Banshee

• USA Banshee
USA, (2013–2016), 32 h 32 min (Minutáž: 44–60 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter (více)

Alan Ball, proslulý tvůrce seriálů True Blood - Pravá krev a Odpočívej v pokoji, přináší nové strhující akční drama, které vypráví o bývalém trestanci Lucasi Hoodovi (Antony Starr), jenž se neuvěřitelnou shodou okolností stane šerifem venkovského amišského městečka, když pátrá po ženě, kterou viděl naposledy před patnácti lety. Tehdy se po vyloupení klenotnictví Lucas dobrovolně vzdal policii, aby ona mohla uprchnout. Tato žena nyní žije v Banshee, říká si Carrie Hopewellová (Ivana Milicevicová), je vdaná za místního okresního prokurátora, má s ním dvě děti (z nichž jedno může být Lucasovo) a snaží se žít co nejnenápadněji... Dokud se neobjeví Lucas, jenž otřese celým jejím světěm a oživí staré vášně. Situaci komplikuje skutečnost, že Banshee je prolezlé korupcí a vládne mu amišský suverén Kai Proctor (Ulrich Thomsen), budující zde brutálně impérium postavené na drogách, hazardu a výpalném. Lucas s pomocí bývalého boxera, nyní barmana Sugara Batese (Frankie Faison) dokáže být Kaiovi a jeho gangsterům rovnoceným soupeřem a dokonce se mu podaří nastolit v Banshee jistou míru přísné spravedlnosti. Ovšem Lucasovi stále zůstává chuť loupit a to jeho i Carrie svádí na nebezpečnou cestu pokrytectví, kterou zkříží pomstychtivý Mr. Rabbit (Ben Cross), newyorský gangster, jehož kdysi obrali. (HBO Europe)

Diskuze

KevSpa (hodnocení, recenze)

Redi

No všimla jsem si i na fóru na titulkách. :D Ale ta jistá nejmenovaná osoba dokáže rozčílit každého svéprávného člověka. :D

Redi (hodnocení, recenze)

Tak sry... pravdou je, že mám teď trochu mrzuté období, viz můj avatar. :) Ale poprvé jsem byl vskutku naprosto v klidu :D

na příspěvěk reagoval KevSpa

Uživatel Redi smazal svůj příspěvek.

KevSpa (hodnocení, recenze)

Redi

Už se zase rozčiluješ, přitom jsem za svůj příspěvek dala smajlík, což bylo na znamení, že si tě jen tak dobírám. Ach, Redi, Redi, chápu, že jsi prošel životní proměnou a přejmenoval se, ale nemusíš kvůli tomu měnit celou osobnost a zbavovat se smyslu pro humor, pokud jsi ho někdy měl. :-)

na příspěvěk reagoval Redi

KevSpa

Nevím jak jsi na to přišla. Já jsem naprosto v klidu a stejně tak jsem psal i předchozí příspěvek. Ve skutečnosti mi šlo jen o to, kdyby někdo chtěl, nabídnout to, po čem jsem se sám sháněl, protože já osobně jsem to nikde (kromě ruských 'klikyháků' fór) nenašel a vím, že to tedy není lehké sehnat. Toť vše. Ach KevSpo KevSpo, ty máš všechny tak přečtené... kdybys jednou taky radši držela hubu, když nemáš co k věci. ;)

Redi (hodnocení, recenze)

Tak nevím, jestli to nikdo nemá nebo je to tady ochota sama... nicméně už mi pomohl jeden hodný člověk jinde, tak kdyby měl o ten neofiko OST někdo zájem, tak klidně napiště!

Redi (hodnocení, recenze)

Nenašla by se tu nějaká hodná duše, co má ten soundtrack z toho odkazu zkompilovaný a kdo by mi to poslal na mail nebo spíš hodil na nějaké úložiště? :) Prosím pěkně!

Redi (hodnocení, recenze)

Prosím pěkně, to má jen jeden soundtrack pro obě série? A mohli byste mi někdo napsat skladby, které tam chybí, jestli chybí?

na příspěvěk reagoval dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Tak komiks mám přečtenej a je docela dobrej sice tam je dost scén, které byli i v seriálu, ale uvidíme třeba průběh loupeže diamantů :-) Stojí to za to.

TheDarKnig

Nudnější bych neřekl spíše změna šerifova stylu :D... Přeci jenom diamanty jsou vyřešený, Rabitt je mrtvej, Dejva ví, že je její otec (tak si bude chtít šplhnout), a ve vztahu s policajtkou vidí východizko a způsob jak žít jinak než doteď. Ale rozhodně si nymslím, že by to začala být nuda.

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

dragon94

no s ohledem na to, jak druhá série skončila na jiných frontách... nevím nevím. Ale kdo ví, třeba začne být mnohem nudnější přece jenom :D

na příspěvěk reagoval dragon94

TheDarKnig

Právě naopak řekl bych, že tu změnu života a posunutí se dál myslí vážně... a proto si myslím, že jim to spolu vydrží tak dlouho.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

dragon94 (hodnocení, recenze)

Děsně mě štve jak to každej považuje za super hudbu ke Game of Thrones přitom to původně bylo k Banshee :/

KevSpa

To nee myslel jsem tím, že ten trailer byl původně ozvučen touhle skladbou než mu dali tu novou nezajímavou. A bylo to jenom, protože Game of thrones tu skladbu chtěli použít pro svůj trailer.

dragon94 (hodnocení, recenze)

Kdyby někdo chtěl trailer s původní hudbou, která byla posléze odstraněna a vyměněna za jinou, nudnou a nezajímavou... protože ten původní song chtěla použít Hra o trůny... tak se dá najít ještě tady.

Eržik

Eržik (hodnocení, recenze)

Moc mě těší, tolik pozitivních reakcí i na můj velmi oblíbený seriál :-) Je to taková lahůdka mezi těmi všemi, žánrově dost specifickými a striktními, seriály, které sleduji.

Mě se však souboje v Banshee líbí mnohem více než kde jinde, jmenovitě než v Arrow, Stephen Amell je sice hodně dobrý borec, ale v těch soubojích tam je podle mě právě až moc vidět ta nacvičená choreografie, kdežto tady je to surové a skvělé. Pokud tedy díl zrovna netočí jeden z těch kameramanů, který se vyživá v tom rádoby "realném" snímání, kdy vše poskakuje a v záběrech zavazí každá židle, zeď a jiná "reálná" překážka, to mě osobně vůbec nepřidává na autetičnosti, ale nanejvýš mě to irutuje a dává mi bolehlav...

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno