Temný případ

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2014–2025), 31 h 7 min (Minutáž: 54–86 min)

Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Colin Farrell, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Vince Vaughn, Michael Potts (více)

Toto drama s Matthewem McConaugheym a Woodym Harrelsonem v hlavních rolích se soustředí na dva detektivy státní policie z Louisiany. Sleduje jejich osobní i profesionální vztah během sedmnáctiletého pátrání po děsivém rituálním vrahovi. Čím déle pátrání trvá, tím více se mění jejich životy a jejich partnerství dostává zabrat - každý z nich musí sám zjistit cenu odplaty a projít si ztrátou iluzí. V roce 2012 je znovu otevřen případ vraždy z roku 1995, na němž pracovali detektivové Rust Cohle a Martin Hart, kteří se mají znovu pustit do vyšetřování. Vše probíhá v současnosti prostřednictvím samostatných výslechů. Oba detektivové vyprávějí příběh svého vyšetřování, přičemž znovu otevírají nezhojené rány a začínají pochybovat o tom, že se jim podaří vyřešit případ bizarní rituální vraždy z roku 1995. Jednotlivé časové linie se rozcházejí a znovu sbíhají v roce 2012 a oba muži jsou opětovně vtaženi do světa, o kterém si oba mysleli, že je dávno pohřbený v minulosti. Ve chvíli, kdy poznají sami sebe i vraha, je jasné, že temnota je přítomna na obou stranách zákona. (HBO Europe)

Diskuze

erased

erased (hodnocení, recenze)

jerry12

já ti nevim, mě zaujala už jen tím, že vydržela s Rustem takovou dobu. A ta vystřižená scéna myslim dokazuje, že úplně blbá nebyla, takže by prostorem nemrhala (narozdíl od věčného děvkaření Woodyho, které se dalo pochopit naporvé)

KlonyIlony

KlonyIlony (hodnocení, recenze)

řešilo se tu už to proč Rust v první a poslední epizodě řekne, že cití hliník a popel, což mu připomíná něco z dřívějška? někdo to vysvětluje tak, že se jedná o nespolehlivé vyprávění: Rust při výslechu hulí a hraje si s plechovkami, potom se mu to nějak vetře do vyprávění… nevysvětlovalo by to ale zmínku v poslední epizodě. Možná tam to má být spíš už jako vyfikundace.

na příspěvěk reagoval jerry12, NightPorter

jerry12 (hodnocení, recenze)

9/11 mě taky fascinuje, akorát je tak fanaticky jako JFK. Nicméně tam je taky řada nesrovnalostí, který nikdo nevysvětlil (resp. vysvětlil tak, že 99,9% veřejnosti to jako vysvětlení stačí; mně ne).

NightPorter

Neměj strach, o tom mám taky jistou teorii. Ale to jsou diskuze spíš ke kafi, než na internet, protože pak z nich mám vždycky křeče v prstech :D

jerry12

no. chte nechte mi vzdycky pri reseni kennedyho vyvstane i otazka - pokud byli schopny sejmout prezidenta, aby mohli dal vesele valcit a protacet miliardy ve zbrojarskym prumyslu, myslite, ze by jim vadilo par set lidi v jiste budove, proslavene uvodni znelkou Pratel???

NightPorter

Chytří jasno mají. Americká vláda taky. Záleží, ke komu se přidáš. Lidi vládám věří. To je ta hloupost společnosti. CIA má parádní argumenty, proč to bylo tak, jak tvrdí. Ale když to zkoumáš důkladněji, tak ty argumenty mají víc trhlin, než aby byly reálný...

jerry12

to jako fakt? garrison a vsichni ty lidi, co vyslichal fakt byli? to jako neni pak co resit, ne? proc teda porad po 50 letech neni jasno?

Abes

Neumim pískat :D A tuhle už jsem někde našel, ale nepřijde mi to jako ona. Je podobná, ale podle mě to neni ono.

NightPorter (hodnocení, recenze)

raci mi rekni co ten JFK, uz to mam skoro dokoukany. jako vybornej film, uzasny obsazeni, jen je tezky se v tom orientovat, hrozne moc jmen... kazdopadne by me zejmalo, na kolik je ten scenar vymyslenej a nakolik vychazi z materialu, kery nekde stone vystoural? co ta enklava buziku? pesci, t.l. jones a bacon? co ten sutherland? jsou to uplne smysleny postavy, nebo existovali? to by bylo hodne husty.

jerry12

boze jen to ne, tu hnusku nemuzu ani cejtit... kdyz uz nekdo z house of cards, tak jedine robin!!! jako starsi drsnou zkusenou detektivku!

jerry12 (hodnocení, recenze)

Mimochodem, Kate Mara se nějak podezřele rozpovídala na Twitteru o True Detective Season 2. Že by? To bych si přál :))))

na příspěvěk reagoval NightPorter, barrahir

jerry12 (hodnocení, recenze)

Jinak 93,7%? To jsme hodně klesli. NIGHTPORTER, udělej s tim něco!

jerry12 (hodnocení, recenze)

Kdokoliv z vás mi zjistí, CO SI TO KURVA TEN ERROL PÍSKÁ ZA PECKU U TOHO MALOVÁNÍ ŠKOLY V 1X08, budu vás nadosmrti milovat!!!

na příspěvěk reagoval Abes

05.10.2023

Blade naverboval scenáristu Temného případu

Blade naverboval scenáristu Temného případu

29.04.2023

S blížícím se začátkem natáčení nového Bladea přichází nyní zpráva, že na projektu už pár týdnů pracuje také scenárista a vůbec tvůrce seriálové antologie Temný případ Nic Pizzolatto. Pizzolatto… (více)