Ninja 2: Pomsta

• USA Ninja: Shadow of a Tear (více)

Těhotná manželka mistra bojových umění Caseyho Bowmana byla zavražděna. Ztrátou zlomený Casey pomalu ztrácí důvod žít, dopředu ho žene jen neuvěřitelně silná touha po pomstě. Bowman se domnívá, že vrahem milované ženy je obávaný mafián Goro. Na pohřbu se setká s bývalým studentem Nakabarou, který mu nabízí trénink ve své škole bojových umění v Thajsku. Zprvu to odmítá, pak se rozhodne, že tam odjede. Při jednom zápase s Nakabarovým studentem Casey ztratí nervy a začne útočit skutečnými údery. Nakabara ho nabádá, že se musí naučit ovládat své emoce. Aby byl Casey schopen vypátrat a porazit svého protivníka, musí povýšit svoje bojové schopnosti na novou úroveň. (Nova Cinema)

Flipnic

Neskutečnej nářez!! Neskutečnej peckoidní martial arts nářez, kterej mi po dlouhý době dal úplně všechno, co jsem od dětství na těchto filmech miloval!!!! Adrenalin mi tekl ušima, rval sem si vlasy nadšením!!! Jednoznačně se jedná o nejlepší Florentainův film a stejně tak Adkinsnův... První Ninja (2009) byla srajda (pro mne 3/5). Takhle měl vypadat už první počin těchto dvou kámošů. Zapomeňte na původního Ninje, zapomeňte na všechno, co jste od Adkinse viděli ... tohle je ta opravdová MARTIAL ARTS řežba nejtěžšího kalibru s pořádným rozpočtem, excelentním lookem, minimálním střihem (!!!!!), brutalitou, souboji všech možných bojových stylů, pořádná porce pomsty, a navrch i souboje se zbraněmi, které se překvapivě skvěle povedly a vůbec mi nevadily, naopak jsem čuměl jak puk, co to tam Adkins vyvádí s mečem, tyčí, kálí sticks, noži, hvězdicemi, řetězem, ninjovskými srpy (oficiálně nejbrutálnější zbraň ninjů ...) a já nevím čím vším ... Ale nemyslete si, že když vyjmenovávám všechny ty zbraně a ještě jsem jich dost opomněl, že je to nějaká vyloženě ninjovská řežba. Kdepak, zbraně jsou zde zastoupeny tak z 20% fightů a zbylých 80% fightů si dává Adkins v dokonalé ... a tím myslím DOKONALÉ (!!!!) choreografii soubojů, jaké jsem neviděl opravdu hodně dlouho, nepočítám-li asijskou pecku Special ID (2013) s konkurentem Donnie Yenem ... K ději není moc co popisovat. Adkinsnovi jako učiteli v DOJO zabijí v noci těhotnou manželku a od té chvíle se nastartuje akce tak, že Adkins řeže všechny a všude (jíné dojo školy, ulice, hospody, vězení, prales, základna mafiánů, ...) !!! Mezi jednotlivými akcemi není ani 5 minut přestávka!! Maximálně 2 minuty na posun v ději a opět řežba a opět ...a divák mého typu jen třeští oči a nechápe, kolik soubojů, technik, stylů, Adkins i jiní kaskadéři předvádí ... kolik jich složil se nedopočítám a podle traileru jsem opravdu tohle, tak strašnej masakr, nečekal. Adkins je jak nezastavitelný tornádo, který uhání šíleným tempem po celou stopáž filmu a masakruje tak obrovský počet nepřátel, že to nejde v té rychlosti ani "počítat" ... Finále je pak vygradované do té nejvyšší TOP martial arts filmové kvality, kdy se Adkins utká se třemi zásadními záporáky po sobě a musím uznat, že Ti opravdu umí (!!!). Úžasné souboje na jaké jsme zvyklí z Undisputed 2 a 3, ale co se týče souboje s Kanem Kosugim, to jsem šel už prostě do kolen!!! Kane Kosugi je syn opravdového japonského velmistra v bojových uměních, zejména "ninjitsu", který trénoval svého syna již od dětství a obsazoval ho do svých "ninja Béček". Zde pak zkušené oko spočine právě na Kane Kosugim a musím uznat, že ten týpek je ještě lepší, než Adkins ... Prostě tréning od velmistra od 4 let se nezapře a ať je Adkins sebelepší a osobně ho zboňuju, na Kaneho by neměl ...Ještě bych se zmínil o některých detailech již pro zasvěcené uživatele do bojových umění ... Adkins je ďábel,co se týče souboje nohama, stejně tak je perfektní na zemi a v lámacích technikách rukou, páky, vykloubení atd. Co mu ale evidentně chybí je průprava boje holýma rukama. Nechci tvrdit, že by nebyl dobrý, ale srovnávám s jinými mistry (Donnie Yen, Tonny Jaa a Iko Uwais jsou větší praktici a jejich styl boje rukama Adkinse přesahuje o mnoho levelů ...). Ale to jen tak na okraj, ty parádičky a brutální kopance, které Adkins rozdává, jsou jak kopačky od koně a asi by běžného člověka zabily... :-) Jinak tohle je film pro příznivce martial arts a filmů o pomstě, je to oslava 80.tkových ninjovských filmů s Dudikoffem a Sho Kosugim ... a je to oslava výtečná, je to vybroušený diamant!! Nejde mi nesrovnat s nedávno vyšlým konkurenčním martial arts flickem Special ID (2013) s Donnie Yenem. Nikdy jsem si nemyslel, že to takto dopadne a kdybych se vsadil, tak bych prohrál, ale Ninja 2 překonává Special ID ... a to klobouk dolů, že se amíci zmohli na takovou megabombu ... Teď už jsem shlédl "ty běžné" očekávané martial arts flicky a nemůžu se dočkat dalších dvou, a to SOUBOJ TITÁNů -> Tonny Jaa (Tom Youm Goong 2) versus Iko Uwais ( The Raid 2: Berandal) ... Uvidíme ... ;-)) () (méně) (více)

T2

Rozpočet $2,6miliónaTržby Celosvetovo $543,000▐ Scott Adkins je herecky takmer v tej istej polohe v každom filme ale dobre, pre daný žáner akčný béčkový film to je vyhovujúce, príbeh klasický nástrel, kde nie je čím prekvapiť ale pokiaľ pozrieme na akciu tak tu sa dá pochutnať, akčné kúsky sú prevažne dobre nasnímané a majú slušný zápal, choreografiu, neomrzia ani na x-krát /60%/ ()

DEXTER099

Druhý díl Ninjy není o nic slabší než jednička a ještě k tomu podle mě přibylo více akčních scén,které mají svojí choreagrafii dobře udělanou.Je mi sympatická asijská kultura (jak historie,jídlo, tak např. ninjové) takže když k tomu vemu ještě v hlavní roli Scotta Adkinse,který mi čím dál více připadá jako nástupce Jeana Claude Van Dammeho tak nemohu jinak než za mě celkově 85% a pět hvězdy. ()

kinghome

Scott Adkins pořád umí, jeho choreografie a boj jsou naprosto precizní a úžasný. Jako film to je takový průměr, klasický příběh o pomstě, ale o tom to vůbec není. Tady jde o to, aby byli boje dynamický a pořádně promakaný, což se tady povedlo na jedničku. Dokonce si Florentine neodpustil jeden zvrat na konec, který se tam kupodivu hodil a já si nemusel ťukat na čelo, jaká to byla blbost. Ono jde vidět, že Florentine se příběhem nikdy moc nezabýval a jde to znát na všech jeho filmech, naštěstí se Ninja: Shadow of a Tear povedlo a já jsem spokojenej. ()

TheDarKnig

První setkání s vražednou mašinou Adkinsem (no, dobrá, byl jsem s ním už i v Exp2, ale abych řekl pravdu, ten film byl po většinu akce tak mdlý, že mi asi zcela unikl.. vážně, musel jsem si dohledat, kdo to vlastně byl a i pak jsem si nevzpomněl, jaký boj to s ním vlastně byl) a pravděpodobně jsem si lépe vybrat nemohl. Soudíc ze screenů Undisputed série, tam hraje nějakou zarostlou mlátičku, vězeňského typu, takže nebýt toho, že vím, že to byl i tady on, málem bych ho nepoznal. A to by byla škoda. Protože i když nedosahuje kvalit některých asijských monster, na Evropana doslova vyráží dech. A min. v tomhle filmu by se před ním opravdu měly všichni zlovolní či podivní šikmoocí padouši rychle klidit z cesty. Naneštěstí, nikdo tak nečiní, všichni k své velké smůle. Po stránce soubojové a choreografické tedy hezká jednička. Nicméně, finále mi přišlo značně odbyté, rozhodně chybělo více „ninja“ projevů, tedy zabíjení buď někde ze střechy nebo pomocí těch krásných serepetiček a příběh byl opravdu zase nepřekvapivě banální až to někdy bolelo. Herecké výkony netřeba ani zmiňovat. Navíc to přes hezkou akci nepředvedlo dostatek nápaditosti a využití zajímavých prostředí taky nebylo dotaženo do konce. Ve finále tedy hezká trojka. 6/10 ()

• Natáčanie filmu prebiehalo v Thajsku a jeho metropole Bangkok. (MikaelSVK)
  • Bojovú choreografiu súbojov mali na starosti Tim Man a Brahim Achabbankhe, pričom prvý menovaný si vo filme zahral postavu Myata. (m.a.t.o.)
  • Nôž, ktorý používajú dvaja útočníci v scéne, kde chcú ukradnúť Caseymu (Scott Adkins) prívesok, je japonský obradný nôž Tonto. (m.a.t.o.)