Konec 19. století. Osudy fanatického náboženského vůdce, šerifa a bývalé prostitutky se začínají proplétat do krvavého trojúhelníku na drsných pláních Nového Mexika. (Jocker94)

JASON_X

Divoký Západ ze Sweetwateru mi trochu připomněl Divoký Západ z hustoatmosférické minisérie Streets of Laredo, tedy Divoký Západ zabydlený pološílenými psychopaty, podlými násilníky a podobnými degeneráty. Dějová struktura filmu není příliš komplikovaná, v kostce vypráví variaci na stokrát omletý příběh o bezpráví, zločinu a následné pomstě. Ale díky hercům a dobře vybudované atmosféře se jedná o nadprůměrně záživný, i když na americké poměry spíš komorní a minimalistický western. ()

gogo76

Tešil som sa na E. Harrisa i na stelesnené "dobro" v postave kňaza. To všetko som dostal , navyše krásnu J. Jones, ktorá ide nekompromisne za pomstou. K štvrtej hviezde chýbal hutnejší príbeh, ale celkovo ide o netradičný western, ktorý si slabý scenár kompenzuje dobrou kamerou a exteriérmi. Je trochu iný a v tom je jeho kúzlo. Kiež by účinkovalo viac. 60%. ()

Cervenak

Čakal som nejaké artové mudrovanie, namiesto toho som dostal ostrý, svižný western s poriadne veľkou kopou mŕtvol. Scenáristicky to nie je úplne dotiahnuté a January je pomerne bezvýrazná, ale všetko prebije herecký súboj psychopatického kazateľa Isaacsa a mierne vyšinutého šerifa Harrisa, ktorý je celú dobu radosť sledovať. ()

warrenur

Heh..tak tie charaktery i priamociaro plynuci dej, kde sa s nikym, s prepacenim, neseru, si ma ziskal. Vsetky tri ustredne charaktery su zahrane bravurne. Ten mormonsky fanatik mal ten spravne sialeny, Bohom odobreny zamer, byvala "spolocnicka" bola nalezite pritazliva a nekompromisna s presnou muskou a peknymi fialovymi satockami. A oboch, aspon teda v mojich ociach, jednoznacne tromfol "forenzny technik a serif v jednej osobe, polosialeny tanecnik a chladna hlava v podani pana Eda Harrisa. Jenoduche priamociare, drsne, uprimne a hlavne zabavne. Odporucam. ()

Killda

Slušný western. Je škoda že tvůrci rozjíždí zápletku až tak pozdě, rozhodně tahle látka měla větší potenciál. Ale až budete mít znuděné odpoledne jako já, zkouknutí tohoto snímku vám neublíží. Ed Harris hraje opet výborně a January Jones je na western girl až příliš sexy... stačilo by trošku okořenit nápady a kvalitní westernovka by byla na světě. ()

• Film se natáčel v amerických lokacích Santa Fe, Abiqiuiu a Novém Mexiku. (rafix)