Během jediného dne je město Silverton zpustošeno nebývalým náporem tornád. Celé město je vydáno na milost a nemilost nevypočitatelným smrtonosným větrným smrštím a podle předpovědí má to nejhorší ještě přijít. Většina lidí hledá bezpečný úkryt, zatímco jiní utíkají k větrnému víru a sledují, jak blízko k tornádu se dostane lovec tornád, aby pořídil snímek, který se podaří jen jednou za život. Příběh je natočen očima a objektivy profesionálních lovců tornád, amatérů hledajících vzrušení a odvážných obyvatel města. Film V oku tornáda vás vrhne přímo do oka větrné smršti a prožijete ty nejextrémnější podmínky, jaké nám matka Příroda dokáže připravit. (Warner Bros. CZ)

Fiftis

Into the Storm je podozrivo kratučké dielo. 90 minút aj s titulkami slúži ako varovanie, že scenáristi sa síce mali popasovať so situáciami, kde by hrdinovia čelili tornádam, no zároveň pri neustálom výskyte odpadá napätie - kedy a kde udrú. Najprv je tu iba jedno tornádo a príde na chvíľu, potom sa ich objaví viac a našťastie finále graduje vytvorením mohutného víru s úctyhodnou rýchlosťou 450 km/h, ktorá už narobí absolútnu paseku v krajine. Situácie, do ktorých sa však hrdinovia dostanú, sú plné klišé. V oku búrky nemá poriadny scenár, je iba sériou scén, kde striedavo čakáme na to, kedy príde ďalšie tornádo a momentu katastrofy, kedy to na plátne poriadne hučí a máme sa báť o hrdinov. Keď zúri akcia, je to fajn. Ale počúvať našich hrdinov, je už horšie. Novým elementom oproti starému Twisterovi má byť aj koncept found footage. Autori sa nám snažia navodiť pocit, že všetko, čo vidíme, je točené týmto štýlom, ale hoci je tu obrnené auto s 24 kamerami, každý druhý herec pobehuje s kamerou či mobilným telefónom, stále je to iba pekná vychytávka pre cca dve tretiny scén, ale zvyšok je aj tak točený klasicky. Na určité pohltenie do deja to stačí, najmä prvé momenty, kedy sa fakt ocitneme vnútri tornáda alebo pár ďalších intenzívnych chvíľ. Herecké obsadenie povolalo skôr amatérskych hercov. V oku búrky mohol byť dobrý film, ale stroskotáva na chabom scenári a fádnych situáciách, ktoré to napätie nedokážu generovať. ()

Rex Mundi

Tento film som si chcela pozrieť kvôli efektom - a už v úvode bolo jasné, že nič iné nebude za to stáť. A ani nestálo. Všetko okrem efektov bola zúfalo klišoidná sračka, ktorá mi pila krv. Stredoškoláci, rodinka bez matky, ziskuchtivý naháňač tornád, hrdinská kočka s mesiášskym komplexom, ktorá je síce racionálna vedkyňa ako prasa, ale keď príde na vec, vrhá sa na pomoc každému kto príde pod ruku, hoci je to beznádejné a hrozí jej smrť a navyše ju doma čaká malá dcéra... K tomu otec, ktorý keď sa konečne dovolá stratenému synovi, tak namiesto aby zareval do telefónu "práve cez nás prešlo skurvené tornádo!", tak sa toho skoro dospelého chalana 2x pýta "si v bezpečí?" - a keď už sa foter nevie vykoktať, kým nestratí signál, tak ani dementa juniora nenapadne sa spýtať "prečo?" Džízs fakin krajst!!! (toho skoro dospelého zdôrazňujem schválne, lebo predpokladám, že otec sa takto správa kvôli jebnutým pravidlám amerických filmov, že na deti sa musí jemne a nesmú sa rozrušovať - aj keď majú 17 rokov a ide im o život). Kričím bezmocnou zúrivosťou pri takýchto scénach!!! Ja viem, že nebyť debilného správania, tak by sa postavy nemuseli dostať do "nesnází", ale je to zúfalé. Pritom uveriteľný scenár katastrofického filmu sa určite DÁ napísať... len by to musel niekto skúsiť. P.S.: Naozaj používajú v USA v oblastiach s výskytom tornád ako "storm shelter" školy, ktoré sú len krabicami s väčším podielom skla než betónu? Lebo keď stále hovorili o storm shelter v škole, čakala som, že zídu aspoň do kotolne v suteréne... P.P.S.: Slovenské titulky od MatthewP27 sú na smiech, ten chlapec nemá o frazeológii ani páru, takže ak naozaj viete po anglicky, skôr sa pobavíte na doslovných prekladoch, než že by ste ich potrebovali k filmu... ()

Cappuccino

Nulové budovanie atmosféry. Naozaj som nepostrehol náznak snahy o jej gradovanie, k tomu si pripočítajte fakt nevýrazné postavy a výsledok nestojí skutočne za veľa. Chcel som dať Into the Storm tri hviezdy, ale práve mi doplo, že neviem ani za čo mu dať dve, tak nakoniec skončíme pri jednej za vizuálnu stránku filmu, ktorá, čo je prekvapivé, pri ručnej kamere, nepôsobí vôbec roztrasene. ()

3DD!3

Televizní inscenace s o dost větším rozpočtem. Tak čtyři, pět scén opravdu stojí za to (hlavně ohníček a Mackův přelet letiště), proto tak vysoké hodnocení, ale zbytek je vata nad vatu. Hloupé dialogy, "náhodné záběry" kamerou, logické nesmysly. A chudák Richard Armitage obsazený v roli totálně míjející jeho schopnosti bezcitných drsňáků. ()

choze

Dlouhých 18 let od DeBontova TWISTERU a po haldě videosraček se tornáda vrací na filmová plátna a i když to není žádný zázrak, koukat se na to dá. Řádění tornád v městečku, kde má každý pakoš po ruce kameru, si užijem dost a postavy ani formát found footage příliš neotravují, snad jen linie toho zasypaného zamilovaného párečku byla bolestně nudná. ()

• Natáčalo sa v Detroite, Rochestri a jeho okolí. (Erik7595)
  • Na tvorbě vizuálních efektů se podílelo více studií. Jedním z nich je například Method Studios, jehož práci jsme mohli vidět na filmech jako Robocop (2014) nebo Iron Man 3 (2013). (imagoo)
  • Automobil Titus vytvořil výtvarník David Sandefur. Celé vytvořené zařízení bylo uloženo na podvozek pickupu Dodge. (Terva)

Gerard Butler poletí do vesmíru

Gerard Butler poletí do vesmíru