Temný případ

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2014–2025), 31 h 7 min (Minutáž: 54–86 min)

Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Colin Farrell, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Vince Vaughn, Michael Potts (více)

Toto drama s Matthewem McConaugheym a Woodym Harrelsonem v hlavních rolích se soustředí na dva detektivy státní policie z Louisiany. Sleduje jejich osobní i profesionální vztah během sedmnáctiletého pátrání po děsivém rituálním vrahovi. Čím déle pátrání trvá, tím více se mění jejich životy a jejich partnerství dostává zabrat - každý z nich musí sám zjistit cenu odplaty a projít si ztrátou iluzí. V roce 2012 je znovu otevřen případ vraždy z roku 1995, na němž pracovali detektivové Rust Cohle a Martin Hart, kteří se mají znovu pustit do vyšetřování. Vše probíhá v současnosti prostřednictvím samostatných výslechů. Oba detektivové vyprávějí příběh svého vyšetřování, přičemž znovu otevírají nezhojené rány a začínají pochybovat o tom, že se jim podaří vyřešit případ bizarní rituální vraždy z roku 1995. Jednotlivé časové linie se rozcházejí a znovu sbíhají v roce 2012 a oba muži jsou opětovně vtaženi do světa, o kterém si oba mysleli, že je dávno pohřbený v minulosti. Ve chvíli, kdy poznají sami sebe i vraha, je jasné, že temnota je přítomna na obou stranách zákona. (HBO Europe)

Diskuze

DwayneJohnson

Tak u všech to jednoduše nejde, tak by bylo fajn, kdyby to bylo regulovatelné aspoň do jisté míry, ne? Nebo když nepochytáme všechny vrahy světa, tak se vysereme i na chytání těch, které chytit můžeme?

DwayneJohnson

Tak teď je tu taky kolem 50 adminů a všichni víceméně dobrovolníci. Stačilo by na to takových 5-10 dobrovolníků. Samozřejmě neříkám, projíždět diskuze u všech filmů. Ale udělat to třeba formou toho, že se prostě někdo ozve do pošty, že tady už je to k nesnesení, ať si na to admin posvítí. Zase tolik lidí by asi do pošty nepsalo, ale když už by někoho taková konverzace vyloženě srala, bylo by to aspoň nějakým způsobem nárokovatelné. Teď se nedá dělat nic, a tak není výjimkou, že je u filmy 100 stran diskuze a z toho 90 totálně off topic.

anderson (hodnocení, recenze)

Ked spamer napise, ze pozaduje aby admin mazal kazdu off topic diskusiu, tak je to naozaj schiza kolosalnych rozmerov.

barrahir , Enšpígl

barrahir: Mor na tebe :D

Enšpígl: Já paradoxně souhlasím, i když se toho taky účastním. Kdybych měl možnost konverzaci smazat, hned po jejím skončení bych to udělal, což by leccos řešilo, ale takhle můžu smazat jen svoje příspěvky a zůstane tu ještě nesmyslnější monolog schizofrenika trpícího samomluvou. Problém je, že nemáme žádné adminy, kteří by se zabývali regulací diskuzí, přitom by to mohlo fungovat celkem dobře - někdo by admina upozornil do pošty, že u toho a toho filmu probíhá OT debata, admin by se podíval, usoudil, jestli je natolik OT, že je hodná smazání, a pak případně zasáhl. Bohužel to tu nefunguje.

Enšpígl

Enšpígl (hodnocení, recenze)

Souhlas s wrestlerem, tyhle věčný spory dvou či více lidí v diskuzích u filmu jsou neskutečně otravný a ubíjející. Clověk sem přijde aby si přečetl něco k dílu a místo toho vidí v mnoha filmových diskuzí nesmyslné přeměřování pindíků. Pokud jde o Temňák tak jako u první serie doporučuju opakování projekcí jednotlivých dílů , které jsou o detailech.

barrahir

barrahir (hodnocení, recenze)

Jen tak mimochodem, to se tu ještě neřešilo, neměla by druhá série mít vlastní profil? Jerry by se k tomu mohl vyjádřit. :D :D

anderson

Ani jsem ten tvůj příspěvek nezačal číst, bohužel pro tebe a tvoje ego mám na práci důležitější věci, než se dohadovat s nějakým lobotomovaným uživatelem. A jak už jsem ti jednou někde psal - je zajímavé, že se účastním pravidelně několika diskuzí na ČSFD už několik let, a problém tohoto typu jsem měl zatím jen s tebou. Na tom uuurčitě nic nebude :)

na příspěvěk reagoval anderson

Uživatel jerry12 smazal svůj příspěvek.

Alena77

Alena77 (hodnocení, recenze)

: )))

Tak se necháme překvapit,

Prostě mě to jenom napadlo, že zrzavé vlasy k zrzavým vlasům + ta věta ,, My se pokoušíme o IVF" vyzněla jako kdyby Ray Frankovu manželku znal.

Rozhodně jsme tady nechtěla vyvolat nějakou negativní debatu. : ))

anderson (hodnocení, recenze)

jerry12

Ty si uplne na smiech clovece. Asi naozaj trpis nejakou poruchou a to nielen poruchou vnimania. Ja som jednak nereagoval na teba, ale to ty si s vervou napisal reakciu na moj komentar. Osobne utoky som takisto nepisal ziadne a uz vobec nie na teba, nakolko si mi ukradnuty. To az ty si prikvitol svojimi bludmi o narcizme a inych tvojich psychoblaboloch, ktorymi si tu zaplevelil poslednych cca 100 stran. A uplnu korunui si tomu nasadil tym pokusom o vysvetlenie toho, ze si nepochopil ani najzakladnejsiu dejovu liniu pribehu, na ktoru by clovek s tvojim IQ (resp. clovek, ktory si o sebe namysla ze ma nadpriemerne IQ) prisiel aj bez 30 uvodnych minut (nieto bez 15).

na příspěvěk reagoval jerry12, jerry12

phoebe79

phoebe79 (hodnocení, recenze)

DwayneJohnson

Taky mi to tak vyznělo, že je to současný přítel jeho bývalky, co vyzvedával kluka, na druhou stranu nikde nebylo řečeno, že je to současný přítel bejvalky, a ani bejvalka ofiko vidět nebyla, takže je opravdu možné vše, nicméně právničku mu doporučil sám Vince, takže by asi těžko šel proti svý současný partnerce, leda by to dělal úmyslně...no konspirací můžem vytvořit dost haha..

kiros179

kiros179 (hodnocení, recenze)

DwayneJohnson

já si jenom nejsem jistý, jestli to byl partner jeho matky, nevím možná mě to uniklo - ale nevybavuji si že by to tam někdy bylo. tzn mohl být řidič / příbuzný, jak už tady bylo také zmíněno? aneb, ať se teorie šíří :))))

na příspěvěk reagoval DwayneJohnson, phoebe79

anderson , DwayneJohnson

Ono totiž kdyby anderson nebyl takový ten typ, co nejraději ze všeho hned útočí osobními urážkami a soudy, tak by se třeba mohl v klidu zeptat, "a ty jsi nevnímal ten začátek?" a já bych mu naprosto v klidu odpověděl, že vnímal, ale jelikož jsem koukal na HBO GO, které bylo asi docela dost přetížené, tak prvních zhruba 15 minut mi běželo hodně sekaně, takže jsem poměrně velkou část dialogů nepochytil a zatím jsem neměl čas podívat se znovu. Tak proto ta moje neuvěřitelná a donebevolající nevědomost, proto ta moje grafomanie a porucha vnímání - jen proto, že jsem nezpozoroval jednu větu, kvůli které mi unikla část příběhu. DÍKY andersone, odteď jsem ti nadosmrti zavázán, žes mě dohnal k tomu zjištění, že se mnou něco není v pořádku.

Torrs

Torrs (hodnocení, recenze)

Alena77

Akože tá čo je s Vincom? určite nie. Jeho manželka sa s ním rozviedla a teraz žije s tým chlapom, s ktorým sa stretol Ray pri škole.

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb