Reklama

Reklama

Desperát Bull Schmidt si hraje na němého a prozatím pracuje v hospodě. Dozví se, že kamarád přezdívaný Anglán je na pravdě boží. Setká se s kumpánem Joem, jinak též Kazatelem, a společně se rozhodnou vysvobodit z vězení třetího do party – Opičáka Smithe. Tak budou zase pohromadě, aby se mohli volně prohánět divočinou a sem tam si vydělat nějakou loupeží. Ve vězení vytasí pistole a Opičákovo propuštění je pak už jen otázkou několika minut. Na své si přijde i dozorce, kterého všichni vězni nenávidí. Pak trojice přepadne dostavník. Jsou maskovaní a ani netuší, kdo je mezi cestujícími. Zmocní se nějakých peněz a malého psíka, kterého si Bull hned přivlastní. Mezitím přicestoval na Západ mladý anglický šlechtic, Sir Thomas Fitzpatrick Phillip Moore – Anglán, jehož otec mu po smrti zanechal srub uprostřed divočiny. Zatím v něm nikdo není, kouří se ale z komína. Zanedlouho se tu objeví trojice lupičů. Když Tom řekne své jméno, tři drsní kovbojové se málem rozpláčou: jsou šťastní, že mohou přivítat syna svého kamaráda Anglána. Ten se ovšem otci vůbec nepodobá, je příliš uhlazený, stále jen čte básně a romány, hovoří spisovně, podivně se obléká, je vybaven síťkou na motýly, houslemi a zcela nepochopitelnou věcí – bicyklem. Něco takového zálesáci ještě neviděli. Tom jim předá vzkaz od otce s jeho přáním, aby z něj udělali chlapa. Trojice si hned pomyslí, že to nebude snadné. Ale co je opravdu čeká, to si zatím nedovedou představit ani v nejdivočejších snech... (TV Prima)

(více)

Recenze (457)

tron 

všechny recenze uživatele

„To hovoríš so mnou?“ – „To hovorím s tebou.“ – „To hovoríš s ním?“ – „To hovorím s ním.“ – „To hovorí s tebou.“ Obrovský Bud Spencer a štíhle modrooko Terence Hill, to sú predovšetkým spoločné akčné komédie. Ale nielen. Talianovi Hillovi išlo osamostatnenie lepšie a westernová dobrodružná komédia o PODIVNOM DEDIČSTVE (1972) to dokazuje. Nielenže snímka obstojí ako takmer plnohodnotný western (výprava, kostýmy, jednanie postáv), ale má tiež sympaticky napísané postavy, vydarené herecké obsadenie, vtipné dialógy a spaľujúceho Hilla, ktorý nepotreboval kaskadérov a na tých filmoch to bolo vidieť. ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Skvelý a predovšetkým nesmierne zábavný film. Film, ktorého minúty ubúdajú tak rýchlo, ako fazuľová kaša z panvice uvarená na divokom západe pre bandu lupičov utekajúcich pred zákonom, a ktorého hlášky a ich pointa majú väčšiu frekvenciu a údernosť ako facky a päste, ktoré si chlapi medzi sebou rozdávajú v miestnom salóne, a väčšiu presnosť ako výstrely, ktoré si uštedrujú najväčší pištoľníci tejto divokej zeme. Najviac hlášok a vtipných scén pochádza z konfrontácie moderného a sofistikovaného životného štýlu (Tom) a drsných, neohrabaných spôsobov (ostatní), najviac sa ťažilo z bicykla. Tie najlepšie už kolegovia v komentároch spomenuli, snáď by som ešte pridal jednu zo záverečných: "Hej Morgane, zřídím tě tak, že tě pak nezpoznají ani po hlase." Hill to bez Spencera ťahá bez problémov, zápletka je tak banálna, až je dokonalá. 90%. ()

Reklama

Martrix 

všechny recenze uživatele

Tento padesát let starý film jsem poprvé viděl na vojně, protože byl jednou z položek filmového archivu, který čítal asi dvacet filmů, které jsme si pouštěli pořád dokola. Takže i když to není bůhvíjaká taškařice, fórky se zaryly do mozku a nostalgie udělala taky svoje. Navíc ten skvělý dabing naší herecké smetánky, kterému vévodí V. Brabec, V. Moravec, P. Haničinec, S. Fišer a H. Macuichová...to je radost poslouchat. K tomu naprosto bezelstný, až idiotský příběh se skvělými herci... je to jedna z nejpohodovějších western komedií, jakou jsem viděl. Nic víc...ale ani nic míň. ()

Faye 

všechny recenze uživatele

Tenhle film, kromě nezapomenutelných hlášek „ Znám ženský co se chytly na chlapy co je skopali, ale takovou co se chytla na knížky jsem ještě neviděl“. Pro mě navždy zůstane symbolem pravdivosti úsloví, že láska je skutečně slepá. „ Tolik jsem o tobě snila lásko moje a věřila jsem, že jednoho dne ke mně přijedeš na překrásném bílém koni" Potom záběr na Toma, cválajícího řekou na bílém koni (viděno zamilovanýma očima).A realita? Polomrtvá (spíš mrtvá) hajtra minutu před skonem „Sedlo stojí 40 dolarů. A kůň i se sedlem za 30.“ Nádhera. Navíc Terence a ty jeho modré oči.... ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Terence Hill tentokrát bez svého vousatého parťáka, ale přece jen na Divokém západě. Podle mne však jde o nejnudnější jeho film. Jak mám ty dva kluky, a samozřejmě Terence Hilla, rád, tady se modroočko pěkně seknul. Chtěl natočit jakousi nostalgickou spgahetti western komedii o konci období zlatého Divokého západu a nástupu vědy a techniky. Jenže celé je to prostě nudné. Kde dříve zachraňoval některé situace jeho kumpán, zde jsou kumpáni hned tři, avšak natolik nevýrazní, že Buda Spencera nenahradí. Stejně tak příběh je na dvouhodinový snímek hrozně jednoduchý - na farmě a jednom pozemku žijí tři pistolníci, k nimž dorazí syn jejich čtvrtého, nedávno zemřelého kumpána. Jenže syn z Anglie chodí v oblečcích, nosí holiny, bičík, sáčko, koupe se často a jedině ve vaně... S podobným postojem zde na drsném Západě má jistý problém. A navíc se zamiluje a ještě ke všemu po něm jde pistolník konkurence. Musí se tedy naučit vše, co neuměl - prát se i střílet. Což odbyde ve zhruba deseti minutách a dalších deset minut je věnováno závěrečnému souboji a konec filmu... Mezitím kecy, vata jako výplň, a humoru minimálně. Ani ta kamera nijak nekouzlí. Nu a DVD nekouzlí vůbec - krabička je sice v papírovém kartonu, ale disk načne protipirát, trailery na úvod, v hlavním menu na pět jiných filmů, ale jinak lautr nic. Ještě že film je v původním anamorfním formátu 2,35:1, i když český dabing je jen stereo a anglický dabing v mono. ()

Galerie (47)

Zajímavosti (10)

  • Když je Morton (Riccardo Pizzuti) poražen a svalí se k zemi, skutálí se k němu tyč, o kterou se opíral. V následujícím záběru, když Mortona zvedají jeho kumpáni, se tyč na svém místě nenachází. (vyfuk)
  • Ve věznici, odkud Bull (Gregory Walcott) a Holy Joe (Harry Carey Jr.) osvobozují Opičáka Smitha (Dominic Barto), jim dozorce (Jean Louis) říká, že vlajka USA má 42 hvězd. Pokud pomineme, že takový počet na vlajce nikdy nebyl, tak v roce 1880, kdy se má příběh odehrávat, jich měla pouze 38. Až 4. července 1890 přijetím dalších pěti států (Montana, Severní a Jižní Dakota, Idaho, Washington) stoupl počet hvězd na 43. (Robbi)

Reklama

Reklama