James Bond, agent 007, skončil aktivní službu a užívá si zasloužený odpočinek na Jamajce. Klid však nemá dlouhého trvání – objeví se totiž jeho starý přítel Felix Leiter ze CIA a požádá ho o pomoc. Mise na záchranu uneseného vědce se ukáže být zrádnější, než se na začátku zdálo. Bond se během vyšetřování dostane na stopu nevyzpytatelného zločince, který disponuje nebezpečnou a velmi ničivou novou technologií. (Forum Film CZ)

SpaceOdyseus

Poctiva spionska jizda, kde ma sileny zaporak jeste silenejsi plany, akce je staromislky hutna, holky jsou krasny a pro Jamese je to opravdu zase osobni. ()

aquiver

O co lépe je poslední Bond natočený, o to více vyniknou konvence. Typ filmu, kde ženské postavy bojují zcela neohroženě, kde padouchové umírají jeden po druhém, ale hlavní hrdiny obvykle žádná kulka nezasáhne, mě zkrátka nemá šanci oslovit, zvláště když je to opět jen natažené stejné scénáristické schéma. Film, který nemá čím překvapit, ani tím závěrem. O ligu lepší byl letos třeba staroškolský thriller Beckett (2021). 60 % ()

F.W.Colqhoun

SPOILERY! Tanner, quarantine the families from the funeral. Jak moc musí Bond přestat být sám sebou, aby posbíral poztrácenou relevanci? Bude zajímavé sledovat, jak Craigovu éru, jíž lze shrnout jako systematické zčasovění bondovského mýtu, přijmou následující desetiletí. Součást kánonu, nebo za série v nejlepším případě zajímavých přešlapů? No Time To Die je nutné vyústění toho, čeho se někteří z bondovských fanoušků obávali: co má začátek, má přítomnost, konec a dokonce náznak transcendence. Poslední Craigův příspěvek pokrývá poslední jmenované úseky. Nutným důsledkem pojetí je druhá až třetí kolej, na níž se ocitá personální protiváha, megalomanský zloduch. Zahradník Rami Malek má předpoklady k tomu být ikonický, herecky snadno překonává mnohé své předchůdce. Kde však brát energii zaobírat se plány megalomanských bláznů, když máte ženu, dítě, nevlastního bratra Felixe, nevlastního bratra Bloefelda, mrtvou M, živého M, queer bratrance Q, nevlastní ségru Moneypenny a doma to drhne, protože matka vašeho dítěte je dcerou někoho, koho jste zabil? Bond 2021 zrcadlí diváka, který citovému angažmá v globálních záležitostech nerozumí, pokud to bezprostředně nezasahuje sféru rodinného krbu. Soukromé vytlačuje veřejné (to mám od Baumana). Jestliže budeme brát Craigovu sérii jako pokus dát Bondovi smysl, toto je hlavní chyba: Bond, kterému je bližší košile než kabát, by dával smysl v Taken 1-3, nikoliv v MI6. Je milou ironií, že upozaděný čerstvý zlovolný plán (infikace světové populace smrtícími nanoboty) nápadně připomíná cosi, co některé z nás (čtenáře Sputnik News a Parlamentní listy) aktuálně ohrožuje sice imaginárně, přesto právě globálně. Na druhou stranu má 25. oficiální bondovka formu umírněností nesrovnatelnou třeba s nesnesitelným Quantum of Solace. Nejsem z těch, kterým vadí, když Bond hovoří a zde se mluví opravdu hodně - taková už rodinná dramata bývají. Když dojde na akci, jedná se zpravidla o mile fyzické konfrontace, jaké známe z kanonického období. Ohlašované woke prvky jsou krotké až pseudo-: Ano, máme tu ženskou 007 černé pleti, konzervativci by ale neměli přehlédnout, že ji penzionovaná macho mašina drtí na celé čáře a nakonec ji přisoudí pozici, v níž by se líbila i fackujícímu koloniálnímu úředníkovi Connerymu - roli chůvy a posluhovačky jeho sněhobílé ženy (jejímž otcem byl Mr White). Překvapily mě výtky na absenci humoru. I když nejde o moorovskou řachandu, nýbrž decentní konverzační humor, jeho úhrn je až překvapivý. Snad finta, jak odlehčit situaci před marným čekáním na po-titulkovou scénu, která se nedostavila. JAMES BOND WILL RETURN. Doufejme, že do bezčasí. ()

ChrisBa

Stále váham medzi 3 a 4*. Aspoň prvá polovica filmu mi utkvela ako najlepšia z Craigových bondoviek. Bohužiaľ druhá polovica akosi zadrháva. Motivácia hlavného záporaka mi doteraz nie je jasná, logických lapsusov je tam celkom dosť a ani snaha o epické finále so mnou neurobila to, čo dokázal napríklad Nolan v TDKR. Akcia je síce podarená, výprava taktiež, Zimmer tradične dobrý, rovnako celá plejáda hercov si to patrične užíva(škoda malého priestoru pre Anu de Armas).. Bohužiaľ, podobne ako pri ostatných bondovkách s Danielom, tomu stále niečo chýba.. a to najmä vypiplaný scenár a o trochu lepšia réžia, ktorý by dokázala viac vyžmýkať z diváka emócie.. záver ma nechal úplne chladným a to by asi nemal.. škoda.. napriek kritike prikláňam misky váh na stranu 4* ()

Litvicek

Když zavřu obě oči, dostala tahle série a Craig opravdu velmi povedený a velmi důstojný konec. Mohl bych zhejtit pár bodů a mít blbý komentář ale já si film vlastně užil. ()

janesX

Neviem čo ma napadlo zapnúť si Jamesa Bonda, ešte k tomu 163 minútového.  Fanúšikom, ktorým som nikdy nebol, už po tomto mixe Bonda s Fantomasom (a s Pevnosťou Boyard) isto ani nebudem. Začiatok celkom zaujímavý, potom štandardná akcia ukončená dobrým nápadom v obrnenom aute. To bolo ešte pred titulkami. Potom spŕška klišé, po ktorej som to chcel vypnúť. V 53 minúte som mal opäť nutkanie na vypnutie, keď agentka sexica predviedla zopár smiešno - vtipných, smrtiacich "martial arts" výkopov. To tam naozaj nemali dávať. A prst na ovládači som mal ešte zopár krát potom (1:29 a ešte asi 25 minút pred koncom). Nikto nie je stopercentný, ani tento alkoholik, ktorý už má na mále, že ho hodím do koša, kde sa bude môcť kamarátiť so  Spidermanom a Potterom. A ktorými v istom zmysle opovrhujem. ()

Hanys_

Smutné Craigovo loučení. Míň zajímavého záporáka než Maleka jsem asi v bondovce ještě neviděl, scénář překombinovaný - dva 007 zbyteční, Waltz zbytečný, mejdan Spectre zbytečný...a ikdyž se závěru ty emoce celkem zdárně daří dolovat, tak ta cca hodina předtím docela bolela. Btw úvodní akční honička top. 7/10 ()

tom.nosek

Určitě všem doporučuji podívat se před zhlédnutím na Spectre, protože na něj No Time to Die přímo navazuje. Vlastně navazuje dost na všechny "craigovky" a i příběhově je završuje. Casino Royale bylo Campbellsky své jako v již dávné době Golden Eye, více moderení a ryzí Bond. Quantum of Solace bylo prostě nepovedené. Skyfall bylo tak nebondovské a tak jiné, že pro fanoušky Bonda to úplně nebylo, ale nefanoušci byli nadšení. Spectre byl pak absolutní protipól, paradoxně od stejného režiséra jako Skyfall, a taková pocta všem fanouškům. No Time to Die je pak asi to, co si představuji jako takový mix všeho, jak Bonda přenést do 21. století a zároveň uctít minulost. Ten film fungoval na mnoha rovinách. Herecky hráli dobře všichni a snad jen jediná škoda, že Ana de Armas neměla trošku větší roli (ale nebylo to poprvé, kdy Bonda odmítla bondgirl?). Technologicky jsme viděli zase spoustů gadgetů, které neexistují, ale nic nepůsobilo až tak extrémně přehnaně. Akce je ve filmu taktéž hodně a hudba byla dle očekávání od Hanse Zimmera dobrá, stejně tak úvodní song od Billie Eilish. Co jsem nečekal, tak že jsme dostali kromě toho i velkou dávkou emocí, asi nejvíc ze všech bondovek dosud natočených, a že se podařilo sáhnout si k jedné z těch horších bondovek – On Her Majesty's Secret Service – a využít to nejlepší, co film nabízel, v daleké lepším podání. No Time to Die je tedy krásné zakončení éry Daniela Craiga, který to měl u mě jako Bond těžké, ale roli si skutečně zasloužil. Už teď jsem zvědavý, kdo bude příští Bond... ()

Ripley

Začnu nestandartně u hudby.Zimmera mám velmi oblíbeného,ale k Bondovi se nehodí.Když už byl klasický,použil známé motivy a když měl být svůj,tak jen kopíroval sebe a to ještě nevýrazně.Slyšel jsem tam Inception nebo Temného rytíře.Mám rád prostě Barryho a Davida Arnolda,který Barryho variuje a zní to podobně,ale moderněji.Co se týče režie,tak netuším zda dělal akci stejný tým jako u předchozích craigovek,ale zde krom Jamajky byla jednoznačně nejslabší.A scénář?Asi se schodneme téměř všichni,že Malekuv záporák byl slabý,ale mohl za to on nebo scénáristé?Měl zde málo prostoru i přes to,že jde o nejdelší bondovku.Závěr filmu by mi nevadil,kdyby ve mě vyvolal ty emoce,které vyvolat měl.Možná to bylo tím,že už jsem zklamán z předchozího děje a tudíž i emocionálně otupen.Není čas zemřít je nejslabší craigovka,tudíž nelze souhlasit s tím,že jde o důstojné zakončení. ()

mclenin

Dôstojná rozlúčka s 15 rokov trvajúcou Craigovsko-Bondovskou ságou, pričom hoci nejde o najlepšiu Craigovu Bondovku (tu si prím stále hrá Casino Royale v tesnom závese so Skyfall) no ide o najcitlivejšiu a najľudskejšiu verziu Bonda, ktorú sme mohli vidieť. Hans Zimmer to celé podkresľuje dvomi originálnymi motívmi, vo zvyšku si vypožičiava svoju tvorbu z iných filmov (nadnesene "vykráda sám seba"). A hoci film nie je dokonalý (chabá motivácia záporáka, Rami Malek je síce zapamätateľný ale nevýrazný, tak trochu nekompaktný príbeh, ...), akékoľvek nedostatky ustupujú do úzadia pred faktom, že sa jedná o rozlúčku jedného z najlepších (ak nie aj najlepšieho) Bonda, ktorého sme tu doposiaľ mali, a preto treba vzdať hold Danielovi Craigovi, ktorý (je) bol ako agent 007 famózny. ()

stepankoby1

Film bez energie, replikami a hláškami připomínající poslední Rychle a zběsile a hlavně nerozeznatelný od svého předchůdce. Ve finále se zvrhne v nechtěnou parodii. Chvilkami jsem si připadal jak u nejhorších Mooreovek. Btw. Netěšte se na Anu de Armas, ve filmu skoro není. ()

woodsman

tak toto bola vazne pecka paradna bondovka pocta Craigovi akcne sceny som slintal pri nych paradne hudba tiez zimmer + Elish paradne zaspievala emotivne a Ana de Armas mnam bohyna skoda ze jej tam bolo malo krasavica zaporak pekny zmrdak ()

Darth Maul

Cez hrošiu kožu Jamesa Bonda sa predrali emócie. No Time to Die teda v osobnej rovine hlavného protagonistu krásne nadviazalo na Spectre. Intímny svet postáv sa však dostal do ostrého kontrastu k príbehu, ktorý chcel byť maximálne globálny a velikášsky. Cary Fukunaga zbytočne tlačil na veľkoleposť diania aj v momentoch, ktoré to vôbec nepotrebovali. Menej by bolo v tomto prípade oveľa viac a mnohým scénam by pristala tichšia a skromnejšia atmosféra. Nevadí... Posledná časť pentalógie zakončená piesňou We Have All the Time in the World v podaní Louisa Armstronga je viac ako dôstojnou bodkou za celou sériou. ()

derryl

Je to srdcovka! 25. díl série byl výborný zážitek do poslední minuty. Jako vždycky! Jamesi, Jamesi Bonde, na zdraví... [Cinestar Anděl 19.10.2021] ()

Mitin

Bohužel kromě vizuálu nenajdu jedinou pozitivní věc. Od začátku jsem se modlil, ať už to skončí a ubíjelo mě to, že NTTD má 2,5 hodiny. ()

Lefty86

Ten konec.... To jsem si přetočil asi 8x , ač nejsem žádný extra zarytý Bondovec tak Craigovky jsem viděl všechny , z toho chlapa charisma přímo stříká. ()

merit1

Je len málo vecí, v ktorých som konzervatívna a jednou z nich je Bond. Nová, moderná verzia agenta 007, mi nesedí, pretože od neho nečakám, že bude priamočiaro emotívny. Rovnako nečakám, že stratí zmysel pre nadhľad, suchý humor a alkohol. Akcia a lokácie stále ostávajú na výbornej úrovni, ale tento atribút má už takmer každý áčkový akčný film. A tak mi ostala jedna hviezda za Anu de Armas a druhá za titulkový úvod a hudbu ( song Billie Eilish ) . ()

Hledá se režisér příštího Bonda

Hledá se režisér příštího Bonda

27.08.2024

Dalo by se čekat, že touto dobou už budeme mít dávno mnohem jasněji o tom, kam bude směřovat legendární akční franšíza. Od premiéry poslední bondovky Není čas zemřít už uplynulo téměř pět let a… (více)

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

19.03.2024

Hollywoodem občas kolují fámy, které nejsou nikým potvrzené, ale mluví o nich tolik lidí, že se považují takřka za pravdu. Nejinak je tomu při šíření skazek o tom, kdo by si měl zahrát příštího… (více)

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě