Ištván87

Naprosto dokonalej film. Bruce Willis ve své nejlépe zahrané roli. Stejně tak Brad Pitt ukazuje, že je to přeci jen herec. No a viděl jsem tady několik 2* honocení a dokonce uživatel zona tomu dal jenom jednu. No, co se dá dělat. Odpouštím jim. Nevědí co činí, troubové. ()

JASON_X

Mám takový pocit, že ke Gilliamovu Brazilu jsem napsal, že je to jeho nejlepší film... Tak co mám teď sakra napsat k tomuhle veledílu? Twelve Monkeys je Gilliamův nejlepší film! Ne, nejsem schizofrenní, leda málo... Zkrátka když si čerstvě pustím Brazil, zdá se mi nejlepší on, když si pustím Twelve Monkeys... to samé. Geniální výprava (jak už je u Gilliama zvykem), geniální námět i scénář, geniální Pitt, skvělý Willis a nejkrásnější žena vesmíru Madeleine Stowe. Krásné, depresivní, vtipné, smutné, inteligentní, nezapomenutelné. ()

luka4615

Terry Gilliam na režisérském vrcholu. Twelve Monkeys patří po snímku "Brazil” k tomu nejlepšímu, co jsem od něj kdy viděl. Jeho vize budoucnosti a zpracování celého filmu je jedním slovem vynikající. Také musím vypíchnout herecké výkony Bruce Willise a Brada Pitta, které jsou jednoduše fenomenální. „I am insane. And you are my insanity.“ ()

veru_needy

Futuristický sci-fi snímek, při jehož sledování mě celou dobu lezl mráz po zádech. Tento film je hodně temný, hodně zajímavý, netradiční, originální a silný. Člověk o něm musí hodně přemýšlet. Všechno není naservírované na stříbrném podnose, člověk musí zapojit mozek a hodně věcí si domyslet sám, včetně vlastní podstaty filmu. Opravdu je James Cole z budoucnosti nebo je to vážně jen blázen? Konec světa se nedá odvrátit. Konečně jsem měla možnost si toto kultovní dílo vychutnat. Nejsilnější zbraní filmu je podle mého rozhodně skvělá atmosféra a tajemnost. Bruce Willis hrál perfektně. Co se týče T. Gilliama, tak hlavně ta skvělá atmosférá a je rozhodně třeba vyzdvihnout finální scénu, která byla doopravdy skvělá a za doprovodu užasné hudby až mrazila, vyrazila dech a dojala. Navíc se musím přiznat, že během filmu jsem měla divný pocit, ale dobrý divný pocit. Tenhle film asi nedostanu z hlavy pěkně dlouho. - "There's no right, there's no wrong. There's only popular opinion." ()

Hogun

Tento film patrí medzi moje najobľúbenejšie sci-fi. Odchovaný na knižkách s časovou tématikou (časové slučky ma vždy bavili) som sa vo filme pomerne rýchlo zorientoval a nechal sa unášať skvelým príbehom a postkatastrofickou atmosférou, ktorú dotvárala nervy "dráždiaca" hudba. Willisov asi najlepší film a Brad Pitt ma presvedčil, že je "pán herec". Tento film určite nie je pre každého. Kto čaká oddychový film na nedeľné popoludnie, nech radšej zostane doma.S vypnutým mozgom to proste nejde! :-) (Pri odchode z kina ma totiž dosť pobavili nechápavé pohľady a poznámky typu "To bola strašná blbosť!") ()

becki_tu

Hodně zvláštní a zajímavé sci-fi, na poprvé těžko pochopitelné a stravitelné, ale věřím, že po dalším zhlédnutí půjdu s hodnocením ještě výš. Určitě bych se tomu nebránil, protože vím, že tenhle film na to má. Skvělá filmařina, skvělý Willis a Pitt. ()

MeanWhile

Vůbec žánr sci-fi nějak extra nemusím (a zprvu jsem se ani na 12 opic nechtěl podívat), ale na "dvanáctku" jsem se chtěl podívat kvůli Willisovi a taky kvůli tomu že má film dobré hodnocení. Během první půl hodiny jsem ale tušil a zároveň netušil do čeho jsem to vlez. Věděl jsem, že jsem vstoupil do světa, kterej se mi vůbec nezamlouvá (svět sci-fi), protože to asi neumím pořádně ocenit. A nevěděl jsem, co si o tom všem mám myslet. Nebavilo mě to, ale vypínat jsem to nechtěl, a tak jsem to vydržel až do konce. Hodnocení jsem nemoh dát vyšší než dvě hvězdy, mohl jsem dát jedině ještě menší, protože celý průběh filmu bylo pro mě jedno nekonečné utrpení. Chápu že pro ostatní je to třeba jeden z nejlepších sci-fi, ale pro mě je to naprostej opak. Ty dvě hvězdy jsou jen za roli Brada Pitta, kterej si s rolí vážně vyhrál a za Bruce Willise, abych ho "neurazil". ()

Bauer

Je zvláštní, jak před pár lety (cca 6 let zpátky) jsem tento film považoval za hovadinu a zbytečný film. Při prvním zhlédnutí jsem to snad ani nedokoukal. Po druhém zhlédnutí mě to chytlo více. Třetí zhlednutí 12 opic jsem uznal, že jde opravdu o geniální záležitost, která se jen tak nevidí. Absolutně kultovní záležitost. Čím více na to koukám, tím mě to bere více. Někdy chce na film vážně dospět a dát mu ještě šanci. Příběh je špičkový. Cestování časem bylo vždy moje! Posledních dvacet minut perfektní adrenalin. Slovo thriller v posledních dvaceti minutách je cítit v každé sekundě. Postava Jamese Colea v podání Bruce Willise je natolik legendární, že si toto jméno zvolil jako umělecké jméno jeden český rapper. Bruce Willis je hvězda jasná a v tomto filmu má nejzvučnější jméno, avšak v té době ne moc známý Brad Pitt ho krásně přehrál. Jeho blázen je famózní. Jsem pyšný, že tento film mohu mít ve své sbírce DVDíček, ale zároveň se stydím, protože je to první film, co jsem viděl od režiséra Terryho Glliama. Mám co dohánět. Musím doplnit mé mezery v kinematografii a podívat se na další jeho počiny. Stodeset procent, bez jakýchkoliv debat a polemik!!! ()

Lucasion

Ač tento žánr mám rád, tak přesto jsem se do filmu nedokázal nijak vpravit. Stylem mi to vizuálně připomíná Total Recall (1990) nebo Pátý element (1997). Zábavou je to ale trošku jinde. Hrátky s teorií cestování časem mi sedí, a tady je to zpracováno skvěle. V posledních minutách se každý detail a každá scéna usadí na svoje místo a vše dává smysl. Mezitím si můžeme užívat parádní výkon Brada Pitta, který zběsile přehrává a Willise, který naopak hraje svojí „obvyklou“ roli. Celý film jsem se nemohl zbavit pocitu, že mi tu něco schází. Něco chybí, co by dodalo filmu potřebnou energii, aby se mi to víc líbilo. Zkrátka něco, co ostatní filmy mají a 12 opic to prostě nemá. Možná prázdné dialogy nebo atmosféra. Nakonec mi v hlavě zůstane pouze bláznivě-geniální výkon Brada Pitta. (64 %) ()

oLí

10/10 "Víš , co znamená "šílený? Šílenost je hlavní pravidlo. Jo. Vem si například mikroby. V osmnáctám století, nic takovýho. Nic. Nikdo si nedokázal představit takovou věc! žádnej normální člověk. Šel kolem doktor. Ne, Ne. Semmelweis. Semmelweis šel kolem a snažil se přesvědčit lidi, hlavně jiný doktory, že tady jsou ty malý, titěrný, neviditelný, špatný věci, který se jmenují mikrobi... který se dostanou do tvýho těla a způsobí ti nemoc. Snažil se přinutit doktory, aby si umývali ruce. Co to bylo za člověka? Blázen? Malý, titěrný, neviditelný" jak že se menujou? Mirobi? Huh? Co?" A teď se přesuň do dvacátýho století. Minulej týden, těsně předtím, než jsem se dostal do tohoto zkurvenýho místa! jsem si objednal karbenátek v tom rychlým občerstvení. Tomu chlapovi upad na zem." Jime, on ho zvedl, otřel ho. Podal mně ho, jako by všechno bylo v pořádku. "A co mikrobi?" řekl jsem. A on řekl, "Na ty já nevěřím". "Mikroby jsou spiknutí, které si vymysleli, aby mohli prodávat desinfece a mýdla." Teď, on je blázen, že? Chápeš?" ()

Sawy

Třetí zhlédnutí.Rozhodl jsem se přepsat svůj komentář.12 opic je to nejlepší čisté sci-fi,jaké jsem viděl.To myslím smrtelně vážně.Inteligentní,originální,nenapodobitelné.V neposlední řadě skvostně zahrané.Willis nikdy nebyl ve své neakční poloze lepší.Brad Pitt nebyl lepší nikdy a největší poklona,jakou mu mohu složit je ta,že po chvíli jsem zapomněl,že je to Brad Pitt.Madeleine je NÁDHERNÁ.Titulková sekvence je nezapomenutelná a z hudby,která k ní hraje,mi ještě teď běhá mráz po zádech.Terry Gilliam byl vždycky strašně zajímavý režisér,jenž netočí komerční filmy a když už dostane hvězdy a slušný rozpočet,natočí film,který má k mainstreamu na hony daleko.Je přeplněný skvělými nápady,je složitý,ale ve své podstatě až děsivě prostý,divák se v něm nestrácí,přestože si prakticky celou stopáž není jistý na čem je.A když se konečně dostaneme na letiště a vše do sebe tak elegantně zapadne,jsem svědkem jednoho z nejlepších závěrů všech dob.Tenhle film a já jsme se prostě střetli na té správně vlně.A snad se na ní ještě mnohokrát sejdeme. 100 % ()

Handle

Ještě před nedávnem jsem hlásal, že nenávidím Fantasy a Sci-Fi. Ale teď už pomalu měním názor. Tohle je totiž jeden z příkladů, že se dá natočit i inteligentní Sci-Fi bez robotů s nadpřirozenými schopnostmi. Výborné! ()

Katullka

Užasný výkon úžasného Pitta. Nemohu si ale jinak pomoct, čekala jsem toho víc. Určitě je to nadprůměrné akční drama, ale asi mě to nevzalo za srdce tolik, jak by člověk o Terryho očekával. ()

jerry12

80%. Řemeslně dokonale zvládnutý snímek, jemuž prakticky není co vytknout. Je inteligentní, překypuje atmosférou a exceluje v hereckých výkonech jistot Willise či Pitta. Nechybí mu emoce, nechybí mu paranoia, důvtip ani napětí. Ovšem nemohu se zbavit dojmu, že je to stále "pouze" výborné sci-fi, které má velkou konkurenci a zůstává trochu v pozadí. Dříve jsem 12 Monkeys neměl rád, prostě mi neseděl. Dnes, deset let po první projekci, mu začínám přicházet na chuť, ale to enormní nadšení, kdy máte pocit, že byste nejraději vykřikovali jméno filmu do světa, tomu pořád chybí. Možná ho naplno docením za dalších deset let, i to už se stalo u pár filmů, které jsem víceméně ignoroval a nyní patří mezi mou osobní špičku. Uvidíme, ale bezpochyby je 12 Monkeys film, jež je třeba vidět jako jednu z největších sci-fi klasik 90. let. ()

ScarPoul

Tento film som videl neskutočne dávno. A priznám sa, že sa mi vtedy vôbec nepáčil. Keď som sa k nemu dostal dnes, musím svoj názor zmeniť. Chladné, ale do poslednej bodky premyslené sci-fi, ktoré ma prekvapilo tak ako už dlho žiaden film. Pesimistické, silné a hlavne Gilliamovsky skutočne. Gilliamov asi najvyspelejší film. Bez kúziel a predstavivosti. Hlavný hrdina je vám od začiatku sympatický aj keď sa nejedná o typickú šablónu sci-fi hrdinu. A práve preto je tento film taký silný a taký odlišný od ostatných podobne ladených filmov. Brad Pitt je absolútne šialený a celkovo mi v niektorých scénach jeho šialenosť vadila, ale v širšom pohľade boli postavy rozmiestnené tak ako mali. Nemám veľa čo vytknúť. Mrazivá úvodná melódia. Cestovanie v čase bez možnosti ovplivnenia budúcnosti. Chladný koniec. Perfektná réžia a scenár a bezchybní herci. Klenot nad klenotmi a spolu z Prášilom považujem tento film za vrchol Gilliamovej tvorby. ()

Jansen

Stylově dokonalá mainstreamová sci-fi, které k pěti hvězdám chybí jen trocha osobitosti. Brad Pitt exceluje v roli snad jednoho z neúchvatnějších bláznů filmové historie. Futuristicky pojatá budoucnost kontrastuje s přítomností resp. minulostí 90. let. Vynechaný aspekt časových paradoxů prospívá ději a zbytečně nezatěžuje celý film. To ale neznamená, že by byla hlavní dějová linka prostoduchá. Neustále se měnící čas a Bruce Willis zpochybňující skutečný stav věcí a času nedávají moc prostoru k oddechu. ()

hendrich6

Pro mě osobně nejlepší sci-fi, co bylo natočeno, navíc s mým nejoblíbenějším hercem a objevuje se tu i cestování v čase. Neni to jednoduchý film, ale když ho vidíte poněkolikáté, tak už si to užíváte daleko víc.Navíc skvělá chytlavá hudba, herecké výkony Willise a Pitta a skvělý scénář s ponurou atmosférou. 95% ()

Lacike

Ma to zaujimavy pribeh, z teoretickej roviny funkcne vyriesene casove paradoxy, kvalitny vykon Bruca Willisa, ktory je miestami roztomilo bezradny, uchvatny vykon Pitta, ktory si tu strihol absolutneho magora, prijemnu Madeleine Stowe medzi ktorou a Willisom to pekne iskri. Objektivne tomu nemam co vycitat a je to jeden z tych filmov u ktorych chapem ich vysoke hodnotenie a oblubu u ludi. Ale bohuzial pre mňa, ta specificka vyrazna Gilliamovska poetika ma cely cas iritovala a hovoril som si, ze v rezii niekoho ineho to mohol byt film, ktory by uchvatil aj mňa. Ked som film davno videl prvykrat, tak ma sral aj koniec. Teraz ho sice ocenujem, lebo vdaka nemu do seba vsetko pekne zaklaplo, ale Gilliamov styl mi stale nesedi a najskôr sa jeho filmom uz vyhnem. 5/10 tentoraz neznamena hodnotenie kvalit filmu, ale to do akej miery ma bavil. ()

sarume

Neobvyklý film, který snad nikdy nezestárne . Originální nápad , brilantní herecké výkony . Film desetiletí /přinejmenším/ ()

PROROK14

Hm. Neviem. Mňa sci-fi veľmi neberú. A toto nieje ničím tak zaujímavé aby to bola výnimka. Cestovanie v čase a podobné výmysly ma nejako nezaujímajú a aby ma film s podobnou tematikou zaujal a páčil sa mi tak by musel byť o hodne lepší ako ten. 70% ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil