

V podstatě jako V Utajení, akorát bez mysteriozní stránky a kulantnějšího hrdiny. Né že by O'Brien byl špatný herec, to on je dobrý herec, ale když se tam kolem něho, pohybují třímetrový chlapi, kteří mají na rukou svaly až k prasknutí, (nabouchaný Adkins) a ve tváři výraz ala Terminátor, tak oproti nim O'Brien prostě a jednoduše působí směšně. Je to tady půl na půl, trochu špionské sledovačky a pak zase trochu akce, ta bitka v hotelu je asi nejlepší. Osobně bych ve filmu, preferoval méně akce a pak si ji schovat až na konec, tady je rozmístě v klasickém stylu a tím pádem je to i dost předvídatelné. Co je rozhodně super, je ta romantická stránka v polovině filmu, závěrečný výbuch, mučení bylo geniální, bitka v hotelu, plážový masakr a to je vlastně tak nějak všechno. Ty věci, co sem vypsal sou hrozně super, ale sou to takové drobečky, od koláče který, před vámi už někdo snědl a to se prostě nedělá. On by to, ani vlastně nebyl, špatný film, ale po skončení filmu, cítíte že to mohlo být víc chlapský, víc živější, víc napínavější a taky víc vyhrocenější. Keaton je tady totálně super, Adkins má kupodivu dostatek prostoru, ale mohl být na druhé straně, Kitsch super záporák, má to v hlavě dobře porouchaný a Shiva Negar je kus. Je škoda, že Adkins ve svých filmech, nedostává taky takovou tématiku, lokace, charismatické záporáky a větší rozpočet, tady by to dal s přehledem a hodnocení by bylo i podstatně vyšší. ()

Galerie (59)

Zajímavosti (12)

  • Natáčelo se v Londýně, v Birminghamu, v Římě, v thajském Phuketu a na Maltě. (PaTeXx)
  • Dylan O'Brien (Mitch Rapp) pred natáčaním absolvoval niekoľkomesačný tréning bojových umení (jiu-jitsu, box, krav maga) a taktický výcvik streľby. Okrem toho posilňoval len s vlastnou váhou a učil sa parkour, aby v konečnom výsledku vyzeral vo filme výbušne a mrštne. (kazatelSVK)

Související novinky

Michael Keaton vs. třetí světová válka

Michael Keaton vs. třetí světová válka

10.03.2016

Poslední dva ročníky Oscarů měli jasného vítěze - Michaela Keatona. Hvězda Burtonových Batmanů sice neurvala žádnou sošku, objevila se ale v Birdmanovi i ve Spotlightu, tedy v obou vítězných filmech.… (více)

Válečník z Asgardu americkým zabijákem

Válečník z Asgardu americkým zabijákem

15.10.2012

Chris Hemsworth právě máchá kladivem na placu Thor: The Dark World a pomalu se připravuje na Spielbergovu Robopocalypse. A pak se možná upíše další možné filmové sérii. Akční špionážní thriller… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno