Banshee

• USA Banshee
USA, (2013–2016), 32 h 32 min (Minutáž: 44–60 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter (více)

Alan Ball, proslulý tvůrce seriálů True Blood - Pravá krev a Odpočívej v pokoji, přináší nové strhující akční drama, které vypráví o bývalém trestanci Lucasi Hoodovi (Antony Starr), jenž se neuvěřitelnou shodou okolností stane šerifem venkovského amišského městečka, když pátrá po ženě, kterou viděl naposledy před patnácti lety. Tehdy se po vyloupení klenotnictví Lucas dobrovolně vzdal policii, aby ona mohla uprchnout. Tato žena nyní žije v Banshee, říká si Carrie Hopewellová (Ivana Milicevicová), je vdaná za místního okresního prokurátora, má s ním dvě děti (z nichž jedno může být Lucasovo) a snaží se žít co nejnenápadněji... Dokud se neobjeví Lucas, jenž otřese celým jejím světěm a oživí staré vášně. Situaci komplikuje skutečnost, že Banshee je prolezlé korupcí a vládne mu amišský suverén Kai Proctor (Ulrich Thomsen), budující zde brutálně impérium postavené na drogách, hazardu a výpalném. Lucas s pomocí bývalého boxera, nyní barmana Sugara Batese (Frankie Faison) dokáže být Kaiovi a jeho gangsterům rovnoceným soupeřem a dokonce se mu podaří nastolit v Banshee jistou míru přísné spravedlnosti. Ovšem Lucasovi stále zůstává chuť loupit a to jeho i Carrie svádí na nebezpečnou cestu pokrytectví, kterou zkříží pomstychtivý Mr. Rabbit (Ben Cross), newyorský gangster, jehož kdysi obrali. (HBO Europe)

Diskuze

Hal_Moore

Hal_Moore (hodnocení, recenze)

Sopranos jednoznačně doporučuji, viděny všechny díly již 3x
K Banshee 3x02 byl opening příjemným zpestřením, ale věřím, že u ostatních dílů se tvůrci vrátí k zavedenému.
Jinak Banshee opening patří k mým oblíbeným spolu s Bratrstvem neohrožených, Boardwalk Empire a True Detective

erased (hodnocení, recenze)

KevSpa

To mám jak se Sopranos, najít si čas na takhle dlouhé seriály se podaří tak jednou dvakrát do roka, takže váhání se nevyhnu .)

na příspěvěk reagoval KevSpa, simon84

rockstorm

rockstorm (hodnocení, recenze)

KevSpa

S Mad Meny rozhodně počkat, k posledním pár dílům 5. řady zatím pořád chybí slušné titulky. Jsou ale slibovány! :D

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

A Regina Spektor mě právě nalákala na ten seriál, jen co si najdu čas, jdu do toho.

erased (hodnocení, recenze)

Tom Riddle

Mě se právě na těch obyčejných titulcích líbí, jak jsou jednoduché a přitom evokují šíleně intenzivní, násilnou, temnou atmosféru. Tu ten seriál sice až na pár výjimečných momentů nemá, holt do neo-noiru má pořád daleko, ale stejně mě ta znělka vždycky napumpuje.
Mno, ty přicházíš o Boardwalk, já (zatím) o Mad Men. Na OITNB se ale shodneme, nejen Regina je boží, ale i ten kouzelně jednoduchej nápad, kterej trefně navnadí na naprosto lidský seriál... :)

(mOnkey)

(mOnkey) (hodnocení, recenze)

A co Masters of Sex? Tolik sexuálního pnutí nacpané do cca. minuty se jen tak nevidí. : )

KevSpa

já předpokládám, že to nevydrží v podobě jako 3x02, přece jen to bylo hodně tématický. Ale líbilo by se mi, kdyby v tomhle stylu pokračovali dál, dle aktuálního děje. Vizuál byl parádní, ono vůbec Banshee hodně staví na stylovosti a vizuálu.

A Mad Meni maj skutečně skvělej, hudba, obraz, všechno do sebe zapadá a naladí to člověka na ten seriál, tak to má bejt.

na příspěvěk reagoval simon84

KevSpa (hodnocení, recenze)

Tom Riddle

Tak Orange opening se mi krutě nelíbí, ten přeskakuju vždycky. :) U Mad Men i po stovkách zhlédnutí nikdy nepřeskakuju, to je prostě umělecká slast. :D

Jinak ten novej určitě nenechají, respektive bude se stále obměňovat, jak tomu bylo u toho původního, podle všeho.

na příspěvěk reagoval Tom Riddle

erased

fakt se mi u nich vždycky líbila jenom hudba, a ta zůstala, čili jsem spokojenej. A opening Boardwalku bohužel neznám, je to jeden z mála seriálů, co nesleduju :) Aktuálně mám za jasně nejlepší opening Trůny, celkem bezkonkurenčně. Taky se mi líbí Orange Is the New Black opening, i když na něj každej nadává, protože já mám prostě hroznou slabost pro Reginu Spektor. Downton Abbey má super opening.. A Mad Meni maj skvělej opening. Ale Banshee.. Já doufám, že nechají ten novej. Jestli ne, smířím se s tím, na kvalitu seriálu to vliv nemá, viď, ale zkrátka se mi líbí víc.

na příspěvěk reagoval KevSpa, erased

Tom Riddle (hodnocení, recenze)

Tak jsem koukám zase jednou v menšině, ale mně se ta nová otvíračka líbí fakt mnohem víc. Ta první mi vždycky přišla divná a zbytečná, tak tak, že jsem jí nepřeskakoval (což fakt nedělám nikdy s výjimkou Homelandu, kterej má podle mě snad nejhorší opening vůbec). Ale nevadí, třetí série po dvou dílech fakt spolehlivě baví a drží si kvalitu, silně zvažuju dát 4*, i když mi stále vadí ty stejné věci, které se holt asi nezmění (nerealističnost vnitřních pravidel), protože by to nebylo Banshee.

na příspěvěk reagoval erased

KevSpa (hodnocení, recenze)

Eržik

Taky doufám, že se vrátí k původní znělce, ostatně ta byla podle děje v dané epizodě obměňována a to se mi líbilo. :-)

na příspěvěk reagoval Eržik

Eržik

Eržik (hodnocení, recenze)

SPOILER Tak ja uprimne doufam, ze tahle puvodni znelka byla jen epizodni a nezustane u dalsich dilu... Nebyla vubec spatna, ale proc nahrazovat tu jiz genialni? To by me mrzelo...

Jinak samozrejme skvely dil, snad si to udrzi tenhle rozsah, protoze uz ted je to pro me tak tak na hrane, kdy by se to mohlo moc roztristit, ale zase je fakt, ze vsechny postavy jsou fakt zajimave a nejak charismaticke... Latka je tu hodne vysoko. Burton ma ted hodne prostoru, a to se mi libi. Ten ex-nacek byl take slibny, to by bylo zajimave.. No a Carrie s Nolou? Ano prosim. A snad to neodbudou jako tak dlouho ocekavany incest...

Jinak ocenuji, kameru a strih scen, je to poutave a "umelecke", ale priznam se, ze by mi nevadil jeden dil v klasickem stylu se stabilni kamerou a dlouhymi zabery, bez preskakovani a prolinani scen...

M.a.t.t.

M.a.t.t. (hodnocení, recenze)

Tie diely utekaju strasne rychlo, ani sa nenazdame a je tu koniec. Rovnaky problem som mal s oboma doterajsimi seriami a to som ich zhliadol sucasne :)

Havaj8

Havaj8 (hodnocení, recenze)

Za jedinou spatnou scenu bych povazoval ten ritual Chaytona, kdyby tam nechali v kuse tu Rebeccu plavat, bylo by to lepsi. Ale ten Proctoruv asistent to je strasnej pan :D Me zas napadlo v ty posledni scene, Hood rekl ze je tam, aby se presvedcil ze je v poradku, ona rekla ze neni a v tu ranu nekdo zaklepal, tak jestli to nema neco spolecnyho s Dejnou?

TheJokerCZ

TheJokerCZ (hodnocení, recenze)

dragon94

Jojo o té vím, je taky super, nicméně se na to zítra podívám a zkusím ještě prohledat internet :-) ... Připomíná mi to This will destroy you, ale od nich znám skoro všechno nazpaměť, takže to bude něco jiného, podobných skupin je spousta.

dragon94 (hodnocení, recenze)

Mně by spíš zajímalo jestli někdo nevíte co za písničku to hrálo, když Lucas řekl to, že do rezervace chodí v jednom kuse a pak tam byla ta scéna jak přijíždějí a Proctor bere svou mamku k sobě domů. Bylo to v 32 minutě.

na příspěvěk reagoval TheJokerCZ

dragon94 (hodnocení, recenze)

TheJokerCZ

Byl... byl tam hodně často ... teď si třeba vzpomínám na konci s02e03 když se Lucas vypsal se Siobhan a Carrie volala z vězení Gordonovi, který byl v bordelu... Ten soundstrack taky žeru... bohužel z instrumentalu vyšla jen hudba z úvodní sekvence a tahle Cerrie/Lucas.

na příspěvěk reagoval TheJokerCZ

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno