Reklama

Reklama

VOD (1)

V dobách rytířů bojujících za čest žije Raiden (Clive Owen), padlý válečník, který musí povstat proti zkaženému sadistickému vládci, aby pomstil svého zneuctěného mistra Bartoka (Morgan Freeman). (Magic Box)

Videa (2)

Trailer

Recenze (159)

Eragon93 

všechny recenze uživatele

Poslední rytíři jsou koukatelnou jednohubkou, to ano. Bohužel je sráží dlouhá stopáž a skoro až plytký příběh, herci se nemohou opřít o své postavy a tak i takový Morgan Freeman (dobře..byl ve filmu asi 20 min) zapadá do šedi průměru. O moc radši si pustím velmi podobný film Král Artuš (též Clive Owen). ()

Beckett51 

všechny recenze uživatele

Prvně chci napsat, že zvukař by zasloužil análně zprznit kaktusem a ananasem najednou, protože tak posranej zvuk v soubojích jsem už dlouho neviděl. Řinkot zbraní připomíná přebírání příborů ve školní jídelně a sekání mečem do lidského těla něco mezi klepáním vepřového masa z Alberta a trháním nevyvinutých stoliček u uslintaného bezdomovce. Na druhou stranu soundtrack je naprosto špičkovej (ironie, že?) a dovolil bych si říct, že za dlouhou dobu nejlepší, co jsem slyšel v tomto žánru. Výprava ač minimalistická, tak přesto svým (zasněženým) způsobem neuvěřitelně atmosférická a epická. Clive Owen ukázal, že jeho studna herectví se po několika nepříliš povedených filmech opět naplňuje a scénář taky neni úplně marnej (ač tak dle mýho bylo pár děr, ale možná to bude tim, že se mi nechtělo přemejšlet). Původně zamýšlené čtyři hvězdy nakonec měním na pět hvězd, kvůli naprosto dokonalé závěrečné scéně, která mi způsobila srdeční hrknutí a to se mi stalo naposled hodně dávno. ()

Reklama

korbitch22 

všechny recenze uživatele

No vidíte to, nepotřebujete ani 200 miliónů dolarů, abyste natočili pohodovou historickou fikci, která není úplně tupá a prázdná (ahoj, 47 Ronin).Clive Owen se nějak vytratil z výraznějších filmových projektů a já sem mrtě rád, že sem ho konečně viděl zase v nečem sledovatelném.Scénář má sice asi takovej smysl jako manuál k japonskýmu videu, ale dialogy nervou uši, je to natočený dobrou kamerou, má to výpravu, herecký výkony a děj i akce baví, což je absolutně diametrální rozdíl od totálně vymletý pičoviny s Rodenem Sword of Vengeance.Deo raseuteu naitsu sice velkou díru do světa neudělá, ale filmařsky je to velice dobře zvládnutý béčko, co kvalitou předčí podobné filmy (Outcast, 47 Ronin, Sword of Vengeance) rozdílem třídy.Určitě vás pobaví i štěky našich herců, nejvíc mě asi rozbila Issová, která tam jednou brečí, po druhý brečí a na konci se směje, výborně Klárko.Pohodovej filmeček.70%. ()

Ellmariachi 

všechny recenze uživatele

Na doporučení jednoho z mých nejlepších kamarádů jsem se prostě musel podívat na Poslední Rytíře. C. Owena mam rád tak se šlo na to. Filmu škodí dvě věci. První je ta, že na to jak se zde jiskří z čepelí a šermuje, je příliš málo vidět z šermířského umění herců. A to nemluvím o téměř absenci krve. To důležitější ale je, že se skoro půl filmu nic neděje. Tedy ono se děje, ale je to dělané poněkud bez nápadu a fádně. Poslední třetina ale nastolí úplně jiné tempo. Dokonce zahraje i na city.za to dávám 72 procent. Film určitě stojí za to. ()

Mlle 

všechny recenze uživatele

Průměrný snímek s nadprůměrným hereckým obsazením a celkem dobrými nápady. Dialogy jsou zdařílé, místy (zejména s přihlédnutím k typu filmu) působivě inteligentní, jindy slouží věci cti a jindy zase vtipu. Herecké obsazení není úplně tradiční a rozhodně zaujme. Na výpravě a efektech se nešetřilo (na koprodukčních platech možná ano). Vpodstatě jde o konglomerát amerického béčka a asijských bojůvek s velkorysou náloží starého dobrého evropského patosu a se špetkou bollywoodského nádechu, ovšem v ryze maskulinním podání. Poměrně vynalézavý film o kořenech cti a pomsty slibuje ale na začátku přece jen o trochu víc, než nakonec nabídne. Za chybu považuji přílišnou virtualitu, malou životnost, jakoby se celý příběh odehrával v herních kulisách a postavy byly jen hráči v počítačové hře. Je ale potěšující, že čest a mužskou hrdost, jež se linou scénářem coby přísný ústřední motiv, někteří tak postrádají, že stále vzniká potřeba podobného filmu. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (3)

  • Ačkoliv to tvůrci snímku veřejně nepřiznávají, během tvorby filmového snímku se nechali přímo inspirovat dnes již legendárním a jen těžko překonatelným příběhem japonských róninů, tzn. samurajů bez svých pánů, mstících se na uchvatitelích právě za smrt svého pána, Genroku Akō incident (元禄赤穂事件). Tehdy, v osmnáctém století, byl příběh zaznamenán neznámým učencem, který jej exemplárně interpretoval jako absolutní oddanost samuraje vůči svému pánu, tzn. absolutní znak samurajského kódu Bushidō (武士道). Do této doby se popularizovanému příběhu dostalo velkého množství filmových, televizních, divadelních a dokonce i rádiových zpracování. Mezi nimi vynikají filmová zpracování Shijushichinin no shikaku (1994), Chushingura - Hana no maki yuki no maki (1962), Daichūshingura (1971), The Fall Of Ako Castle (1978), či operetní zpracování Chūshingura autora Shigeaki Saegusa z roku 1997. (Conspi)
  • FIlm se natáčel částečně i v České republice, a to především na Křivoklátě, v Doksanech, Kladrubech, Praze či na hradě Rábí.Celý závěrečný útok na zámek a cesta bludištěm z křoví se natáčel na zámku Dobříš. (Beckett51)

Reklama

Reklama