Vše je ztraceno

• USA All Is Lost (více)

Z chování osamělého mořského vlka vycítíte, že v životě zažil už mnoho krizí. Ani ta, při které se jeho jachta střetla s plovoucím kontejnerem plným čínských bot, ho zpočátku nevykolejí. Jednoduše zalepí mohutnou díru v boku lodi, která po nárazu vznikla, a pluje vstříc nejbližší pevnině a bezpečí. Jenže tahle srážka je jen ochutnávkou před sérií katastrof, které musí zkušený mořeplavec čelit. Smrtící koktejl složený ze silných bouřek, houfujících se žraloků a nefungující techniky vystaví jeho schopnosti zkouškám, které není v lidských silách zvládnout. A to pořád ještě není všechno... (Cinemart)

Streeper

Je to zajímavé vidět na plátně jen jednoho herce, kterým je navíc Robert Redford, ale díky tomuhle filmu jsme zjistila, že filmy o jednom herci, kde prohodí jen pár slov mě moc neberou. ()

Rocky88

Bezmoc a beznaděj zde sice není cítit jako při Cuarónových hrátkách s gravitací, ale i tak se jedná o film, který dokáže upoutat a nenudit. Každopádně těží hlavně z Redfordova hereckého umu, protože za celý film (kromě úvodnílo prologu) promluví 5 slov, zato disponuje téměř neomezenou mimikou, takže žádná slova ani nepotřeboval. Víc skouknutí než jedno ovšem nesnesu. ()

Topco

Stroskotanec v oceáne. Jeden muž a jedna loď na otvorenom mori. Naozaj poctivý koncept „one-man“ v kombinácii so survival motívom, čo je najčastejší variant filmov s jedným aktérom. Žiadne vysvetľujúce a odbočujúce flashbacky, žiaden telefón a kontakt s okolitým svetom. Priamočiary príbeh o jednej postave a vôli prežiť. Dej má svoje logické chybičky, no aj napriek nim si užijete 77-ročného (!) Roberta Redforda v úlohe „nášho muža“, ťahajúceho celý film so svojou tichou charizmou, bez jedného dialógu. ()

Lanark

Nevím, kde si distributor vymodlil to, že hlavní postava je mořský vlk, který zažil v životě už mnoho krizí. Podle jeho chování to spíš vypadá, že jediné vlny, které zažil, byly v golfovém vozítku na zatravněných kopečkách. Vše je ztraceno je nakonec především solidní groteskou, za kterou by se Buster Keaton nemusel stydět. Což vám bohužel ale dojde až po závěrečných titulkách a to jen v případě, že nehledáte smysl v nesmyslech. Decentní pseudointelektuálno, do kterého se díky absenci čehokoliv dá vložit úplně všechno. Hvězda za Redforda, který se fakt snažil, a dvě hvězdy za první bouři, která má fakt grády. ()

1frida2

Úžasné, co to s námi dělá, když máme před sebou na plátně výborného herce, byť jen jediného. Tisíkrát omletý námět a "přece se točí." Jedinou chvilku jsem se nenudila, vcucnutí až na půdu. A ten konec, no já ho pochopila jako Nebe. ()

laik_60

druhý krát osamotený redford, tento krát úplne. Taká jeho "jednoaktovka", chvíľu na jachte chvíľu v záchrannej nafukovačke. Ako Laik neznalý morských pomerov som prekvapený aké všakovaké "dokonalosti" už ľudia od mora vymysleli, nebyť tej nešťastnej diery od zatúlaného kontajnera v mori, jeho jachta by bola nepotopiteľná, dokonale uzavretá plávajúca "bunka" v búrke dokonca chvíľu aj hore dnom, a ten nafukovací člnostan ??? ty brďo ešte aj so strieškou. Ten nápad zachytávať odparenú vodu z fólie musel scenárista odkukať od afričanov, veru pár ľudí sa ich tak bolo zachránilo, keď si hasili smäd odparenou vodou z vykopanej jamy v buši. S tým záverom to nakoniec pokakali. Bol by mi milší utopený redfort a záchranári nad ním márne hľadajúci človeka čo urobil oheň na otvorenom mori. Jo a štvali ma časté zábery na redfordové prstene na rukách, neviem , čo tým chcel kameraman a režisér povedať. :(. Redfordov Jeremiaš bol lepší ako toto, asi aj za to že to bolo dávno :) ()

danecek24

71. Zlatý Glóbus za rok 2013 - cena (1) - *Nejlepší hudba - Alex Ebert + nominace (1) - Nejlepší herec (drama) - Robert Redford ()

fugazi

Dech beroucí drama, ve kterém Robert Redford svádí boj o holý život s rozbouřeným oceánem za doprovodu nejoriginálněji znějícího soundtracku roku! Snímek je velkým konkurentem Gravitace, která je ovšem spíše popcornová komerční atrakce. Zatímco All Is Lost je čirá artovka s jedním člověkem a téměř beze slov. Za celou stopáž padnou tři věty a z toho jedna z nich je "SOS"...9/10 ()

campix

Pro mě osobně poměrně velké zklamání. Komorní snímky, kdy stojí člověk proti přírodě a nástrahám osudu jsou v dnešní době poměrně populární, ale All is Lost na to jde trošku jinak. A v tom je právě ten problém. Ve filmu padne naprosté minimum slov, takže jde pouze o řeč těla Roberta Redforda a nástrahy, které mu přichystal Indický oceán. Problém je v tom, že nevíte absolutně nic. Nevíte, kdo je hlavní postava, odkud pochází, kam má namířeno, proč tam kde je. A tak nemáte šanci navázat nějaký vztah s hlavním postavou a je vám pak prakticky jedno co se s ním stane. Plusem je, že Robert Redford ukázal, že do starého železa nepatří a má ještě co dát. ()

Wormboy

Najlepsi "nemy" film poslednej doby. Je uzasne, ze si niekto v 21.storoci dovoli natocit mainstreamovy film s jednym hercom, bez dialogov a poslat tento film do kin. Nevidane. No a ked ten film bez problemov funguje od zaciatku do konca, nemozno konstatovat nic ine, len jedno velke DAKUJEM. ()

pakobylka

Stařec a moře ... mlčenlivý, leč vitální stařec a taktéž nemluvné, leč vrtošivé moře, které se rozhodlo předvést a plně rozvinout širokou škálu svých nálad, aby dalo vyniknout své nezměrné síle a energii. Jakoby chtělo ukázat, že záleží jen a pouze na jeho blahovůli a shovívavosti, zdali se osamělý mořeplavec vymaní z jeho chladné náruče. Neboť pro monstrózní přepravní plavidla je takový solitér pouhou bezvýznamnou tečkou na rozvlněné hladině - tečkou, která je pod úrovní jejich rozlišovacích schopností. Palec nahoru pro Roberta Redforda, který se doslava sžil se svou rolí ... v neuvěřitelných sedmasedmdesáti (!!!) letech. ()

andrii

Plavidlo s proviantem, co ho drží nad vodou. Živelný vějíř přírody mávne, potopí. Ale ne ratio. U člověka pro každé počasí, které jím přesto viklá, vyvrací ho. Mořem emocí. Moří muže - kormidelníka. Noa s vervou, bez vertiga, když vítr, vlny "přejedou" přes bytí.  Bez řečí. Znovu se pochlapí. Neskládá plachty. Hemingwayský pokračovatel, vytrvalec anabáze vůle. Za pomocnou rukou, z duše hlubin. ()

blitzer

Úžasný minimalistický film, který si po celou dobu vystačí s jedním hercem. O ztroskotání na moři bylo natočeno už nespočet filmů, ale asi žádný nebyl tak realistický jako All Is Lost. Chování hlavního hrdiny je dokonale racionální, avšak nikoli bezchybné - samozřejmě, vždyť je to člověk. To se mi právě líbilo, že nezačal panikařit, ale téměř vždy věděl, co má dělat ("fuck" zaznělo jen jednou). A co se týče herecké stránky, nezbývá, než před 77letým Redfordem smeknout. ()

Dawon

Vše je vskutku ztraceno aneb na posraného i hajzl spadne. Náš hrdina asi musel v minulém životě znásilňovat nevinné školačky a následně se koupat v jejich krvi, neboť množství smůly, které tady sklízí jinak vážně nevypadá moc fér. Tak trochu Gravitace na moři, která alespoň mě osobně oslovila mnohem víc a s Redfordem jsem jeho nekonečné trápení vážně prožíval a opravdu mu fandil. Tak trochu mu asi hrál do karet fakt, že si na rozdíl od Sandry Bullock odpustil záchvaty orgasmického hekání. Na závěr bych asi dodal jen to, že po shlédnutí Life Of Pi a All Is Lost v jeden den se pravděpodobně až do konce života budu vyhýbat námořní dopravě jako čert kříži a raději zůstanu věrný našemu městskému brouzdališti. ()

dr.fish

Musím říct, že jsem vydržel hodinu a pak už se mi na to vůbec nechtělo koukat. Nebylo to vůbec divácké, taková realtime záležitost, která je sice zarytá pod kůží, ale nedá se vydržet.50% ()

majo25

Komorný príbeh jedného človeka bez zbytočného priehrštia slov, neprikrášlovaný....taká one-man-show uprostred 'nekonečnej' prírody. Dráma v plnej kráse s kvalitne kúskovaným napätím. Netvrdím, že by som si nevedel predstaviť v roli aj iného herca ako Redforda, ale aj on plne obstojí. Záver so svetlom na konci tunela bol rozkošný. ()

mortak

Škoda, že scénarista podlehl nutkání symbolického konce (a vyberte si diváci), a že závěrečná třetina filmu založena na absenci něčeho, na co by zkušený námořník nikdy nezapomněl a měl to v záchraném člunu. Ale i přesto je tato variace na Starce a moře (i s chytáním ryb) uchvacující. ()

moviefilm

Bol by z toho veľmi pekný krátky film. S tým záverom, aký film má, by to skutočne bolo veľkolepé malé dielo. Takto je to veľmi dlhý a neuveriteľne nudný film, prehliadka Redfordových modrých očí. Vidieť film v rovnaký rok, ako Gravitáciu (ktorú som hádam jediný na planéte chápal ako metaforu života), čo je logické vzhľadom na rovnaký rok vypustenia do kín, je jedna z najhorších slabín tohto filmu. Nehovoriac o tom, že už Gravitácia mala svoje muchy a All is Lost je jej o dve triedy slabšia verzia vo všetkých ohľadoch. Či už v hereckom výkone hlavného predstaviteľa, výkone režiséra, kameramana, zvukára, či strihača. Navyše Gravitácia mala divákovi čo ponúknuť. Zážitok v 3D a dej vo vesmíre. All is Lost ponúka zážitok v 2D a dej na vode. Zívam nudou... ()

sator

měl umřít, nemusel by umírat v domově důchodců...🙈 Natáčelo se i v zálivu Santa Catalina u pobřeží jižní Kalifornie. Jedná se o stejnou lokalitu kde tragicky zahynula Natalie Wood, s kterou Roberta Redforda pojilo přátelství od doby jejich společného filmu Zakázaný majetek (1966). ()

Robert Redford si vyšlápne do hor

Robert Redford si vyšlápne do hor

06.05.2014

Legendární Robert Redford se v nedávné době objevil v dramatu Vše je ztraceno a comicsovce Captain America: Návrat prvního Avengera. Návrat na stříbrné plátno se mu očividně zalíbil, dnes totiž… (více)

Oscarové nominace 2014

01.01.2014

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

30.03.2013

Filmový svět čeká na Blackova Iron Mana 3 – čerstvé zprávy tvrdí, že film bude v Číně, kde se částečně i natáčel, uveden v mírně odlišné verzi, a nebude cenzurovaná, ale naopak, obohacena o další… (více)