Mr. Lobo

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Viděl jsem ho nesčetněkrát, protože už od osmnácti si ho připomínám alespoň jednou ročně. A první léta jsem jej sledoval pokaždé jinak, pokaždé jsem si všiml jiných věcí, jiných stop a jiných návodů a vydával se po jiných cestách k jiným koncům. Pokaždé to byl zázrak, pokaždé jiný film. Teď už je to jen vzpomínání na všechny ty předchozí cesty - ale stále stejně vzrušující a dobrodružné! ()

Tommassi3

"Víš, co je šílenství ?? O tom rozhoduje většina.." Největší šílenství je, že jsem tenhle geniální vpravdě gilliamovský biják viděl až dnes.. Zdá se mi však v prvé řadě velmi zajímavé, film totiž není zajímavý, ale přesněji fascinující a nesmírně mnohovrstevnatý, kolik bizarních informací a postřehů jeden odhalí v komentářích, protože ty mnohdy sice nelze ani zdaleka považovat za argumentačně podložené či z mého pohledu správné, zároveň však ani zdaleka nejsou tak daleko od pravdy či podstaty věci, jak by se mohlo zdát.. Zejména to srovnání s Vertigem, jakkoli 12 opic samozřejmě rovněž silně asociuje režisérův tematicky velmi blízký Brazil, na něž se sám šílený Terry Gilliam odkazuje, není ani v nejmenším náhodné.. Že si Willis v životní roli užívá konečně v jinou hereckou polohu ?? Ani v nejmenším.. Většina charakterů jím zahraných staví na tomtéž, znacích jako zmatenost, jakési nevyhnutelné samozřejmé hrdinství, sebeironie či samotná stylizace hrdiny, na něhož se divák snadno fyzicky napojuje, celého od krve a potu.. Brad Pitt je však rovněž výtečný, s tím nesmírně sebejistým fyzickým herectvím.. Neskutečně chytrý scénář, jedinečný skvostný scifi biják, jehož tvůrci však tentokrát na časové smyčce nevěší sebe sama, ale lidstvo.. ()

bouncer

Terry Gilliama mám rád, Bruce Willise také, ale nějak mě ten film úplně nepřesvědčil, přesto se zařadí mezi klasiku... ()

BigDeal

Už 2 dni rozmýšľam čo napíšem, ale bohužiaľ ma napadá jediné slovo. Šialený Pitt, kamera v šialených uhloch, šialená budúcnosť, šialene uveriteľný Willis, šialene dobrá réžia...je toho viac ale to slovo je podľa mňa jasné- dokonalé. Naozaj ma už dlho nič takto nepotešilo, či už po vizuálnej, dejovej, alebo emocionálnej stránke. ()

BoPo

Až tak vysoké hodnotenie blýžiace sa 90% by som nedával, ale rozhodne je to film s originálnym a premysleným príbehom. Svet vytvorený Terrym Gilliamom je aj z odstupom niekoľkých rokov nadčasový, tak ako celý film. No a ako bonus skvelý Brad Pitt. ()

MoiJe

Pozerám, že pod 3* sme šli len 2. No, nechápem, čo na tom vidíte, a to som si to kvoli vám pre istotu pozrela viackrát. ()

adamo_znk

Jeden z nejlepších filmů, jaký jsem kdy viděl. Terry Gilliam divákovi servíruje originální, skvěle zahranou a zrežírovanou podívanou. Některé pasáže filmu bych nejradši dal někam do muzea filmu za vitrínu, aby všichni viděli, jak se točí opravdu kultovní a plnohodnotné snímky ! Nemá cenu moc okecávat děj, či tak něco. To se prostě musí vidět, nejlépe několikrát. Moje srdcovka od TG je sice pořád Strach a hnus v Las Vegas, ale 12 Opic je objektivně vzato Terryho mistrovské dílo, které těžko on, či někdo jiný jen tek překoná. "Look at them. They're just asking for it. Maybe the human race deserves to be wiped out. " ()

Terva

Bobe, já ti to říkal, oni tě sledují. Bruce Willis zahrál svou roli velice přesvědčivě a mistrovsky. Brad Pitt jako cvok, taky delikatesní. Celek filmu parádní a cestování časem ...nádhera. Podařená hudba, pěkný scénář a dobrá režie. ()

JohnCZ

Dost divné, dost promyšlené a vlastně i dost dobré sci-fi. Bruce Willis svou roli hraje fakt dobře, depresivní atmosféru podtrhuje vhodně zvolená hudba. Ale vzhledem k tomu, že jsem to ne zcela pochopil, tak nedám plný počet. Ale kdo ví, při příštím zhlédnutí třeba změním názor! ()

Tyler:D

Najlepšie sci-fi. Willis výborný, Pitt tu predviedol dovtedy najlepší výkon kariéry a Gilliam sa vďaka tomuto filmu zaradil medzi mojich obľúbených režisérov. Všetko prepracované do najmenšieho detailu. Kvalitných filmov z tohto žánru nie je bohužiaľ veľa. 100% ()

corpsy

Komorný sci-fi, ktorý sa sústreďuje skôr na postavy a príbeh ako na vizuál. To mu však neškodí. Práve naopak, vďaka výborným hereckým výkonom a scenáru je film pozerateľný. ()

jahol

S velkou rezervou (prozatím?) životní role Bruce Willise, které zdatně sekunduje (i když ji pro omezený prostor nedosahuje) blázen Brada Pitta. Ale celkově mi tenhle film přijde malinko přeceňovaný. Ano, závěr je působivý (ale nikoli dech beroucí), úvod též, ale při hlubším zamyšlení, nemohu si pomoci, ale co je na scénáři tak úžasné, pokud něco? Velmi přímočará linie - vržen do neznámého prostředí - nechází ochránce - hledá - nakonec nachází + jedna pointa navíc, pravda... celé, kromě samotného konce velmi předvídatelné. Teenagerská verze 12 opic (jak vtipně napsal POMO) "The butterfly effect" byla pro mne ve svém průběhu mnohem méně předvídatelná a lépe ozdobená různými vychytávkami.. a jako celek asi působivější... ()

villon17

Tak tenhle snímek sem musela vidět nadvakrát. Ne že bych byla tak nechápavá, ale proto, že sem poprvý usla. Nic ve zlym, šlo o pozdní hodinu, ve který to dávali. Takže nezbylo než si to stáhnout, pže sem přímo dychtila po tom vědět, jak se to eště zamotá, kolikrát se kam eště vrátí a jak to celý dopadne. Každopádně mě to uchvátilo, zaujalo bla bla prostě všechno pozitivní a k tomu ten suprovej Pitt... ()

Marek1991

Tento film je ozaj súci na blázinec, lebo čo sa týka atmosféry ohľadom zamotanosti a nepredvídateľnosti, tak v tom je špička. Škoda len, že to cestovanie v čase, či postapokalyptická budúcnosť na mňa dojem neurobili. Divoké, no miestami podľa mňa rozpačité. ()

F.man

Tady není co dodávat. Přehlídka skvělostí od scénaře a jeho režii po herce, kameru, hudbu... 95%. I am insane. And you are my insanity. ()

Philippa

Jen na malou chviličku bych chtěla být přenesena do Terryho hlavy. Tam bych získala vzorek jeho "fantazijního viru" a přinesla s sebou zpět. Je neuvěřitelné co tenhle člověk má za představivost a za umělecký cit. Příběh šlape jak hodinky.Jasně, přesně v rytmu a bez zpoždění :-). Co slovo to velká myšlenka. Konečně jsem "12 opic" v přítomnosti objevila, i když premiéra je dávno minulostí a v budoucnosti se znovu těším na další a další opakování. Bravo! ()

EastWicka

Co vy, příteli, také jste vyšinutý? Poťouchlé, chytré a hravé scifi melodráma, které dodává všem těm přesunům v časoprostoru až existenciální přesah. Brusíček je tu ještě holohlavější než obvykle, Madeleine nádherná a Terry Gilliam v nejlepší formě. Pátou hvězdu dávám za nejzábavnější výstup v kariéře Brada Pitta a jeho rady spolupacientům: Pořad v telce musíš sestře nahlásit předem, ty magore, předem, chápeš, ne až potom... ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil