Banshee

• USA Banshee
USA, (2013–2016), 32 h 32 min (Minutáž: 44–60 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter (více)

Alan Ball, proslulý tvůrce seriálů True Blood - Pravá krev a Odpočívej v pokoji, přináší nové strhující akční drama, které vypráví o bývalém trestanci Lucasi Hoodovi (Antony Starr), jenž se neuvěřitelnou shodou okolností stane šerifem venkovského amišského městečka, když pátrá po ženě, kterou viděl naposledy před patnácti lety. Tehdy se po vyloupení klenotnictví Lucas dobrovolně vzdal policii, aby ona mohla uprchnout. Tato žena nyní žije v Banshee, říká si Carrie Hopewellová (Ivana Milicevicová), je vdaná za místního okresního prokurátora, má s ním dvě děti (z nichž jedno může být Lucasovo) a snaží se žít co nejnenápadněji... Dokud se neobjeví Lucas, jenž otřese celým jejím světěm a oživí staré vášně. Situaci komplikuje skutečnost, že Banshee je prolezlé korupcí a vládne mu amišský suverén Kai Proctor (Ulrich Thomsen), budující zde brutálně impérium postavené na drogách, hazardu a výpalném. Lucas s pomocí bývalého boxera, nyní barmana Sugara Batese (Frankie Faison) dokáže být Kaiovi a jeho gangsterům rovnoceným soupeřem a dokonce se mu podaří nastolit v Banshee jistou míru přísné spravedlnosti. Ovšem Lucasovi stále zůstává chuť loupit a to jeho i Carrie svádí na nebezpečnou cestu pokrytectví, kterou zkříží pomstychtivý Mr. Rabbit (Ben Cross), newyorský gangster, jehož kdysi obrali. (HBO Europe)

Diskuze

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

MOŽNÉ SPOILERY!

Někdo tu psal, že Hood by ručně nestačil na Chaytona. A já tvrdím opak! Myslím si, že Hood prošel nějakým upgradem co se týče bojovejch způsobů. Vždyť i Stoweho málem v tunelu sundal! Mimochodem, co se týká Stoweho, tak to je jak terminátor. Neskutečně mne baví jak hraje toho zmrda. Akce opět skvělá, Gordon se fakt předvedl, Kurt konečně v akci a je hodně dobrej. Jen mne pijou krev scény s Dejvou, no. Pomstu Cheytona jsem si vychutnal a finále bude prostě hell.

A já říkám, že umře Gordon:

- Banshee je vlastně o Hoodovi a Carrie.

- Těm dvoum není souzeno bejt spolu

- Carrie se rozpadla rodina, kterou však obnovuje, hlavně vztah s Gordonem

- Hood si našel Shiboan, která umřela

- A Gordon to podle mne taky schytá, zrovna když dává do kupy vztah s Carrie

- A nakonec opět zůstane Hood a Carrie

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

TasteLess

Nebo kdokoliv jinej :D V seriálu poslední nahá scéna byla někde v půlce série... celkem mě štvě, že už je vynechávaj.

na příspěvěk reagoval SysGen

alienemo

alienemo (hodnocení, recenze)

KevSpa

A takisto by potom mohla dostat viac priestoru ta policajtka z rezervacie, ktora tam zatial poriadne ani nebola. Ak by zrusili Carrie tak by bolo zaujimave sledovat ako sa Hood a Gordon vyrovnavaju so stratou a takisto ako sa vyrovnavaju s vychovavanim Devy.

na příspěvěk reagoval TasteLess

KevSpa (hodnocení, recenze)

Alena77

Náhodou, kdyby Hoodovi zabili dvě ženský takhle rychle po sobě, tak 4. sérka bude mít pořádné grády. :)

na příspěvěk reagoval alienemo

alienemo

alienemo (hodnocení, recenze)

Havaj8

Tak Job to zabezpecil. Ten vojensky hacker spominal ze by na to nikdy neprisli, keby v budove neprebehol nejaky vykyv napetia, ktory spustil automaticku zalohu.

V dalsom dieli som si takmer isty ze Hood do toho pojde s Gordonom. A ze to  odnesie Carrie. A mozno aj Job. Aj ked ten asi nie ked je to taka legenda.

na příspěvěk reagoval Alena77

Havaj8

Havaj8 (hodnocení, recenze)

Neskutecnej dil. I kdyz se to moc nehodilo, kdyby nejakym zpusobem pomohl Hood Proctorovi, ted by mohl on od nej sluzbu nazpatek. Stejne me on s Burtonem proste bavej. Stejne tak Bunker se nam konecne rozjede. Flasbacky s Jobem. A je fajn, jak nasli vsechny krom Hooda, asi to tak dobre Job nezabezpecil. Kazdopadne je dost jednoznacny, ze nekdo z ty ctyrky padne, musi padnout. Nebylo by na skodu kdyby tam Hood sel s Gordonem, kterej posledni dobou taky neni nejhorsi, a vyresili by to jeho smrti, ale tezko rict. Nebo jestli do toho Hood zapoji vsechny policajty :)

na příspěvěk reagoval alienemo

TasteLess

TasteLess (hodnocení, recenze)

Ouwen

já bych se ani nedivil, už ve finále druhý série, jak vyběh do kulometný palby s kudlifákem, sem si byl jistej, že to má spočítaný, i když sem věděl, že bude další série a všechno :)) každopádně někdo z tria Hood/Carrie/Job pude asi určitě.

Uživatel Sandstorm smazal svůj příspěvek.

(mOnkey)

(mOnkey) (hodnocení, recenze)

KevSpa

To víš, že nezabije a ani mi to nevadí, jenže tady Yoshi je na tapetování diskuzí obrázky odborník a tady se nám to nese v poklidné atmosféře, tak snad nedojde k narušení té křehké harmonie. ; )

Alena77

Alena77 (hodnocení, recenze)

Mimochodem ( a jestli mi to uniklo , tak sorry). Bylo v seriálu řečeno jeho pravé jméno?

(mOnkey)

(mOnkey) (hodnocení, recenze)

No, to asi nebylo nejlepší řešení. Očekávám, že se to tu teď zatapetuje gify, jako se to stalo už na tolika diskuzích.

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno