Továrna

všechny plakáty
Krátkometrážní / Horor
Česko, 2008, 25 min

George Stobbart

Označenie "amatérský film" je v tomto prípade úplne výstižné. Ale chápem, že transvestita v nočnej košeli je v podstate desivá hororová postavička. ()

SOLOM.

Jste-li amatér a strašně moc byste chtěli natočit něco vlastního (jen máte téměř nulový rozpočet a vlastní kameru) – můžete se dát buď na domácí porno, pokud s tím bude váš protějšek souhlasit, no a nebo vezmete pár kámošů a natočíte si něco ve způsobu „Found footage“. Úspěch vám sice nezaručí ani jedna z variant, ale vy si alespoň splníte svůj sen a pobavíte se u toho. Otázkou je, zda se u toho bavit i diváci…V tomto případě jde o celkem neškodný kousek, který sice příliš kvality nepobral, ale našlo by se tu pár momentů, které v sobě měli zajímavou atmosféru…50% ()

honajz2

Šel bych níž o celou hvězdičku, kdyby to nebylo české a amatérské. Ale takhle nemohu neocenit jistou (a ne úplně špatnou) snahu napodobit zahraniční found footage vzory a i legenda o továrně mě tam taky potěšila, jelikož to aspoň nepůsobilo dojmem, jako by se tam ten duch zjevoval úplně nahodile. Navíc to na echt amatérské poměry nevypadá úplně blbě a třeba ten začátek mě i zaujal. Škoda jen, že je to pak až do konce dost velká nuda a nic pořádného z toho nevzejde (klasickému hororovému konci se to taky bohužel nevyhlo). Ale na české amatérské poměry to na slabé 3* podle mě ještě je. ()

martasdas

Na amatérskou tvorbu velice slušný počin. První část filmu byla hodně dobrá, konec už trošku pokulhával. Občas jsem ztrácel orientaci, od kterého z herců pochází záběr v té dané situaci, ale to zase tak moc důležitou roli nehrálo. Nicméně výsledný efekt to rozhodně mělo, další český, kvalitní, amatérský FF horor na vysoké úrovni. ()