Reklama

Reklama

Přestrojení, výbuch a honička začíná... Florencie, srpen 1944. Němci zasáhli americký letoun a pilot Peter Hawkin se musí katapultovat. Po šťastném přistání na klášterní věži dostává od mnichů tuniku a patřičné zázemí. V blízkosti kláštera dělá profesor Giuliano Fineshei meteorologické experimenty a díky neobratné manipulaci dochází v laboratoři k výbuchu. Němci se domnívají, že jde o útok. A honička začíná... (Lucernafilm Video)

(více)

Recenze (8)

tein 

všechny recenze uživatele

Hrozná hovadina bez špetky vtipu o který se tvůrci sice křečovitě snažili ale vznikla z toho jen ubohá slátanina z trapných scén. Když to porovnám s francouzskými válečnými komediemi tak si říkám, že Taliáni opravdu nemohli mít smysl pro humor ani sebemenší schopnost inspirace či aspoň kopírování toho co ve světě v té době frčelo. Obrat asi přišel až s příchodem spaghetti westernu a nástupem ztřeštěných komedií s Budem Spencerem a Terence Hillem. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

(Nepovedených) komedií o druhé světové válce, blíže pak prchání před Němci v jimi okupované zemi je hodně, kvalitativně se ovšem liší. Na jedné straně stojí Velký flám, na té druhé třeba Blázni ve válce. Scénář je dost slabý a nezachrání ho hudební čísla Rity Pavone ani přítomnost Terenca Hilla. Viděno ve stařičkém, unikátním, technicky však katastrofálně provedeném překrývaném dabingu Lucernafilmu. Info pro dabingforum: V českém znění: Jan Šťastný, Petra Hanžlíková. Jiří Zahajský, Ivan Vyskočil, Dalimil Klapka, Josef Velda, Jan Pohan, Nataša Čermínová. Překlad: Hana Kopaulová Produkce Evelina Vrbová Zvuk: Antonín Kravka Dialogy a režie: Soňa Bubníková Pro Lucernafilm video vyrobila v AK studiu LS productions ()

Reklama

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Bláznivé okupační komedie z dob druhé světové války uměli francouzští a italští filmoví tvůrci dobře a vždy svými bláznivinami dokázali zaútočit na naše bránice.  Tento u nás již zapomenutý snímek patří mezi ně a jelikož vznikl v koprodukci Francie a Itálie, je rozhodně na co se těšit. Ztřeštěností je tolik, že filmový fanoušek tohoto druhu komedií bude doslova a do písmene přesycen. Kromě nejrůznějších komiků své doby se představí i Terence Hill, který je v titulcích kupodivu uveden svým původním jménem Mario Girotti. Dějová šablona se použila i později nesčíslněkrát, takže motiv sestřeleného amerického pilota je možno vidět v nejrůznějších podobných filmech nesčíslněkrát. Mezi ně patří i česko-slovenský počin ´Stůj, nebo se netrefím!´ (1997). Potenciál klasické grotesky a použití dialogů a hlášek  byl využit naplno a vyplatilo se. Dokonce zazní i nějaká ta písnička a to v podání Rity Pavone, která v šedesátých letech coby zpěvačka pobláznila celou západní Evropu. No, dnes zní dosti uječeně. Za zmínku stojí i Michel Modo, který si ze snímku ´Velký flám´ (1966) zopakoval roli šilhavého nacistického vojáka a to i se scénou střelby z kulometu po letadle. Snímek samozřejmě není pro všechny, neboť té třeštěnosti je skutečně až příliš, avšak milovníci grotesek si přijdou na své. Nakonec, Steno na režisérské stoličce nikdy nezklamal. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Proč se na tento film dívat? Máte rádi raritní kousky a podařilo se vám ho sehnat dokonce s českým dabingem. Chcete vidět film, který hodnotili Drsan se Sandrou. Chcete rehabilitovat všechny ostatní hloupé filmy, v nichž hrál Hill. Toužíte vidět Terence Hilla jako potrhlého profesora, který umí poručit větru, dešti (zatím je pouze ve fázi déšť). Chcete vidět Hahna v komedii, která není vůbec vtipná. Líbí se vám hudba Berta Pisana, pak vězte, že ta stojí i za zhlédnutí této hověziny. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama