Temný případ

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2014–2025), 31 h 7 min (Minutáž: 54–86 min)

Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Colin Farrell, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Vince Vaughn, Michael Potts (více)

Toto drama s Matthewem McConaugheym a Woodym Harrelsonem v hlavních rolích se soustředí na dva detektivy státní policie z Louisiany. Sleduje jejich osobní i profesionální vztah během sedmnáctiletého pátrání po děsivém rituálním vrahovi. Čím déle pátrání trvá, tím více se mění jejich životy a jejich partnerství dostává zabrat - každý z nich musí sám zjistit cenu odplaty a projít si ztrátou iluzí. V roce 2012 je znovu otevřen případ vraždy z roku 1995, na němž pracovali detektivové Rust Cohle a Martin Hart, kteří se mají znovu pustit do vyšetřování. Vše probíhá v současnosti prostřednictvím samostatných výslechů. Oba detektivové vyprávějí příběh svého vyšetřování, přičemž znovu otevírají nezhojené rány a začínají pochybovat o tom, že se jim podaří vyřešit případ bizarní rituální vraždy z roku 1995. Jednotlivé časové linie se rozcházejí a znovu sbíhají v roce 2012 a oba muži jsou opětovně vtaženi do světa, o kterém si oba mysleli, že je dávno pohřbený v minulosti. Ve chvíli, kdy poznají sami sebe i vraha, je jasné, že temnota je přítomna na obou stranách zákona. (HBO Europe)

Diskuze

NightPorter (hodnocení, recenze)

jinak je mozny, ze zaverecna prestrelka zanecha ztraty na obou stranach a na zahradnika se zapomene, ten pak bude zastrihavat travnicky az do smrti smrtouci a v zaverecny scene se na nas pousmeje, ale to uz tu taky bylo tisickrat, tak to snad tak nebude :-D

na příspěvěk reagoval phoebe79

Camulator

jasan no. ja bych akorat nebral tolik ten argument, ze kdyz to hodnoti vic lidi, tak ze je to lepsi... to ze je neco mainstreamovy a dostalo se to k vice lidem, by nemelo prevazit to hodnoceni, kdyz procenta sou jinde...

ale zas, kdyz se nad tim zamyslim, tak to bohuzel asi jinak nejde, pac pak by tu moh bejt serial, co videli jen 2 lidi, dali 5 hvezd a tim to ma 100% a je prvni... to by byla kravina

Camulator (hodnocení, recenze)

NightPorter

Já měl za to (vyvratitelná domněnka), že ten vyčítavý příspěvek z 13:15 byl na mě, když jsem řekl, že si podle mě true detective vyšší postavení, než 5. nezaslouží, tak jsem ti to vrátil stejným způsobem v reakci na tvoje 13:20. :) Nic ve zlém samozřejmě, já souhlasím, že každý to má jinak a taky jsem v prvé řadě nikde nepsal, že tak jak to vidím já to musí vidět i všichni ostatní. Pokud jsem to pochopil špatně, pak se omlouvám.

na příspěvěk reagoval NightPorter

Camulator

ale vzdyt ja tomu 5 hvezdicek dal... ale pokud to myslis tak, ze mam ve svejch oblibenejch poradi jaksi jiny, tak mas pravdu :-) kazu vodu a lemtam arguse :-) ale ono je tech serialu proste moc a ty pratele, trpaslik a dalsi mi prirostly k srdci, tak jeste nevim, kam to true detective ve svy topce narvu :-/

Nepoviem

Pokud by se udelali zvlast serialy dramaticky a zvlast sitkomy, tak asi jo.

Pokud se to ale musi brat vsecko dohromady, tak u me by stejne prvni mista pozraly sitkomy... tohle bych rad videl na tom 1. miste aspon na chvilku, kdyz uz ty Pratele se tam neprobojujou...

NightPorter (hodnocení, recenze)

ja myslim, ze to stihnou, precijen hodina je docela dlouha doba. ve filmech musite stihnout vse odvypravet do 2., tady uz sme 7 hodin videli, mame vsechny indicie, a ted se to jen propoji a zavrsi.

ja naopak dycky koukam na cas a pripada mi ta hodina desne dlouha, jak jsem zvyklej z 20min serialu... takze bych se toho nebal, oni to stihnou.

na příspěvěk reagoval jerry12

Madsbender

Madsbender (hodnocení, recenze)

HocKto

No z trailerov vyzeralo že posledná epizóda bude nadupaná ako žiadna iná... okrem toho si myslím že o samotných vyšetrovateľoch už povedali tvorcovia všetko, čo chceli, takže sa pôjde tvrdo po finálnom rozlúsknutí. Dá sa to v pohode, ak do toho neprihodia 300 odbočiek.

HocKto

HocKto (hodnocení, recenze)

fakt som zvedavy, ako to v poslednej casti chcu vsetko natlacit do tej necelej hodky... pri tempe, akym ide serial celkovo ale hlavne riesenie samotneho pripadu, by to chcelo este tak 1-2 casti navyse... inak myslim, ze celkove vyriesenie kto, ako, preco atd nebude nijak sokujuce ani nic podobne a hlavnou devizou TD tak ostane atmosfera a herecke vykony

na příspěvěk reagoval Madsbender

NightPorter (hodnocení, recenze)

mimochodem, zazracna planeta? wtf? proc to neni nekde v dokumentech? pak to tam zabira misto originalni seriovy tvorbe. stejne tak vsichni ti stupidni hitlerovo muzi, jako by nestacilo, ze CT2 v podstate od doby, co sem se narodil, a mozna este dyl, nedava kazdej den od 8 nic jinyho, nez hitlera, to se za dejiny lidstva nic jinyho nestalo? a tes je to este nacpany v zebricku :-/ ja bych to pekne proskrtal. nebo jim udelal zvlastni sekci dokumentarni serialy a hrany serialy.

na příspěvěk reagoval Camulator, Nepoviem

NightPorter (hodnocení, recenze)

Bratrstvo u me neni ani v 1. desitce, takze co tobe pripada spravedlivy je celkem fuk. kazdej to ma jinak... a to ze to este nevidelo nebo nehodnotilo 30 tis+, neni chyba toho serialu.. takze supla na 1. misto, ale honem!

Martas81 (hodnocení, recenze)

Camulator

tak já ti napíšu jak by vypadal muj žebříček první pětka (seriály , které jsem viděl) 1. místo True Detective  2.GoT 3.Sherlock 4.House of Cards 5.Bratrstvo neohrožených  :-)

Camulator (hodnocení, recenze)

Martas81

To už mi připadá moc. Seriál je to bezpochyby výtečný, ale takové 5.-10. místo mi připadá adekvátnější. Doufám, že Bratrstvo to nepřeskočí a že už co nejdřív začne působit síla počtu hodnocení, která to postavení v žebříčku zase trochu rozumně srovná.

na příspěvěk reagoval Martas81

Martas81 (hodnocení, recenze)

Tak už je to 3.nejlepší seriál a o jednu desetinu je to před Bratrstvem :-) .

7 díl parádní  , zatím u mě , ale vede 5 díl.

Jardus

Jardus (hodnocení, recenze)

Woojta

Ne v promu, ale na té videokazetě, 5 jich je vidět, 1 kameraman, 2 drží každý jednu nohu a jestli ještě drží každý jednu ruku tak 10

Frkyn

Frkyn (hodnocení, recenze)

vlcince

Vypadá to že ano, i na IMDB to tak je, taky bych raději viděl třeba dvě hodinky, ze začátku pomalejší tempo, nějaký odpovědi, pak to zrychlí, ale raději bych nechal pár věcí otevřených, ale zase ne moc, jinak tady z toho někteří nebudou spát a budou vymýšlet další a další teorie :D

vlcince

vlcince (hodnocení, recenze)

Posledný diel bude mať tiež do hodiny ako doteraz? Tu sa bojím či to nebude málo, predsa  len je tam toho strašne veľa čo treba odhaliť a ukázať, aby to celé zapadlo do seba. Asi by sa zišli ešte 1 - 2 časti, ale verím, že tvorcovia to majú prepracované až do konca.

na příspěvěk reagoval Frkyn

Woojta

Woojta (hodnocení, recenze)

A podle čeho jste poznali, že jich je deset minimálně? Já v tom promu nic takovýho nevidím

na příspěvěk reagoval Jardus

phoebe79

phoebe79 (hodnocení, recenze)

jerry12

Lone Star jééé, tak to si i nalepim na plechovku z Lidlu k závěrečnýmu dílu:) Takže sekač je jednim z bastardů Tuttla guvernéra? A zjizvenej to samý, prostě bastardí dětičky aneb vraždí celá rodina...plus další...No o tom uzavření, je fakt, že ty dohady apod. jsou na tom fakt skvělý, ale zase nevim, jestli by mě to nemrzelo na druhou stranu..Nicméně jsem ráda, že teorie o Martym pravdivý nejspíš nebudou,...to bylo hádek se známejma,,...No jsem napnutá na konec...

na příspěvěk reagoval NightPorter

Uživatel phoebe79 smazal svůj příspěvek.

barrahir

barrahir (hodnocení, recenze)

Stejně je to pech, Errol je evidentně jeden z mála, kterej se chce s policajtama vykecávat a oni na něj vždycky nemaj čas. :D

na příspěvěk reagoval KevSpa

Uživatel barrahir smazal svůj příspěvek.

barrahir

barrahir (hodnocení, recenze)

jerry12

Taky mě napadlo, že těch 5 mohou být "ti mladší" spolužáci z té fotky a jejich bohatý tatíkové je krejou.

Audrey je ale starší, ne? Čili pokud se objeví a mladší ne, tak by to opravdu mohlo ukazovat na ní.

jerry12 (hodnocení, recenze)

vlcince , barrahir , Jardus , Bingos

vlcince: Starší dcera se v příštím díle objeví, mladší ne. Takže, jestli nás náhodou tvůrci netahali za noc, abychom uplétali teorie o angažovanosti Audrey a nakonec v tom bude Maisie...

barrahir: Ten kult je určitě širší, těch 5 bude možná něco jako vůdci smečky.

Jardus: Spíš bych řekl naopak. Těch 5 jsou jen "šéfové", kteří zadávají úkoly, a zbytek vraždí

Bingos: 1x03

05.10.2023

Blade naverboval scenáristu Temného případu

Blade naverboval scenáristu Temného případu

29.04.2023

S blížícím se začátkem natáčení nového Bladea přichází nyní zpráva, že na projektu už pár týdnů pracuje také scenárista a vůbec tvůrce seriálové antologie Temný případ Nic Pizzolatto. Pizzolatto… (více)