Banshee

• USA Banshee
USA, (2013–2016), 32 h 32 min (Minutáž: 44–60 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter (více)

Alan Ball, proslulý tvůrce seriálů True Blood - Pravá krev a Odpočívej v pokoji, přináší nové strhující akční drama, které vypráví o bývalém trestanci Lucasi Hoodovi (Antony Starr), jenž se neuvěřitelnou shodou okolností stane šerifem venkovského amišského městečka, když pátrá po ženě, kterou viděl naposledy před patnácti lety. Tehdy se po vyloupení klenotnictví Lucas dobrovolně vzdal policii, aby ona mohla uprchnout. Tato žena nyní žije v Banshee, říká si Carrie Hopewellová (Ivana Milicevicová), je vdaná za místního okresního prokurátora, má s ním dvě děti (z nichž jedno může být Lucasovo) a snaží se žít co nejnenápadněji... Dokud se neobjeví Lucas, jenž otřese celým jejím světěm a oživí staré vášně. Situaci komplikuje skutečnost, že Banshee je prolezlé korupcí a vládne mu amišský suverén Kai Proctor (Ulrich Thomsen), budující zde brutálně impérium postavené na drogách, hazardu a výpalném. Lucas s pomocí bývalého boxera, nyní barmana Sugara Batese (Frankie Faison) dokáže být Kaiovi a jeho gangsterům rovnoceným soupeřem a dokonce se mu podaří nastolit v Banshee jistou míru přísné spravedlnosti. Ovšem Lucasovi stále zůstává chuť loupit a to jeho i Carrie svádí na nebezpečnou cestu pokrytectví, kterou zkříží pomstychtivý Mr. Rabbit (Ben Cross), newyorský gangster, jehož kdysi obrali. (HBO Europe)

Diskuze

TheDarKnig

Já z velice osobních důvodů hlasuji pro Rebbecu. :D (a Alan laskavě přestane stalkovat můj život a točit o tom seriály, prosím) :D

Eržik

Tak u mna vedie deputy Kelly. Ale je pravda ze Job je jednoznacne jedna z najlepsich postav, genialne zahrane a hlavne napisane. Scena s kravami je na nezabudnutie (Fuck you! Fuck each and every one of you!) Skoro som zo stolicky spadol pri tom jeho vyraze.

Eržik (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Tak zmínil jsi asi opravdu ty nejzajímavější. Jsem taky ještě zvědavej na Lucasovu dceru Devu. Ale doufám, že dostane více prostoru homeless cheerleader deputy :-)

Jinak taky se mi líbí Job, má opravdu zatím ty nejlepší hlášky...

na příspěvěk reagoval alienemo

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Tak která ženská postava se vám prozatím zamlouvá nejvíc? Já se nemohu rozhodnout mezi two-face Rebbecou a Cheerleader Kelly :))

na příspěvěk reagoval Eržik, KevSpa

Uživatel TheDarKnig smazal svůj příspěvek.

Eržik (hodnocení, recenze)

Tak šestý díl opět paráda!

Konečně normální kamera, kde přes půl záběru není tráva nebo dveře... a oceňuji i *SPOILER* že se díl odehrával hlavně v minulosti, zaprvé to bylo krutě cool a za druhé by bylo trochu ohrané, kdyby se v každé epizodě objevil nějaký gang nebo grázl a náš šerif ho musel sundat "out-law" style ( nicméně i k tomu tady nakonec došlo, že :-) ).

Taky jsem rád, že se vysvětlují některé nesrovnalosti, které jsem od začátku cítil... třeba to proč ho Rabbit nedostal v kriminále? A jak to, že ten albín tam máchá břitvou jako kdyby byl holič a ne mukl...

*Konec Spoileru*

Jen co se týče těch scén po titulcích, nejednoduší by asi bylo napsat upozornění u každého dílu právě v titulcích, hned za poslední větou...

Ale brzo už to bude všude tak profláklé, že to snad ani nebude třeba. Já všem kamarádům tlačím Banshee do jejich hledáčku a o scénách jim rovnou říkám.. Tenhle víkend jich několik slíbilo, že na to mrknou, tak snad přibudou brzo další fandové, protože tohle je pro mě jeden z nejlepší seriálů, co sleduji.

Sartorius (hodnocení, recenze)

KevSpa

já jsem to pochopil, jenom jsem si dělal srandu...občas zapomínám používat smailíky a pak z toho nevyzní ta ironie :-(

Sartorius

Ježiš, tys mě asi nepochopil... to byl "článek" (v uvozovkách). Na konci série pak uděláme něco shrnujícího, plánuju i videa pro ty, co to propásli, všechny ty scény. Šlo jen o to upozornit lidi, aby se koukali do konce titulků. ;-)

Musíš mě brát s hodně velkou nadsázkou. ;-)

na příspěvěk reagoval Sartorius

Sartorius (hodnocení, recenze)

KevSpa

asi se mi ten článek nezobrazuje...vidím tam jeden obrázek a 3 věty...nebo to je celý ten dlouho připravovaný článek o potitulkových scénkách?

na příspěvěk reagoval KevSpa

Uživatel KevSpa smazal svůj příspěvek.

Sartorius

Mna moc nezaujali Brock, Emmet a te zasupca navladneho. Ale tiez je pravda ze dostali zatial minúm priestoru, Vzhladom na vyvoj serialu pochybujem ze budu taky jednoduchy ako sa zdaju.

Redi

Sugar je náhodou borec, který se ještě tolik neprojevil (i když už si i trochu zaboxoval), každopádně já v něm vidím velký potenciál. On se teprve rozjíždí. Je to člověk, který byl systémem a všema těma lidskýma sviněma totálně zadupán do země, vzhledem ke svému věku toho svinstva zažil více než všichni ostatní v seriálu... a díky Hoodovi se postupně osměluje, aby se znovu stal mužem činu. Ale to nejde hned, k tomu potřebuješ hodně motivace a hodně podpory od okolí, zvlášť na malém městě, které je ovládáno gangsterem. Ale šerif to zvládne, než zase něco posere při té své zločinecké obsesi. :D

alienemo

No však stres pramení z traumat, která tam mají všichni do jedno, hodní i zlí. On právě o těch traumatech tak nějak celý ten seriál je. :-)

KevSpa

Hmm, moze byt. Aj ked podla potitulkovej scene si myslim ze tam bude nieco viac ako stres. Uvidime ako sa to vyvinie, Momentalne ta policajtka patri k tym zaujimavejsim postavam.

na příspěvěk reagoval Sartorius, KevSpa

alienemo (hodnocení, recenze)

Co sa tyka mna tak piaty diel je zatial najlepsi, vyborne spracovane. Akurat jedna vec mi je divna, ze netrafi chlapa zo 4 metrov.

(mOnkey)

(mOnkey) (hodnocení, recenze)

KevSpa

A pokud se nepletu, tak v jednom díle (třetím?) daná scéna ukazovala, co se pak řešilo v dalším díle (to s tím Kaiem).

Sartorius

No, hele, my se už od začátku chystáme vydat článeček s upozorněním na ty megahustý scény po titulcích, ale pořád jsme se k tomu ještě nedostali. :D :D :D

na příspěvěk reagoval Redi

Redi

Redi (hodnocení, recenze)

Po první polovině série tomu musím nasolit plné gule... dlouhé čekání se vyplatilo. A oproti tomuhle průměrný (aspoň co z první série mohu soudit) Justified musí jít na čas k ledu. Teď už ani nevadí upadající True Blood, jestli je to na úkor Banshee.

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno