Krt.Ek

Ne-li nejlepší sci-fi, tak to nejchytřejší (nechám na každém z vás jak spolu tyto dva superlativy (ne)souvisí), scénář je zkrátka geniální, ale film samozřejmě nestojí jenom na něm - líbily se mi herecké výkony i tradičně podmanivá režie Terryho Gilliama. Zkrátka všechno je zde perfektní, jestliže si jednou budu zakládat sbírku "DeVeDéček" 12 opic si rozhodně seženu, kurník, já už se vážně musím dokopat k té druhé projekci, po které snad film ocením tak, jak si zaslouží... 80% ()

Cimr

Velký film. Umělecký vrchol Gilliama, Willise i Stoweové. U mě zatím jenom čtyři hvězdičky, protože jsem po první projekci nestihl vstřebat spoustu detailů a příběh mi dává smysl jenom z části. Takže bacha, ačkoliv je tu film vynášen do nebes prakticky všemi uživateli, je pro náročného diváka. Mezi cpaním se popcornem je nutno občas kouknout na plátno, jinak se nečapete. Gilliam se předvedl v plné parádě! ()

ladko

Určite výborné scifi, aj cestovanie v čase mám vo filmoch veľmi rád, tu mi však niečo chýbalo k dokonalosti. Každopádne sa mi nepáčila hudba, najmä ústredný motív. Príbehovo veľmi zaujímavé, napriek tomu trochu zdĺhavé a že by ma koniec nejako posadil na zadok sa tiež nedá povedať. To už radšej znova The Butterfly effect. ()

zdepapepa

Na tenhle film se dá dívat z dvou různých pohledů - jednak jako fantasmagorii s občas až béčkovsky komediálními prvky (čemuž pomáhá i český dabing) a nebo jako geniální psychologickou sci-fi, která vám nedá ani na chvilku vydechnout. Tak či onak je to nutnost vidět. A pro jistotu několikrát... ()

hous.enka

Nerozumím tomu, proč má tenhle film tak dobré hodnocení, když v mých očích jde o průměrné sci-fi s dobrým obsazením. Víc jak devadesát minut mi trvalo, než jsem se do filmu zakoukala, protože do té doby to bylo neuvěřitelně zmatené a nudné. No a napotřetí jsem film i dokoukala. Bruce Willis hraje průměrně, Madeleine Stowe vrhá laní pohledy do kamery a Brad Pitt je vyšinutý magor. Nijak mě nešokovalo rozuzlení a chybí mi i nějaký přesah, které sci-fi většinou mívají. Už bych to znovu nechtěla vidět ani za oba zuby Bruce Willise. ()

Pan Filuta

9/10 Zhruba po roce jsem 12 opic zhlédl podruhé a musím tu pátou hvězdičku přidat. Možná právě za výrok.:" Film se nemění, nemůže se změnit, ale pokaždé se zdá být jiný, protože se změní člověk sám". Ale ani napodruhé není pointa jednoznačná..... ()

Wysch

Naprosto skvěle natočené epické drama se skvěle zahraným charakterem, příběhem plným otázek, zvratů, to všechno skvěle zamotané do balení, které možná jednodušším osobnostem přivedou zahřátí mozkových blan, ale těm, kteří hledají kvalitní zábavu, ji Terry Gilliam nabízí. (Opravdu luxusní jsou scény v blázinci, kdy zfetovaného Bruce zabírá kamera natočená našikmo :-)) Pro mě jeden z nejlepších filmů devadesátých let. ()

frashmaker

Od začátku mi sice bylo jasné, o co tam jde, ale přeci jen jsem nečekal, že se Willis po tom co se mu to před tím x krát nepovedlo nechá opět zabít :). Každopádně je to co se týče promyšlenosti takový slabší odvar Věčného svitu neposkvrněné mysli.... Nicméně né o nic méně citlivý, i když na venek se tváří hrubě a drsně. Určitě se k tomuto filmu ještě vrátím :). ()

pools

Rozhodně nejlepší co kdy Terry Gilliam natočil a také jedno z nejlepších sci-fi které jsem kdy viděl. Gilliamův rukopis z tohohle filmu přímo teče. Bruce Willis hraje jako nikdy a Brad Pitt je šílený až až. 5+ ;-) ()

LV.Helter

Neuveritelne bizarný a geniálny počin od majsta svojho remesla-Terry Gilliama, ktorý nám stvoril svoj filmový klenot. Sci-fi uplne iných parametrov s veľkým filmovým presahom a abnormalným hereckým duom, aj Bruce Willis aj Brad Pitt hrali ako o život. Dala sa tu dýchať velmi dusna atmosféra, kvoli ktorej musí byť každý divak v pozore aby mu niečo neutieklo. Na konci sa to možno zbytočne až moc zkomplikovalo, čož mi úplbe vyhovuje, čiže to hodnotenie je úplne zaslužene.95% ()

Z0oMb3E

Nasrať na nejaké peudointelektuálne výblitky zakomplexovaných panicov o tom, ako im 12 opíc trhalo nervami. Nasrať na emócie či ódy pre filmové majstrovstvo, pretože už ste aj tak mŕtvi! ()

agentmiky

Film jsem viděl poprvé až nyní a musím uznat,že jsem čekal ještě trochu lepší snímek,ale mé prognózy nebyly vyslyšeny.Herecké obsazení je nadmíru slušné.Bruce Willis společně s Bradem Pittem tvořily tu kostru filmu,která fungovala výborně.I Madeleine Stowe zahrála dobře.Prolínání časů z přítomnosti(pro nás z budoucnosti) do minulosti se mi fakt líbilo.Některé části filmu mi připadaly docela nepřehledné.Je pravda,že konec filmu mě překvapil,protože to skončilo úplně jinak,než jsem předpokládal.Film byl výborný,ale čekal jsem víc.Hodnocení:80% ()

Asgy

Pro mě jeden z nejlepších sci-fi filmů, s výborným Willisem, který si zde podle mě zahrál svou nejlepší roli. A zapomenout nesmím ani na Brada Pitta, který svou psychopatickou roli zvládnul bravurně. ()

kobejn

Až bude Gilliam stát u nebeský brány, stačí když řekne, natočil sem 12 opic a má muziku na věčný časy zajištěnou, my ostatní budem muset říct, viděl sem 12 opic a snad budem taky vpuštěni do cimbálovky v nebi. ()

Ellmariachi

Tak další velká mezera zacelena. No, film je určitě fajn a v době vzniku by mi určitě nabídl daleko více, než mohl teď. Onen WOW efekt z konce, už nemůže obstát v dnešní záplavě filmů s "chytrými" konci. Dále je škoda, že film sám o sobě se nesnaží udržovat diváka v nevědomosti. Každopádně BW ukazuje, že je schopen v top formě zahrát naprosto cokoliv a BP taktéž fantazie. Určitě stojí za to film vidět, jen se obávám, že za pár měsíců už si nevzpomenu. 75 procent ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil