Banshee

• USA Banshee
USA, (2013–2016), 32 h 32 min (Minutáž: 44–60 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter (více)

Alan Ball, proslulý tvůrce seriálů True Blood - Pravá krev a Odpočívej v pokoji, přináší nové strhující akční drama, které vypráví o bývalém trestanci Lucasi Hoodovi (Antony Starr), jenž se neuvěřitelnou shodou okolností stane šerifem venkovského amišského městečka, když pátrá po ženě, kterou viděl naposledy před patnácti lety. Tehdy se po vyloupení klenotnictví Lucas dobrovolně vzdal policii, aby ona mohla uprchnout. Tato žena nyní žije v Banshee, říká si Carrie Hopewellová (Ivana Milicevicová), je vdaná za místního okresního prokurátora, má s ním dvě děti (z nichž jedno může být Lucasovo) a snaží se žít co nejnenápadněji... Dokud se neobjeví Lucas, jenž otřese celým jejím světěm a oživí staré vášně. Situaci komplikuje skutečnost, že Banshee je prolezlé korupcí a vládne mu amišský suverén Kai Proctor (Ulrich Thomsen), budující zde brutálně impérium postavené na drogách, hazardu a výpalném. Lucas s pomocí bývalého boxera, nyní barmana Sugara Batese (Frankie Faison) dokáže být Kaiovi a jeho gangsterům rovnoceným soupeřem a dokonce se mu podaří nastolit v Banshee jistou míru přísné spravedlnosti. Ovšem Lucasovi stále zůstává chuť loupit a to jeho i Carrie svádí na nebezpečnou cestu pokrytectví, kterou zkříží pomstychtivý Mr. Rabbit (Ben Cross), newyorský gangster, jehož kdysi obrali. (HBO Europe)

Diskuze

TheJokerCZ

to je zase žvást, člověk snad nemusí tvůrcům sežrat úplně všechno, co mu naservírujou. Kvůli tomu, že si seriál na reálnost nehraje, mám bejt spokojenej, že po lese sprintuje chlap, kterej má vykrojenej kus nohy, nebo co?

na příspěvěk reagoval KevSpa

zigíš

zigíš (hodnocení, recenze)

..hlavně ta alternativní verze Hoodova (jednoho i druhého) života byla parádní !

TheJokerCZ

TheJokerCZ (hodnocení, recenze)

KevSpa

Hlavně si ten seriál už od první řady na reálnost moc nehraje, to by mohli lidi už pochopit, když jsme ve třetí sérii... Jinak co se týče šestého dílu já byl spokojen, sice tam nebyly žádné kulervoucí bitky/přestřelky, ale co se týče emoční stránky, tak mě to dostalo.

na příspěvěk reagoval KevSpa, Tom Riddle

Tom Riddle

Tak myslím, že lidi jsou různí a míru bolesti snášej různě. Hraje roli i adrenalin v těle. Já se zlomeným kotníkem dohrávala takřka celý fotbalový zápas, až asi po půl hodině jsem se už nemohla postavit a skončila na tři měsíce s nohou v sádře. :P

na příspěvěk reagoval TheJokerCZ

Tom Riddle (hodnocení, recenze)

Obsahuje spoilery. To je v hajzlu, fakt, nechal jsem se od Banshee uchlácholit vynikajícími 3x01-3x04 a navýšil konečně na 4*, jenom aby mě 3x05 a 3x06 otrávily neuvěřitelnou mírou klišé a nelogičností. 3x06 to fakt zabila, nohu rozvrtanou na kost, že by nebyl schopnej ničeho jinýho než se v bolestech svíjet na podlaze a z plnýho hrdla vřískat, ale ne, proč by nemoh běžet přes půl lesa a pak si ještě hezky zaplavat. Zklamání jak dělo, asi to pro mě mělo být varování, abych neporušoval svojí tradici měnění hodnocení jenom po celých sériích.

na příspěvěk reagoval KevSpa

warha

warha (hodnocení, recenze)

Trošku na pohodu díl :) SPOILER................Chayton se nám asi na pár dílů odklidí, ale určitě se vrátí zpátky a ještě víc nasraný.

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

Alena77

to jsem si říkal taky. ale Hood není žádnej CIA, FBI, SAS, kteří takto jednají. byl ve stresu, klepal se, úplně ve strachu a nebyl si ničím jistý.

(mOnkey)

(mOnkey) (hodnocení, recenze)

Rád bych touto formou pogratuloval Antony Starrovi k dobrému maniakálnímu výrazu.

Alena77

Alena77 (hodnocení, recenze)

SPOILER

Neměl pokládat zbran. Kdyby střílel, tak má aspon šanci, že ho trefí, takhle bylo jasný co se stane.

Co si myslel? Že ji nechá odejít, protože poprosí?

na příspěvěk reagoval Ouwen

Venom81

Tak se příště rovnou zeptej, jak se jmenuje herec, co hraje nácka. Pak se nediv, že ti lidé odpovídají na tvou otázku, tedy jak se jmenuje ta postava.

na příspěvěk reagoval Venom81

Gertrudo

Gertrudo (hodnocení, recenze)

TasteLess

Suhlasim, tiez mam z neho taky pocit.

Viac ma ale stve ze mi zabili moje dve naj zenske postavy. Este ked zabiju Rebecu tak uz fakt budem smutny.

Skor by mohli zabit Carrie, ta mi je v podstate od zaciatku nie velmi sympaticka. Som zvedavy ci na to by mali v serialy gule.

Aj ked o tom pochybujem, zabitie osudovej lasky sa nerobi. Ale mozno prekvapia a potesia ma.

Kazdopadne jedina osoba ktora na 100 nezomrie je jeho dcera.

TasteLess

TasteLess (hodnocení, recenze)

Tom Riddle

to nesouhlas, mě ten týpek příde úplně přesnej. Chayton se považuje za nějakou mýtickou postavu, která povede svuj lid do spravedlivý války (aspoň takovej je muj dojem) a zdá se mi že ten herec je s tou postavou docela srostlej - právě ta intonace a ty jeho přestylizovaný nástupy, + hodně u jeho scén dělá hudba. třeba jeho scéna s Nolou v druhým díle, nebo ten jeho proslov, když se prvně potkají s Hoodem, mi příde zahraný úplně přesně.

na příspěvěk reagoval Gertrudo, Tom Riddle

SPOILERY

Smíšené pocity. Z několika důvodů. Jednak na můj vkus zase jednou fakt hodně přetáhli čáru uvěřitelnosti (parta indiánů vystřílí samopalama policejní stanici, a trvá věčnost, než nastane nějaká reakce zvenčí), ale samozřejmě hlavně oddělali Siobhan přesně ve chvíli, kdy by to každý čekal. Na druhou měli herci příležitost se pořádně předvést (a překvapivě i jinak než při řezačkách), přitom to bylo našlapaný akcí a atmosférou, + Siobhan aspoň měla badass fight předtím, než ji zabili.

Jo, Chayton je trapák. IMHO je to hercem, ale on má fakt tak nepřirozenou intonaci, že z každý jeho rádoby drsný věty protáčím oči.

A ještě k diskuzi z minule, já v boji Burton vs. Nola nefandil ani jednomu, neb mám velice rád oba dva, a bylo jasné, že to bude na život a na smrt. Burton je nehorázně cool, Nola zase měla potenciál co do akce i vztahů.

na příspěvěk reagoval TasteLess

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

Špičková a brutální akce, napjaté dialogy, emocionální laviny, špičková muzika, hutná atmosféra a mezi tím vším nasranej Antony Starr, vydávající se na cestu pomsty. Doufám, že si to rozdá na konci série s Cheytonem v aréně a pořádně ho zmaluje poIndiánsku. A ten novej nácek, nejenže se podobá Tomu Hardymu, ale určitě v rukávu má toho víc, než se zdá. Momentální seriálová špička, bez konkurence, uděluji za první půlku série - 100/10. FUCKING AWESOME.

Uživatel PlastovyTV smazal svůj příspěvek.

PlastovyTV

PlastovyTV (hodnocení, recenze)

Carrie nebola v tejto casti a nespominam si ani na Devu, strasne mi idu na nervy ... mohol by ich Chayton zo serialu vymazat :-D

warha

Ty popisy jsou oficiální obsahy od Cinemaxu. Já je zásadně nečtu kvůli spoilerům, takže jsem ráda, že je nemusím na Edně překládat a dělá to kolega. :D Tudíž doporučuju je nečíst, pokud se chceš nechat překvapit. :-)

Uživatel KevSpa smazal svůj příspěvek.

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno